Uz bloka var redzēt, CZ, bet cilindrs stipri deltas atgādina. Atceros, vēl CZ bij mopedka, kurai cilindrs bija novietots taisni uz priekšu.
50, tas varētu būt kubatūra.
Ok, un ja nu ir tur V-50, ko tad? Kāda tam nozīme, jeb kas tā savus mutorus apzīmēja?
опеды — эти удобные, экономичные машины — еще недавно были редкостью в нашей стране. Выпуск их начался в 1961 году, и с тех пор интерес к машине такого типа постоянно возрастает.
Впервые в СССР разработка мопедов была поручена коллективу Рижского завода « Саркана Звайгзне ». Опыта проектирования мопедов у нас не было, а разработать конструкцию, подготовить оснастку и оборудование, отработать технологию надо было в сжатые сроки. В отделе главного конструктора изучались образцы зарубежных мопедов, техническая литература. Группа инженеров побывала в Чехословакии на заводе «Ява». Обсуждались проекты разных вариантов. Наконец был принят на техническом совете и утвержден разработанный конструкторским отделом завода первый проект мопеда, названный «Рига-1».
(IMG:riga.europe.lv/...
Gnoms rakstīja:
nea... tev bij Rīga 16 vai Rīga 22
Ļoti pat iespējams. Tur vispār bija daudz viskautkas no viskautkā - tāds elektromehāniskais konstruktors lieliem puikām! 
Redz cik daudz var uzzināt par mopēdiem, kādus ražoja manā bērnībā. Lai gan jāatzīst, ka šis man gājis secen. Tieši, ka šādus pie mums ražoja.
Vēl takš smukās VERHOVINA bij. Ar skaitījās laba. Ar tādu tieši mācījos mopēdot ar mopēdu kam divi ātrumi. Sākumā visai sarežģīti sākumskolas audzēknim. 
Gnoms rakstīja: ... jamajiem jau bij kikstarteris...
Kikstarteris manam verķim bija gan... Pašā sākumā pat varēja mopēdu palaist ar to verķi - vēlāk jau nu gan nečakarējos, ātrāk un vieglāk bija iestumties! 
Nuja, tikai no sākuma VERHOVINA un pēc tam KARPATI. Kas izskatījās līdzigs IŽ PLANETA SPORT, tikai mazāks.
Roneens rakstīja: Nuja, tikai no sākuma VERHOVINA un pēc tam KARPATI. Kas izskatījās līdzigs IŽ PLANETA SPORT, tikai mazāks.
Aha Verhovina bija ar tādu garu tizlu bāku
, bet IŽ PLANETA SPORT gan bij zvērs
Imka rakstīja:
Roneens rakstīja: Nuja, tikai no sākuma VERHOVINA un pēc tam KARPATI. Kas izskatījās līdzigs IŽ PLANETA SPORT, tikai mazāks.
Aha Verhovina bija ar tādu garu tizlu bāku , bet IŽ PLANETA SPORT gan bij zvērs
Bij gan zvērs ar vienu cilindru 350kubiki. Čomam (kā jau visiem jaunībā) patika mūžigi "spolēt". līdz vienreiz aizmugurējam ritenim spieķus aprāva. Tā iet, ka laicīgi nepārspieķo.
.... ar veselu sauju dīzītēm... 
Rīgai-13 arī bija kikstarteris - uzliec uz pekas, kāju starp spieķiem un iegriez 

Tika bieži lietots brīžos, kad pats verķis stāvēja pusizjauktā stāvoklī.
batka rakstīja: Zilā latgales tīģerāda:
gan jau palika paari peec p1mp mai audi cigaar...
EH, uz nostaļģiju pavelk... bija jau labi 