"Freightliner" kravas vilcējs paliek bez bremzēm un, nespējot apstāties, saduras ar trim citiem transportlīdzekļiem (skatīt no 2:50).
- Sludinājumi
- Ziņas
- Vīriem
- Tehnoloģijas
- Sports
- Video&TV
- Forums
- Lasītāju pieredze
- Akcijas
- Jautā ekspertam
"Freightliner" kravas vilcējs paliek bez bremzēm un, nespējot apstāties, saduras ar trim citiem transportlīdzekļiem (skatīt no 2:50).

Ja smagā vadītājs mērķtiecīgi nebūtu atslēdzis avārijas bremžu sistēmu nekas tamlīdzīgs nenotiktu! Gaisam pazūdot, auto sen būtu apstājies!

Nu sakiet lūdzu kur tik debili cilvēki rodas ???
Tu taču esi absal'ta blondīne !!
Iespējams, tās ir pārlieku liekas rūpes no valsts puses, iespējams šīs lietas varētu palikt vecāku un pieaugušo cilvēku kompetencē. Raksti komentāros savu viedokli. Lasīt vairāk
Enerģētikas uzņēmums Shell prezentējis Triple 10 Challenge elektroauto konceptu, kura galvenā sūtība ir demonstrēt tehnoloģijas, kas nākotnē varētu padarīt elektroauto efektīvākus, lētākus un ātrāk uzlādējamus. Lasīt vairāk
Francijas riepu ražotājs "Michelin" ceturtdien paziņoja, ka plāno slēgt vienu no savām "BFGoodrich" rūpnīcām ASV, kurā tiek nodarbināti 1200 cilvēki. Lasīt vairāk
Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk
Nekā tamlīdzīga, šoferis nevar mērķtiecīgi atslēgt nevienas bremzes, ne hidrauliskās ne pneimatiskās!Šofera vaina ir tāda ka viņš nenoreaģēja noraut rocenes džoistiku ja nenostrādā bremzes pedālis. Un tas var notikt vienā gadījumā - nolūzt bremzes pedāļa stiepnis vai stiepņa auss, pedālis iekrīt grīdā un bremžu nav. Visos citos gadījumos, ja plīst gaisa cauruļvadi vai šlūtenas, samazinoties spiedienam līdz noteiktai robežai notiek automātiska mašīnas nobremzēšana. Vēl viens variants ir kad zem bremžu pedāļa apakšā paripo nepiederošs priekšmets un pedālis noķīlējas un to nevar nospiest. Arī tad var mierīgi nobremzēt ar rokas bremzes džoistiku.
Ar hidraulisko bremžu sistēmu ir citādi - plīstot caurulei vai šļūtenei bremžu šķidrums iztek un bremžu nav.Bet mūsdienu mašīnām ir dalītā bremžu sistēma un šādā gadījuma bremzes pazūd tikai diviem pa diognāli izvietotiem riteņiem vai vienai no asīm. Bez tam arī var nobremzēt ar roceni kura ir mehāniskā. Un praksē nekad negadās ka mašīnai sabojājas uzreiz gan darba bremzes gan rokas(avārijas) bremzes.Trešais( avārijas) bremzēšanas veids ir bremzēt ar dzinēju, pārslēdzot ātrumus pakāpeniski uz leju līdz pirmajam ātrumam un izslēdzot dzinēju.Diemžēl šis veids prasa ļoti garu bremzēšanas ceļu un to var veikt bez avārijas tikai ja nav priekšā nekādu šķēršļu.
Mans šofera darba stāžs ir 43 gadi un labi zinu ko rakstu.