Droni pārvērš liesmās pasaules lielāko naftas pārstrādes rūpnīcu; naftas ieguve sarūk uz pusi (+ VIDEO) 14

 
Nozare.lv | 16.septembris 2019 8:15

Pēc uzbrukumiem Saūda Arābijas naftas rūpniecības objektiem, par kuriem atbildību uzņēmušies Jemenas hutiešu nemiernieki, naftas ieguve Saūda Arābija sarukusi par vairāk nekā uz pusi.

Pēc sestdienas uzbrukumiem naftas ieguve sarukusi par 5,7 miljoniem barelu dienā, pavēstīja valstij piederošais uzņēmums "Saudi Aramco".

Valstī naftas ieguves apjomi svārstās ap desmit miljoniem barelu dienā, bet augustā tie bijuši vidēji 9,85 miljoni barelu dienā, liecina ASV Enerģētikas informācijas administrācijas dati.

Jemenas šiītu hutiešu nemiernieki sestdien uzņēmušies atbildību par desmit bezpilota lidaparātu triecieniem nozīmīgiem naftas objektiem Saūda Arābijā.

Nemiernieku preses pārstāvis paziņojis, ka uzbrukumi bija "legāla atbilde" uz Saūda Arābijas vadīto militāro kampaņu pret hutiešiem Jemenā.

"Mēs solām Saūda Arābijas režīmam, ka mūsu nākamās operācijas būs plašākas un sāpīgākas," viņa teikto citēja hutiešus atbalstošais televīzijas kanāls "Al Masirah".

Pēc uzbrukumiem ugunsgrēki izcēlās Saūda Arābijas valstij piederošās enerģētikas kompānijas "Saudi Aramco"naftas pārstrādes rūpnīcā Abkaikā, kas ir pasaulē lielākā, un naftas atradnēs Huraisā, informēja Saūda Arābijas Iekšlietu ministrijā.

Saūda Arābija ir pasaulē lielākā naftas eksportētāja.


 

 
14 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Kanibaals 16.septembris 2019 8:41
9 5 Atbildēt

Nav grūti prognozēt kā naftas biržas spekulanti reaģēs.

msh 16.septembris 2019 17:09
4 0 Atbildēt

Tas ir normāli - atceries ka tie ir musulmaņi, gan tie kas uzbrūk, gan tie, kam uzbrūk - žēlastība islamā ir paredzēta tikai tad, ja atgriežas uz pareizajiem ceļiem, lai kādi tie būtu, bet pārējajā laikā jebkurš nepareizi domājošais ir mērķis, un atbildīga ir visa sabiedrība. Kāpēc, tavuprāt, pašnāvnieki eiropā spridzina, šauj un notriec nevis policijas iecirkņus un armijas bāzes, bet gan parastus cilvēkus ielās un koncertos?

WALA 16.septembris 2019 9:46
2 2 Atbildēt

Un otrs aspekts, šitas var arī būt speciāls nolaidības gadījums, jo kā gan citādi cenu naftai pacelsi. Nav jau pirmais gadījums kad uztaisa kariņu arābu valstīs, kad neftas cena nepatī, vai sāk nepatikt, ka ASV dolāra ietekme mazinās utml. gadījumos.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Jauns rekords: no LEGO klucīšiem izgatavots 1:1 Koenigsegg sasniedz 111 km/h (+ VIDEO) 2

Koenigsegg LEGO auto, kas izgatavots no vairāk nekā 327 tūkstošiem detaļu, uzstādījis jaunu ātruma rekordu. Lasīt vairāk

 

75 430 eiro - atklātas elektriskā BMW i3 cenas 8

Šoruden BMW paplašinās savu jaunās paaudzes elektromobiļu saimi Neue Klasse, tirgū laižot otro šīs saimes modeli i3. Ražotājs paziņojis, ka ceļu pie pircējiem tas sāk ar „First Edition“ modelis, kas Vācijā maksās 75 430 eiro. Lasīt vairāk

 

105 km ar elektrību – Ķīnas hibrīds Dolphin G DM-i Eiropas tirgum no šī gada rudens

Ķīnas autoražotājs BYD Eiropas tirgū ievieš jauno plug-in hibrīdu Dolphin G DM-i, kas izstrādāts īpaši Eiropas pircēju vajadzībām. Lasīt vairāk

 

Paziņoti konkursa „Latvijas Gada motocikls 2026” rezultāti

Lai apzinātu un veicinātu Latvijas motopasaules aktivitātes, informētu klientus un pievērstu uzmanību motociklam kā transporta, atpūtas, sporta un izklaides veidam, tiek rīkots konkurss „Latvijas Gada motocikls 2026”. Tas notiek no 2014. gada un, ņemot vērā C19 ierobežojumus, 2026. gadā pasākums norisinājās 11. reizi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti