Ķīna veicina iekšdedzes dzinēju attīstību 20

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

iAuto | 10.jūlijs 2022 12:40

Pretstatā Eiropas stingri paustajam kursam par pilnīgu atteikšanos no iekšdedzes dzinējiem, Ķīnas valdība nolēmusi stimulēt ar benzīna un dīzeļa motoriem aprīkotu transportlīdzekļu tirdzniecību.

Patiesībā arī Ķīna autobūves nākotni redz elektrifikācijā, tomēr pašreizējā situācija liek atkāpties no iepriekš pieņemtajiem plāniem. Sarežģītā situācija ar Covid-19 un stingrajiem pasākumiem attiecībā uz mājsēdi samazinājusi automobiļu ražošanu un pārdošanu tiktāl, ka bija nepieciešami pasākumi, kas šo procesu atkal atdzīvinātu, raksta vācu izdevums Automobilwoche.

Lai to panāktu, Ķīnas valdība samazinājusi nodokļa likmi transportlīdzekļiem ar iekšdedzes dzinējiem ar darba tilpumu līdz diviem litriem no desmit līdz pieciem procentiem, savukārt nosacījumi attiecībā uz tā sauktajiem jaunās enerģijas transportlīdzekļiem (tīri elektriskajiem automobiļiem un no elektrotīkla uzlādējamiem hibrīdiem) paliek bez izmaiņām, kas nozīmē, ka pašreizējais nodokļu samazinājums samazina priekšrocības elektromobilitātei.

Eiropas Savienība pieturas pie plāna par pilnīgu atteikšanos no ICE,  tādēļ izdevums bažījas, ka Ķīna varētu izmantot šo situāciju un pārņemt Eiropas vadošo lomu kā modernu iekšdedzes dzinēju izstrādātājai. Par to liecina Ķīnas pēdējā laika aktivitātes ICE dzinēju izstrādes pētniecības un rūpniecības jomā, kamēr daudzi Eiropas vadošie autobūves uzņēmi jau pasludinājuši par pilnīgu pāreju uz elektriskajiem transportlīdzekļiem tuvākajā desmitgadē vai atteikšanos no investīcijām jaunu ICE dzinēju izstrādē.

Kā zināms, ES jaunu benzīna, dīzeļa vai hibrīdautomobiļu reģistrācija atļauta tikai līdz 2035.gadam, pēc tam mobilitāte būs jānodrošina ar bateriju transportu.

 
20 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
es 10.jūlijs 2022 20:15
29 0 Atbildēt

Diemžēl tas ir dalības ES bonuss. It īpaši tādai mazai valstij kā mēs. Maksā tik dalības maksu un stāvi rakom!

msh 10.jūlijs 2022 19:29
21 0 Atbildēt

Nē, realitāte. Ķīnā kompartija ir stingri pie varas tāpēc tai ekofašisms nav vajadzīgs - ir tikai vajadzīgs noteikts daudzums elektromobīļu lai pilsētās nebūtu smogs. Un pie ekofašisma nospiesto rietumvalstu ražotaju plāniem gan jau ķīniešu ražotāji varēs pārņemt trešās pasaules valstu tirgus...

msh 11.jūlijs 2022 1:35
20 1 Atbildēt

Agonija ir tikai tur, kur spēkā EURO 6 izmešu normas.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Jauns rekords: no LEGO klucīšiem izgatavots 1:1 Koenigsegg sasniedz 111 km/h (+ VIDEO) 2

Koenigsegg LEGO auto, kas izgatavots no vairāk nekā 327 tūkstošiem detaļu, uzstādījis jaunu ātruma rekordu. Lasīt vairāk

 

75 430 eiro - atklātas elektriskā BMW i3 cenas 8

Šoruden BMW paplašinās savu jaunās paaudzes elektromobiļu saimi Neue Klasse, tirgū laižot otro šīs saimes modeli i3. Ražotājs paziņojis, ka ceļu pie pircējiem tas sāk ar „First Edition“ modelis, kas Vācijā maksās 75 430 eiro. Lasīt vairāk

 

105 km ar elektrību – Ķīnas hibrīds Dolphin G DM-i Eiropas tirgum no šī gada rudens

Ķīnas autoražotājs BYD Eiropas tirgū ievieš jauno plug-in hibrīdu Dolphin G DM-i, kas izstrādāts īpaši Eiropas pircēju vajadzībām. Lasīt vairāk

 

Paziņoti konkursa „Latvijas Gada motocikls 2026” rezultāti

Lai apzinātu un veicinātu Latvijas motopasaules aktivitātes, informētu klientus un pievērstu uzmanību motociklam kā transporta, atpūtas, sporta un izklaides veidam, tiek rīkots konkurss „Latvijas Gada motocikls 2026”. Tas notiek no 2014. gada un, ņemot vērā C19 ierobežojumus, 2026. gadā pasākums norisinājās 11. reizi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti