General Motors varētu atgriezties Eiropā ar elektromobiļiem 2

 

Foto: GM

iAuto | 20.maijs 2022 12:52

GM vadītāja Mērija Barra paziņojusi, ka uzņēmums varētu atgriezties Eiropas tirgū, taču nevis ar iekšdedzes motoru mašīnām, bet gan laikmetam vairāk atbilstošajiem elektromobiļiem.

Koncerna vadītāja uzsver, ka Eiropa ir kļuvusi par otro lielāko elektrisko transportlīdzekļu noieta tirgu aiz Ķīnas, tādēļ, ja tiks pieņemts lēmums atgriezties Eiropā, tad GM liks uzsvaru uz elektromobiļiem.

“Apmēram pirms pieciem gadiem mēs pārdevām Opel uzņēmumam, ko tagad pazīst ar nosaukumu Stellantis. Mums nav nekādu šaubu par iekšdedzes dzinēju biznesu, taču mēs skatāmies uz izaugsmes iespējām un varam atgriezties Eiropā kā elektromobiļu tirgus spēlētājs” – tā Mērija Barra izteikusies izdevumam Automotive News.

GM samazināja savu klātbūtni Eiropas automobiļu tirgū 2017. gadā pēc tam, kad pārdeva sev piederošos Opel un Vauxhall zīmolus PSA grupai (tagad daļa no Stellantis) par 2,2 miljardiem ASV dolāru. Līdz tam abas markas 16 gadus nesa tikai zaudējumus, taču PSA tos padarīja rentablus tikai gadu pēc darījuma.

Šobrīd GM ir pārstāvēts Eiropā ar markām Cadillac un Corvette, taču šo modeļu pārdošanas apjoms ir ārkārtīgi zems.

 
2 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
WALA 20.maijs 2022 14:57
2 0 Atbildēt

GM un elektro ... paldies nevajag ....

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Jauns rekords: no LEGO klucīšiem izgatavots 1:1 Koenigsegg sasniedz 111 km/h (+ VIDEO) 2

Koenigsegg LEGO auto, kas izgatavots no vairāk nekā 327 tūkstošiem detaļu, uzstādījis jaunu ātruma rekordu. Lasīt vairāk

 

75 430 eiro - atklātas elektriskā BMW i3 cenas 8

Šoruden BMW paplašinās savu jaunās paaudzes elektromobiļu saimi Neue Klasse, tirgū laižot otro šīs saimes modeli i3. Ražotājs paziņojis, ka ceļu pie pircējiem tas sāk ar „First Edition“ modelis, kas Vācijā maksās 75 430 eiro. Lasīt vairāk

 

105 km ar elektrību – Ķīnas hibrīds Dolphin G DM-i Eiropas tirgum no šī gada rudens

Ķīnas autoražotājs BYD Eiropas tirgū ievieš jauno plug-in hibrīdu Dolphin G DM-i, kas izstrādāts īpaši Eiropas pircēju vajadzībām. Lasīt vairāk

 

Paziņoti konkursa „Latvijas Gada motocikls 2026” rezultāti

Lai apzinātu un veicinātu Latvijas motopasaules aktivitātes, informētu klientus un pievērstu uzmanību motociklam kā transporta, atpūtas, sporta un izklaides veidam, tiek rīkots konkurss „Latvijas Gada motocikls 2026”. Tas notiek no 2014. gada un, ņemot vērā C19 ierobežojumus, 2026. gadā pasākums norisinājās 11. reizi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti