100 miljardu projekts - Saūda Arābijā uzcels „zaļo” pilsētu bez ceļiem un transporta (+ VIDEO) 24

 
iAuto | 12.janvāris 2021 10:47

170 km garā nākotnes pilsēta Sarkanās jūras krastā tiks pilnībā atdota gājējiem, bet garākus atstatumus veiks ar transportu, kas paslēpts divu līmeņu pazemē.

Ar naftu bagātās Saūda Arābijas varas iestādes paziņojušas par milzīgas CO2 neitrālas pilsētas būvniecību. Būvniecības plāns ir daļa no 500 miljardu lielā megaprojekta Neom megaprojekta, kura mērķis ir nodrošināt planētas un cilvēka līdzāspastāvēšanu pilnīgā harmonijā „pēcnaftas periodā”.

Paredzams, ka viedās pilsētas celtniecība sāksies jau šogad. Pilsētai būs trīs līmeņi: virspusē atradīsies dzīvojamās ēkas un visa eksistencei nepieciešamā infrastruktūra: skolas, klīnikas, parki, izklaides un tūrisma objekti. Pirmajā pazemes līmenī pārvietosies dienesta transports, bet otrajā - mākslīgā intelekta vadītie transportlīdzekļi, kas līdzināsies Īlona Maska Hyperloop transportam. Tie būs tik ātri, ka ceļojums no viena pilsētas gala līdz otram aizņems ne vairāk kā 20 minūtes. The Line būs klimatam neitrāla pilsēta, kas visu enerģiju iegūs no atjaunojamiem avotiem.

Plānots, ka 2030.gadā šajā pilsētā būs miljons iedzīvotāju, bet darbavietu skaits sasniegs 380 tūkstošus.

 
24 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
WALA 12.janvāris 2021 10:58
6 2 Atbildēt

Lai nu izdodas, parasti gan tādi mega projekti, kas tēmēti radikāli mainīt dzīvesveidu kļūts par "spoku pilsētām". Nez nav kāds pētījis no psiholoģijas aspekta šīs problēmas sakni ?

imzz 12.janvāris 2021 11:51
5 2 Atbildēt

Nu, re, tā tiešām būs "pilsēta cilvēkiem", tam es ticu ;) Cilvēka pazīme, kāds miljons uz konta vismaz. kam tikai 500k , tas ir plukata.

viencexperc 12.janvāris 2021 21:26
3 4 Atbildēt

Komunistiem, zaļajiem un citiem muļķiem tas patīk. Skan jau labi. Tikai pilsētās nedrīkst atrasties pārak daudz zaļumu. Jo tad var ieviesties dažāda līmeņa kaitēkļi, sākot no ērcēm, beidzot ar grauzējiem, kuri pārnbēsā dažādas slimības.

Pamuļķi jau nesaprot, ka cilvēki tūkstošiem gadu iznīcināja sev apkārt nevis tāpēc, ka viņam nebija ko darīt.

Var protams, indēt, bet tā vairs nebūs zaļa pilsēta. Lai gan, mēs visi zinam kādi tie zaļie ir liekuļi un meļi.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Cik maksā degviela Igaunijā un Latvijā šodien? (24.06.2026.) 3

Spriežot pēc aculiecinieka iesūtītajiem attēliem, ar degvielas cenām Igaunijā itin veiksmīgi var konkurēt pašmāju "Straujupīte". Lasīt vairāk

 

Nepilni 50 000 eiro: Peaq, Škoda lielākais elektroauto piedzīvo pasaules pirmizrādi (+ FOTO) 6

Čehijas autobūves uzņēmums Škoda iepazīstinājis ar jauno modeli Peaq, kas kļūst par elektriskās modeļu līnijas flagmani. Lasīt vairāk

 

Operatīvie dienesti aicina Jāņos nesēsties pie stūres reibumā un pieskatīt bērnus ūdens tuvumā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Valsts policija un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina Jāņu svinētājus ievērot drošību, nevadīt transportlīdzekli reibumā, piesardzīgi rīkoties ar uguni un īpaši pieskatīt bērnus ūdens tuvumā, liecina NMPD tīmekļvienē publicētā operatīvo dienestu informācija. Lasīt vairāk

 

Autovadītāji: Kāpēc mums jāzina, cik tālu ir līdz Maskavai? (+ VIDEO) 25

Uz 318 ceļa norādēm Latvijā joprojām lasāms Maskavas, Vitebskas vai kādas citas Krievijas vai Baltkrievijas pilsētas vārds. Valdībā iesniegtā iniciatīva tos nomainīt pagaidām nav saņēmusi akceptu. Tikmēr daudzi autovadītāji ir neizpratnē – kāpēc kara piektajā gadā Latvijā joprojām jāzina, cik tālu ir līdz Maskavai. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti