Sākoties Līgo svētku brīvdienām, Valsts policija tradicionāli uzsāk pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību visā Latvijas teritorijā. Ņemot vērā iepriekšējo gadu statistiku, svētku laikā būtiski pieaug ceļu satiksmes negadījumu risks, ko veicina gan palielināta transportlīdzekļu plūsma, gan atsevišķu autovadītāju bezatbildīga rīcība.
Šī gada kontroles pasākumu galvenā prioritāte būs transportlīdzekļu vadītāju pārbaude uz alkohola un narkotisko vielu klātbūtni organismā, jo braukšana reibumā joprojām ir cēlonis smagākajām avārijām ar cietušajiem un bojāgājušajiem.
Papildus apreibinošo vielu kontrolei policija pastiprināti uzraudzīs arī atļautā braukšanas ātruma ievērošanu, drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošanu, kā arī agresīvu braukšanu un citus bīstamus manevrus.
Aicinām foruma biedrus un lasītājus šajā tēmā diskusēt un dalīties ar aktuālo informāciju par satiksmes plūsmu un sastrēgumiem svētku maršrutos, pieredzi ar policijas kontroli un veiktajām pārbaudēm, kā arī ziņot par ceļu stāvokli.
Te nu tiesām jābrīnās,ka Cilvēkiem nav bail braukt reibumā saņemot to palielo sodu,šķirties no auto,un visām pārējām sekām kas iespējamas.Apbrīnojama Tauta.Un lai kā un kādus sodus liek ,brauc un brauc.
Atkarības degradē personību. Ja cilvēks ir atkarīgs, viņam nav nekādu ierobežojumu ceļā uz sava dēmona barošanu. Normas, tikumi, likumi - nekas no tā viņam nav saistošs, nekas viņu neierobežo. Svarīgi ir apmierināt savu atkarību - šeit un tagad, un iespējamās sekas tam nav šķērslis.
Pats esi tikpat apbrīnojams. Jo jābaidās jau tikai no policijas, vai ne? Kad vienreiz beigsies apbrīnojamais stulbums nesaprast, ka problēma ir vispārēja sabiedrības nespēja sasaistīt savu rīcību ar iespējamām sekām? Pēc fizikas likumiem bezatbildīga braukšana ir sodāma ar nāvessodu - bet to ignorē arī tie, kas savas problēmas neredz un tikai tādā ar pirkstu uz policijas pasludinātajiem grēkāžiem. Alkohola atkarīgie pie stūres ir tikai problēmas aisberga virsotne.
Jā piemēram tādi divkoši, kas rosina neklausīt politiķus tai pat laikā tēmējis pats uz politiku. Pilnīga nespēja sasaistīt savu rīcību ar sekām. Pilnīgs stulbums. Līst politikā, lai pēc tam klausītu PVE komandām.
Vakar no rīta izbraucu no Liepājas līdz Kuldīgai + 10 km aiz tās un vakarā atpakaļ, vienīgo "apzīmēto" policijas ekipāžu redzēju Liepājā vakarā, kad jau biju pie pašām mājām..
Un tas vel tikai cipars cik pieķertie,a ja nu pārējos pieskaita un tādu daudz,mjā Latvieti ar sodiem grūti iebaidīt,ja dotu kādus 2 gadus uzreiz pa taisno tad tas cipar būtu uz vienas rokas pirkstiem saskaitāms.
Un tas vel tikai cipars cik pieķertie,a ja nu pārējos pieskaita un tādu daudz,mjā Latvieti ar sodiem grūti iebaidīt,ja dotu kādus 2 gadus uzreiz pa taisno tad tas cipar būtu uz vienas rokas pirkstiem saskaitāms.
kas ir nepieķertie vismaz desmit reizes lielāks, varbūt pat vēl vairāk, tapēc pirms tam teicu pieķerto skaits atkarīgs no pārbaužu daudzuma, Te uzrtādās tikai alhohols, bet narkotikas vispār šādos reidos nav iespējams pārbaudīt, ja vien nav sašnaucies tā,ka pats pazudis laikā un vietā
Nu pagaidām vismaz nekādus baigos reidus Jūrmalas pusē neredz .Periodiski pabraukā daži Policijas auto bet drošvien lielāka kontrole būs tieši nu jau pēc Līgo nakts un pirmajās darba dienās.
Pirms brīža, pirmdien ap 15, bija kārtīgs alkoreids nobraucot no Daudersalas pārvada uz Tvaika ielu. Apmēram 4-5 pārbaudītāji. Izskatījās ka kāds ir pieķerts, jo stāvēja malā un policija rosījās ap auto.
Šonakt Jelgavas rajonā uz Lietuvas šosejas bija patruļas un Jaunolainē arī,diezgan aktīvi braukāja abos virzienos pa šoseju.Vel pa agru ,te jāsāk būs parīt ganīt tad tā lielā braukšana grādos sāksies.
Nu ko,šovakar Līgo vakars sācies un jau Jūrmalā sākas jautrība.Patruļas auto braukā un pieskata kārtību uz ceļiem un ielām un nākas kādu jau paķert un pieķert.