Kiberuzbrukumā cietušais ASV degvielas cauruļvadu tīkls atsācis piegādes; degvielas joprojām nepietiek (+ VIDEO) 1

 
Nozare.lv | 14.maijs 2021 10:41

Kiberuzbrukumā cietusī ASV lielākā degvielas cauruļvadu sistēma "Colonial Pipeline" ceturtdien pavēstīja, ka atjaunojusi degvielas piegādes, tomēr uzpildes stacijām Austrumkrastā pēc panikas iepirkšanās viļņa daudzviet degvielas joprojām trūkst.

No Floridas līdz Mērilendai auto joprojām stāv garās rindās pie benzīntankiem, bet vidējā benzīna cena valstī pirmo reizi kopš 2014.gada pārsniegusi trīs dolārus par galonu (0,7 eiro litrā), neraugoties uz valdības centieniem risināt piegāžu krīzi.

"Colonial Pipeline" ceturtdien pavēstīja, ka "panākusi būtisku progresu" piegāžu atjaunošanā. Vēl trešdien uzņēmums apliecināja, ka ir sācis restartēt tīklu.

"Produkta piegādes ir atsāktas vairumā tirgu, kurus mēs apkalpojam. Mēs prognozējam, ka šodien līdz dienas vidum katrs tirgus, kuru mēs apkalpojam, saņems produktu no mūsu sistēmas," teikts paziņojumā.

Tomēr dažos cauruļvados, arī Virdžīnijā, piegādes netiks atjaunotas līdz vakaram, norādīja uzņēmums.

Vairāk nekā pusē uzpildes staciju Virdžīnijā beigusies degviela, autobraucējiem iztukšojot to krājumus, ceturtdien liecina nozares vietnes "GasBuddy" dati.

Arī Džordžijā situācija ir līdzīga, bet daudzās citās pavalstīs tā ir uzlabojusies.

"Tagad situācija atdziest, notiekot zināmiem uzlabojumiem. Paies pāris vai dažas nedēļas, lai šīs uzlabošanās rezultātā pārtrauces būtu nulles līmenī," tviterī prognozēja "GasBuddy" naftas nozares eksperts Patriks De Hāns. "Progress var būt lēns."

"Colonial Pipeline" apturēja sava cauruļvada tīkla darbību pēc piektdienas vakara kiberuzbrukuma datorsistēmām.

ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) pirmdien paziņoja, ka uzbrukumu veicis grupējums "Darkside".

"Colonial Pipeline" ir ASV lielākais cauruļvadu operators, kas parasti dienā transportē 2,5 miljonus barelu benzīna, dīzeļdegvielas, aviācijas degvielas un citu pārstrādātu naftas produktu.

 
Visi komentāri
 
Ewpglj'kbqlsfm un bē 16.maijs 2021 23:16
0 0 Atbildēt

Samaksāja,padalījās ar peļņu.Kur nauda nonāks?

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Jauns rekords: no LEGO klucīšiem izgatavots 1:1 Koenigsegg sasniedz 111 km/h (+ VIDEO) 2

Koenigsegg LEGO auto, kas izgatavots no vairāk nekā 327 tūkstošiem detaļu, uzstādījis jaunu ātruma rekordu. Lasīt vairāk

 

75 430 eiro - atklātas elektriskā BMW i3 cenas 8

Šoruden BMW paplašinās savu jaunās paaudzes elektromobiļu saimi Neue Klasse, tirgū laižot otro šīs saimes modeli i3. Ražotājs paziņojis, ka ceļu pie pircējiem tas sāk ar „First Edition“ modelis, kas Vācijā maksās 75 430 eiro. Lasīt vairāk

 

105 km ar elektrību – Ķīnas hibrīds Dolphin G DM-i Eiropas tirgum no šī gada rudens

Ķīnas autoražotājs BYD Eiropas tirgū ievieš jauno plug-in hibrīdu Dolphin G DM-i, kas izstrādāts īpaši Eiropas pircēju vajadzībām. Lasīt vairāk

 

Paziņoti konkursa „Latvijas Gada motocikls 2026” rezultāti

Lai apzinātu un veicinātu Latvijas motopasaules aktivitātes, informētu klientus un pievērstu uzmanību motociklam kā transporta, atpūtas, sporta un izklaides veidam, tiek rīkots konkurss „Latvijas Gada motocikls 2026”. Tas notiek no 2014. gada un, ņemot vērā C19 ierobežojumus, 2026. gadā pasākums norisinājās 11. reizi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti