Līgo 2026 policijas reidi - vai tie notiek un kur? Satiksmes drošība uz ceļiem

Sākoties Līgo svētku brīvdienām, Valsts policija tradicionāli uzsāk pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību visā Latvijas teritorijā. Ņemot vērā iepriekšējo gadu statistiku, svētku laikā būtiski pieaug ceļu satiksmes negadījumu risks, ko veicina gan palielināta transportlīdzekļu plūsma, gan atsevišķu autovadītāju bezatbildīga rīcība. 

Šī gada kontroles pasākumu galvenā prioritāte būs transportlīdzekļu vadītāju pārbaude uz alkohola un narkotisko vielu klātbūtni organismā, jo braukšana reibumā joprojām ir cēlonis smagākajām avārijām ar cietušajiem un bojāgājušajiem. 

Papildus apreibinošo vielu kontrolei policija pastiprināti uzraudzīs arī atļautā braukšanas ātruma ievērošanu, drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošanu, kā arī agresīvu braukšanu un citus bīstamus manevrus.

Aicinām foruma biedrus un lasītājus šajā tēmā diskusēt un dalīties ar aktuālo informāciju par satiksmes plūsmu un sastrēgumiem svētku maršrutos, pieredzi ar policijas kontroli un veiktajām pārbaudēm, kā arī ziņot par ceļu stāvokli.

Katrs piektais smagais ceļu satiksmes negadījums Latvijā ir saistīts ar alkoholu. CSDD aicina Līgo svētkos ieklausīties, pamanīt un rīkoties (+ VIDEO) https://iauto.lv/pie-stures/policija/53189-katrs-piektais-smagais-celu-satiksmes-negadijums-latvija-ir-saistits-ar-alkoholu-csdd-aicina-ligo-svetkos-ieklausities-pamanit-u 

Te nu tiesām jābrīnās,ka Cilvēkiem nav bail braukt reibumā saņemot to palielo sodu,šķirties no auto,un visām pārējām sekām kas iespējamas.Apbrīnojama Tauta.Un lai kā un kādus sodus liek ,brauc un brauc.

Atkarības degradē personību. Ja cilvēks ir atkarīgs, viņam nav nekādu ierobežojumu ceļā uz sava dēmona barošanu. Normas, tikumi, likumi - nekas no tā viņam nav saistošs, nekas viņu neierobežo. Svarīgi ir apmierināt savu atkarību - šeit un tagad, un iespējamās sekas tam nav šķērslis.

Pats esi tikpat apbrīnojams. Jo jābaidās jau tikai no policijas, vai ne? Kad vienreiz beigsies apbrīnojamais stulbums nesaprast, ka problēma ir vispārēja sabiedrības nespēja sasaistīt savu rīcību ar iespējamām sekām? Pēc fizikas likumiem bezatbildīga braukšana ir sodāma ar nāvessodu - bet to ignorē arī tie, kas savas problēmas neredz un tikai tādā ar pirkstu uz policijas pasludinātajiem grēkāžiem. Alkohola atkarīgie pie stūres ir tikai problēmas aisberga virsotne.

Jā piemēram tādi divkoši, kas rosina neklausīt politiķus tai pat laikā tēmējis pats uz politiku. Pilnīga nespēja sasaistīt savu rīcību ar sekām. Pilnīgs stulbums. Līst politikā, lai pēc tam klausītu PVE komandām.

Vakar no rīta izbraucu no Liepājas līdz Kuldīgai + 10 km aiz tās un vakarā atpakaļ, vienīgo "apzīmēto" policijas ekipāžu redzēju Liepājā vakarā, kad jau biju pie pašām mājām..

Sestdien pie stūres reibumā pieķerti 18 transportlīdzekļu vadītāji https://iauto.lv/pie-stures/policija/53205-sestdien-pie-stures-reibuma-piekerti-18-transportlidzeklu-vaditaji 

Vai tad tas ir daudz?

Un tas vel tikai cipars cik pieķertie,a ja nu pārējos pieskaita un tādu daudz,mjā Latvieti ar sodiem grūti iebaidīt,ja dotu kādus 2 gadus uzreiz pa taisno tad tas cipar būtu uz vienas rokas pirkstiem saskaitāms.

Aigars1981 rakstīja:

Un tas vel tikai cipars cik pieķertie,a ja nu pārējos pieskaita un tādu daudz,mjā Latvieti ar sodiem grūti iebaidīt,ja dotu kādus 2 gadus uzreiz pa taisno tad tas cipar būtu uz vienas rokas pirkstiem saskaitāms.

kas ir nepieķertie vismaz desmit reizes lielāks, varbūt pat vēl vairāk, tapēc pirms tam teicu pieķerto skaits atkarīgs no pārbaužu daudzuma, Te uzrtādās tikai alhohols, bet narkotikas vispār šādos reidos nav iespējams pārbaudīt, ja vien nav sašnaucies tā,ka pats pazudis laikā un vietā

D.2, viņiem P ir ņuhs! nEesi tik naivs.

Jāņu reidos Daugavpilī Valsts policijai palīdz arī pašvaldības policija (+ VIDEO) https://iauto.lv/pie-stures/policija/53202-janu-reidos-daugavpili-valsts-policijai-palidz-ari-pasvaldibas-policija-video 

Nu pagaidām vismaz nekādus baigos reidus Jūrmalas pusē neredz .Periodiski pabraukā daži Policijas auto bet drošvien lielāka kontrole būs tieši nu jau pēc Līgo nakts un pirmajās darba dienās.

Pirms brīža, pirmdien ap 15, bija kārtīgs alkoreids nobraucot no Daudersalas pārvada uz Tvaika ielu. Apmēram 4-5 pārbaudītāji. Izskatījās ka kāds ir pieķerts, jo stāvēja malā un policija rosījās ap auto. 

Šodien Tērvetē, Jelgavā un Ziepniekkalnā redzēju policijas ekipāžas. 

Šonakt Jelgavas rajonā uz Lietuvas šosejas bija patruļas un Jaunolainē arī,diezgan aktīvi braukāja abos virzienos pa šoseju.Vel pa agru ,te jāsāk būs parīt ganīt tad tā lielā braukšana grādos sāksies.

Nu ko,šovakar Līgo vakars sācies un jau Jūrmalā sākas jautrība.Patruļas auto braukā un pieskata kārtību uz ceļiem un ielām un nākas kādu jau paķert un pieķert.

Pirmie Līgo, kad pašā Jāņu vakarā (23.jūnijā) ir policija pilsētā

Netiek redzēti, vispār.

Izej tak ielās tad redzēsi.Jurmalā šogad tik daudz patrulē ka nevienu gadu.🔥🌿

Mazos ciemos diez vai šodien policija ir

Ir ir Tur jau Man liekas ka ir visvairāk ko noķert parasti.Liekas ka tieši Līgo svētkos pa ciematiem īpaši patrulē cik var manīt soctīklos.

Parasti iepriekšējos gados policijas reidi bija pirmajā darba dienā pēc svētkiem

Nè nu gudrinieks. Ar kājām vazājos.

Gribu pateikt priekšā, laikam nenojaut.

Ka urlmala nav zemes naba…kur jums tāda iedomība.

Rukšņa pulveri šnaucat? Visi par brīvu? Ko apmaksā 5 eiro iebraucēji?

Vai tad šorīt ir kaut kur redzama policija strādājam?

Būs vakarā. Tad ierakstīs ka bija vakar un visas 24h.

Nekas jau nemainās.

Redz, vakar te ziņoja, ka Jūrmalā ir strādājuši.

Bet jā, agrāk policija nebija ne 23., ne 24. jūnijā, tikai pirmajā darba dienā pēc. Tad reids Berģos uz iebraukšanu Rīgā

Pokazuhai.

Jāņu naktī Balvu novadā avārijā gājis bojā jauns vīrietis https://iauto.lv/pie-stures/avarijas/53216-janu-nakti-balvu-novada-avarija-gajis-boja-jauns-virietis 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti