Šis ir kārtējais cilvēku metiens.
Autoražotāju prasības pēc arvien zemākas viskozitātes eļļām, jo īpaši 0W-20, tiek pamatotas ar nepieciešamību samazināt degvielas patēriņu un CO2 emisijas, nodrošinot ātru eļļas plūsmu pie aukstās iedarbināšanas.
Tomēr reālajā ekspluatācijā, it īpaši dzinējiem ar lielāku nobraukumu vai ekspluatācijas slodzi vasaras periodā, rodas pamatoti jautājumi par šādu zemas viskozitātes eļļu spēju nodrošināt pietiekamu eļļas aizsargplēves izturību.
Klasiskā 5W-30 eļļa nodrošina biezāku un stabilāku eļļas plēvi augstās temperatūrās un pie lielas mehāniskās slodzes, kas tiešā veidā pasargā dzinēja mezglus no priekšlaicīga nodiluma.
Pāreja uz ultrašķidrajām eļļām (0W-20 un pat 0W-16) tiek veikta uz dzinēja resursa rēķina, lai tikai izpildītu ekoloģiskos normatīvus.
Aicinām foruma dalībniekus dalīties pieredzē un viedokļos.
















