Marta sākumā prezentēs pirmo sērijveida lidojošo mašīnu (+ VIDEO) 16

 

Foto: Publicitātes attēls

iAuto | 1.februāris 2018 13:10

Nīderlandes kompānija "PAL-V" Ženēvas autoizstādē parādīs pasaulē pirmo lidojošo automobili "Liberty", kas šoreiz redzams sērijveida izpildījumā.

Lidmobilis ir četrus metrus garš, divus metrus plats un 1,7 metrus augsts, savukārt sagatavots lidošanai tas pieaug garumā līdz 6,1 metriem, bet augstumā – līdz 3,2 metriem. 664 kg smagais "Liberty" var pārvadāt divus cilvēkus un gaisā sasniegt ātrumu 180 km/h.

Transportlīdzeklim ir divi motori: 100 Zs agregāts tiek izmantots kustībai pa autoceļiem, bet 200 Zs paredzēti, lai paceltu un noturētu to gaisā. Ar pilnībā piepildītu degvielas tvertni "Liberty" nobrauc līdz pat 1315 km, bet nolidot tas var 500 km. Lai sasniegtu 100 km/h lidmobilim nepieciešamas deviņas sekundes.  

2017.gadā "PAL-V" uzsāka pasūtījumu pieņemšanu no klientiem, kas vēlētos iegādāties pasaulē pirmo sērijveida lidojošo mašīnu, norādot, ka pilna cena par šo transportlīdzekli ir 499 000 eiro.

Pavisam plānots izgatavot 99 lidmobiļa eksemplāru. 

 
16 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
BMW 1.februāris 2018 14:31
18 4 Atbildēt

uz zemes sanāks ar šo liela skriešanās, bet lidojumā, pareizi saki - ja palaist no lidmašīnas BMW, tad šo gan varēt izkost, jo, piemram, Boings lido vairak kā 900km/h. Tad sanāk, ka ieskrējiens būmerim būs ap 900 km. pateicoties caurumiem un tekošajai eļļai ātrums strauji samazināsies, bet šis Nīderlandiešu mēsls lido tikai uz 180. domāju, ka izkostu pat pirmajā robā.

viencexperc 1.februāris 2018 14:26
13 1 Atbildēt

Šis varētu pretendēt uz balvu - "bezjēdzīgākais izgudrojums".

Pusmiljonu par ne mašīnu un ne lidmašīnu.

Neticu, ka izpārdos visus 99 eksemplārus. Dažus pārdos. Kolekcionāriem būs kolekcijā - pirmais lidojošais auto, ko pēc tam varēs pārdot par 5 miljoniem, kad katram kolhozniekam būs aeromobīlis, visiem liksies šis helihopterauto jocīgs.

dodge 1.februāris 2018 14:51
12 1 Atbildēt

Nepierakstīju pašu galveno:

BMW ir grūti izkost, jo viņi pēc zaudējumiem sāk psihot un meklēt kaut kādus negodīgus veidus kā atspēlēties. Piemēram, šis ir standarta video. Kad notiek godīga cīņa, BMW vienmēr zaudē. Kā sajā video

Bet tad BMW nekas cits neatliek, kā nosaukt dodžu bāzes versijas par hellkatiem un izkost ar čipotām M versijām.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Cik pamatoti ir izsūtīt ĀRKĀRTAS BRĪDINĀJUMU, ka šodien 35 grādi? 8

Iespējams, tās ir pārlieku liekas rūpes no valsts puses, iespējams šīs lietas varētu palikt vecāku un pieaugušo cilvēku kompetencē. Raksti komentāros savu viedokli. Lasīt vairāk

 

Naftas koncerns Shell nāk klajā ar konceptu Triple 10 Challenge 1

Enerģētikas uzņēmums Shell prezentējis Triple 10 Challenge elektroauto konceptu, kura galvenā sūtība ir demonstrēt tehnoloģijas, kas nākotnē varētu padarīt elektroauto efektīvākus, lētākus un ātrāk uzlādējamus. Lasīt vairāk

 

"Michelin" ASV slēgs riepu ražotni 3

Francijas riepu ražotājs "Michelin" ceturtdien paziņoja, ka plāno slēgt vienu no savām "BFGoodrich" rūpnīcām ASV, kurā tiek nodarbināti 1200 cilvēki. Lasīt vairāk

 

Audi uzlabo A3: modernāka kruīza kontrole un digitālie risinājumi (+ FOTO) 3

Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti