Ministrs: elektrouzlādes tīklam nākotnē jākļūst blīvākam visā Latvijā (+VIDEO) 28

 
TV Autoziņas speciāli iAuto | 9.augusts 2021 16:26

Vasaras viducī sadarbībā ar AS Latvenergo tirdzniecības zīmolu Elektrum tirdzniecības centra Spice daudzstāvu autostāvvietā tika atklāta līdz šim lielākā elektromobiļu uzlādes stacija, kāda radīta partnerības ietvaros.

Stacijā, kas atšķirībā no citām, atrodas segtā teritorijā, vienlaikus iespējams uzlādēt septiņus elektromobiļus, turklāt divas no pieslēgvietām ir līdzstrāvas ar 25 kilovatu jaudu. Piecu maiņstrāvas pieslēgvietu jauda savukārt ir 22 kilovati. Vēl lielāks vienlaikus pieejamu pieslēgvietu skaits patlaban ir tikai pie Latvenergo galvenās ēkas Pulkveža Brieža ielā, taču tirdzniecības centru ikdienā apmeklē nesalīdzināmi vairāk cilvēku. Guntars Baļčūns, AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs: "Mēs gribam lai cilvēki maina ieradumus un pāriet uz elektroauto. Lai to darītu, infrastuktūra ir svarīga. Apziņā ir jābūt, ka varēs auto uzlādēt un tā nebūs problēma. Tā ir puse no risinājuma lai ielās redzētu vairāk elektroauto." Atzinību par tik vērienīga elektromobilitātes infrastruktūras kompleksa izveidi izteica arī Latvijas ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs: "Šim tīklam nākotnē jākļūst blīvākam visā valsts teritorijā, lai bez bažām izmantotu elektromobiļus satiksmē, lai nebūtu bažu, ka nevarēs uzlādēt bateriju un nav iespējas to atrisināt." Vairāk skaties TV Auto ziņu sižetā.

 
28 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Laaciz 9.augusts 2021 18:58
12 2 Atbildēt

""Mēs gribam lai cilvēki maina ieradumus un pāriet uz elektroauto"

Nu gribēt jau nav kaitīgi.

Šim kungam laikam liekas, ka nu visi tā ies uz dīlercentru un ņems autiņus pa 30k+ EUR kā karstus pīrādziņus, jo būs štepseļi visur? Cik tur bija tā summa par kuru pērk auto vidējais LV autopircējs? 5k, 6k EUR?

sajūsmā piržot 10.augusts 2021 18:26
2 1 Atbildēt

Kas to būtu domājis!Kāda ģeniāla ministra atklāsme!Tātad arī šis bizness jau ir sašņorēts.Kur nākotne,un kur šis ministriņš?

Gints 10.augusts 2021 22:28
2 0 Atbildēt

Un prezidents nopērk dīzeļa bembi!

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Jaunās Toyota Hilux devītās paaudzes tests (+ FOTO) 6

Testi notika Bulgārijas Razlivas pilsētas apkārtnē kalnainā apvidū, kur pilnībā varēja izbaudīt jaunās Toyota Hilux gaitas īpašības. Lasīt vairāk

 

75 430 eiro - atklātas elektriskā BMW i3 cenas 8

Šoruden BMW paplašinās savu jaunās paaudzes elektromobiļu saimi Neue Klasse, tirgū laižot otro šīs saimes modeli i3. Ražotājs paziņojis, ka ceļu pie pircējiem tas sāk ar „First Edition“ modelis, kas Vācijā maksās 75 430 eiro. Lasīt vairāk

 

105 km ar elektrību – Ķīnas hibrīds Dolphin G DM-i Eiropas tirgum no šī gada rudens

Ķīnas autoražotājs BYD Eiropas tirgū ievieš jauno plug-in hibrīdu Dolphin G DM-i, kas izstrādāts īpaši Eiropas pircēju vajadzībām. Lasīt vairāk

 

Paziņoti konkursa „Latvijas Gada motocikls 2026” rezultāti

Lai apzinātu un veicinātu Latvijas motopasaules aktivitātes, informētu klientus un pievērstu uzmanību motociklam kā transporta, atpūtas, sporta un izklaides veidam, tiek rīkots konkurss „Latvijas Gada motocikls 2026”. Tas notiek no 2014. gada un, ņemot vērā C19 ierobežojumus, 2026. gadā pasākums norisinājās 11. reizi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti