458 miljoni eiro: Eiropas Savienība soda autoražotājus par karteļa izveidošanu 10

 

Foto: Pexels.com

iAuto.lv | 2.aprīlis 2025 15:06

Sodīti kopumā 15 autoražotāji, no vācu ražotājiem Volkswagen un BMW maksās visvairāk, Mercedes no soda izvairās, jo “nodevis” pārējos.

Par to raksta vācu izdevums Spiegel, informējot, ka vairāk nekā 15 gadus pastāvējusi vienošanās attiecībā par savu dzīvi beigušo automašīnu pārstrādi - ražotāji bija norunājuši slēpt informāciju par to, kāda auto detaļa ir piemērota pārstrādei, kā arī nemaksāt uzņēmumiem, kas nodarbojas ar veco automašīnu utilizāciju. Viņi arī bija vienojušies savā starpā nekonkurēt reklāmu jomā, kas saistīta ar otrreizējās pārstrādes materiāliem

Un lai gan runa ir par samērā veciem grēkiem (2002.-2017. gads), sods būs jāsamaksā visiem, izņemot Mercedes-Benz, kas informāciju par šāda karteļa pastāvēšanu nodeva Briselei.

Saskaņā ar vācu mediju informāciju, visbargāko sodu no vācu ražotājiem saņem Volkswagen koncernam un BMW, kuriem būs jāšķiras attiecīgi no 128 un 25 miljoniem eiro. Stellantis jāmaksā 75 miljoni, Renault-Nissan – 81 miljons.

Kartelī bija iesaistīti arī Toyota, Mitsubishi, Honda, Hyundai, JLR, Mazda, General Motors, Suzuki un Volvo.

Automobiļu ražotāju asociācijai ACEA, kas organizēja tikšanās un kontaktus starp uzņēmumiem, piemērots 500 000 eiro sods. Visi uzņēmumi atzina pārkāpumus apmaiņā pret soda samazinājumu par 10 procentiem.

Kopējais soda apmērs autoražotājiem sasniedz 458 miljonus eiro.

 
10 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
4r 2.aprīlis 2025 16:26
22 2 Atbildēt

Bet faktiski samaksās patērētāji,  tāpat kā dīzeļgeità.

650 3.aprīlis 2025 13:19
5 0 Atbildēt

Par "kārteļa" izveidošanu varētu (un noteikti Vajadzētu) sodīt jebkuras biedrības vai kopienas dibenātājus.Un,(protams), arī pašus šo veidojumu dalībniekus (Biedrību biedrus).

Galvenaiss mērķis te būtu tas, lai cilvēki (Lohi) pēc iesp mazāk "saprastu" un pēc iesp grūtāk spētu atšķirt patiesu Kārteli no beidzamajā laikā tik populārā fufeļa ar klikšķu virsrakstiem.

WALA 3.aprīlis 2025 9:52
2 0 Atbildēt

P.S. no citas puses realitāte gan ir tāda ka bez valsts dažāda veida iejaukšanās šādos "sarunātos" uzmetienos, nav cita veida kā apkarot kapitālisma nelāgās izpausmes.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Jaunās Toyota Hilux devītās paaudzes tests (+ FOTO) 6

Testi notika Bulgārijas Razlivas pilsētas apkārtnē kalnainā apvidū, kur pilnībā varēja izbaudīt jaunās Toyota Hilux gaitas īpašības. Lasīt vairāk

 

75 430 eiro - atklātas elektriskā BMW i3 cenas 8

Šoruden BMW paplašinās savu jaunās paaudzes elektromobiļu saimi Neue Klasse, tirgū laižot otro šīs saimes modeli i3. Ražotājs paziņojis, ka ceļu pie pircējiem tas sāk ar „First Edition“ modelis, kas Vācijā maksās 75 430 eiro. Lasīt vairāk

 

105 km ar elektrību – Ķīnas hibrīds Dolphin G DM-i Eiropas tirgum no šī gada rudens

Ķīnas autoražotājs BYD Eiropas tirgū ievieš jauno plug-in hibrīdu Dolphin G DM-i, kas izstrādāts īpaši Eiropas pircēju vajadzībām. Lasīt vairāk

 

Paziņoti konkursa „Latvijas Gada motocikls 2026” rezultāti

Lai apzinātu un veicinātu Latvijas motopasaules aktivitātes, informētu klientus un pievērstu uzmanību motociklam kā transporta, atpūtas, sporta un izklaides veidam, tiek rīkots konkurss „Latvijas Gada motocikls 2026”. Tas notiek no 2014. gada un, ņemot vērā C19 ierobežojumus, 2026. gadā pasākums norisinājās 11. reizi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti