Autovadītājs Koļa mēģina tikt garām VAZ, kas izbrauc uz galvenā ceļa, taču, darot to pa labo pusi, izraisa ar sadursmi.
- Sludinājumi
- Ziņas
- Vīriem
- Tehnoloģijas
- Sports
- Video&TV
- Forums
- Lasītāju pieredze
- Akcijas
- Jautā ekspertam
Autovadītājs Koļa mēģina tikt garām VAZ, kas izbrauc uz galvenā ceļa, taču, darot to pa labo pusi, izraisa ar sadursmi.

- Дебил ты, Коля!..
Обоснуй!
Ja tas VAZ pilnīgi neprognozējami nebūtu līdis malā, tad mierīgi pabrauktu garām pa nomali. Ietriecoties pakaļā, sanāktu vainīgs. Kas filmētājam bija aizmugurē, nav zināms. Redzams, ka pa kreiso joslu diezgan ātri aiziet cits auto garām.

1. Ja izveidojas ceļu satiksmei bīstami šķēršļi vai citas briesmas, kuras transportlīdzekļa vadītājs spēj pamanīt, viņam a) JĀSAMAZINA BRAUKŠANAS ĀTRUMS vai pilnīgi b) JĀAPTUR transportlīdzeklis, vai, neradot bīstamību citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, šķērslis c) jāapbrauc.
! Ja vadītājs nolemj APBRAUKT, apsteigt u.tml. šķērsli, tad jāatceras!:
2) Pirms JEBKURA manevra – braukšanas sākšanas, PĀRKĀRTOŠANĀS, nogriešanās, apgriešanās braukšanai pretējā virzienā, apdzīšanas, transportlīdzekļa apturēšanas U. TML. – transportlīdzekļa vadītājam a) JĀPARLIECINĀS par ceļu satiksmes drošību un par to, b) VAI NETIKS TRAUCĒTI CITI ceļu satiksmes dalībnieki, un c) laikus jādod brīdinājuma signāls ar gaismas virzienrādītājiem.
! Ja nav laika pārliecināties, ka nevienam manas ceļa ekvilibristikas dēļ nekļūs hŗenovo, tad MANERVĒT man AIZLIEGTS!
Vajadzēja, bremzēt un tikai, jo neko racionālāku konkrētajos apstākļos izdarīt nevarēja, situācijas analīzei arī neatlika laika. Situācijas provokators bija vieglais, smagajam vienkārši pietrūka apstāšanās ceļš. Aber tagd HZ, kā lieta iegrozīsies, jo manevrēja, nespējot garantēt drošību.
Citējot CSN, var neviļus sākt līdzināties vienam diezgan atpazīstamam iauto portāla komentētājam...
Jā, protams, CSN to visu paredz. Strīdu nav. Taču reizēm cilvēki teic, ka uz ceļa vajadzīgs vēl kaut kāds "ņuhs, čujs un poņa".
Ja tas VAZ pilnīgi neprognozējami nebūtu līdis malā, tad filmētājs mierīgi būtu apsteidzis pa nomali. Kas filmētājam bija aizmugurē, mēs nezinam.
Labi, neko. Es nepretendēju uz patiesību; tikai individuāls viedoklis.

Ņuhs un poņa, jeb intuīcija un pieredze ir labi, taču tos к делу не пришьёшь. Ģelo skatīs caur likuma prizmu. Tāpēc uz notiekošo uz ceļa jāskatās tāpat.
iAuto jau bija laba rakstu sērija par šo tēmu. Galvenais secinājums, ja izvairoties no sadursmes sekas ir smagākas kā būtu ievērjot CSN tad tā nav nekāda izvairīšanās vai avārijas novēršana, bet gan jauna avārija.

Skaidrs ka Koļa! Diez vai kādu liecinieku noķers kas to visu apstiprinās. Policija droši teiks, ka abpusēja vaina...

Ne vienmēr tas, kurš ierauc pakaļā, ir vainojams. Ir tiesu precedenti tepat Latvijā. Video redzams viennozīmīgs ceļa nedošanas gadījums no ogorodņika puses. Pri čom tur vairs iebraukšana pakaļā...
Mehāniskajiem TL pa nomalēm braukt aizliegts. Turklāt smagsvara transportam iebraukšana grants nomalē vienmēr ir ļoti riskanta.

Manevrējiet-manevrējiet, meitenes un zēni. Bagātajiem pašiem savas dīvainības.

Ja turpretīm Koļa (transportlīdzeklis 1) nebūtu manevrējis.
Transportlīdzeklis 1 brauc pa galveno ceļu, transportlīdzeklis 2 izbrauc uz galvenā ceļa. 1 brauc pa savu braukšanas joslu vai apdzen, pie kam apdzīšana ir atļauta:
Ja 1 nav pārsniedzis atļauto ātrumu un viņam nav bijusi tehniska iespēja apturēt savu transporta līdzekli līdz sadursmei, vaina:
1..............0%;
2..............100%.
Nav CSNg ar dalītu atbildību

Vai tas VAZ netaisīja "podstavu"?Izlīda,nebrauca,vēl pagrieza nedaudz pa labi,lai būtu kontakts.

Viens izlien priekšā, nedodot ceļu, un bez pagrieziena vēl rauj pa labi.... Otrs, redzot šķērsli, 7 sekundēs nevar samazināt ātrumu, apdzen pāri nepārtrauktajai pa labo pusi. Un kur ņēmi, ka nav abpusējas vainas?! Piemērs, divas vienādas a/m brauc pa ceļu, kā platums ir mazāks nekā automašīnu kopējais platums un nones viens otram sānus. Abi vainīgi!
>Piemērs, divas vienādas a/m brauc pa ceļu, kā platums ir mazāks nekā automašīnu kopējais platums un nones viens otram sānus. Abi vainīgi!
Vainīgs tas kas kreisajā pusē(labās rokas likums).
CSN
78. Ja transportlīdzekļu braukšanas trajektorijas krustojas, bet braukšanas secība šajos noteikumos nav reglamentēta, ceļu dod transportlīdzekļa vadītājs, kuram transportlīdzeklis tuvojas no labās puses.
Un ko vernons domā šajā sakarā?

Ko tad dresē skolās? Te svaki ar zināšanām par spoguļiem .. Te ir sekas. Un ko skolā māca par bremzēšanas garumiem + rekacijas laiks? Vai tad auto(īpaši fure) kura brauc jau uz piem 90 spēj nobremzēt teiksim 50m + 1 sek reakcijas laiks+ fūres stūres pagriešanas laiks. Vajadzēja tad dot taisni. Un ko vieglais vēlējas darīt labajā pusē ibio.
Vācu auto entuziasts Peters Kirhhofs jau reiz ierakstīja savu vārdu vēsturē, kad ar Škoda Fabia 1.9 TDI sasniedza viena miljona kilometru robežu. Tagad viņš paveicis to pašu vēlreiz – šoreiz ar Mini Cooper D. Lasīt vairāk
Šogad Līgo dienā un Jāņu dienā Valsts policija (VP) pieķērusi vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados, izriet no VP Reaģēšanas pārvaldes priekšnieka Jura Jančevska stāstītā intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma". Lasīt vairāk
Līgo svētku laikā uz Latvijas ceļiem ik gadu pieaug risks sastapt autovadītājus, kuri pie stūres sēdušies pēc alkohola lietošanas. Apdrošināšanas sabiedrība ERGO saulgriežus aicina svinēt bez alkohola, tomēr gadījumā, ja apreibinošie dzērieni tiek lietoti, pirms sēšanās pie automašīnas stūres ievērot 24 stundu nogaidīšanas principu un nepaļauties uz dažādiem mītiem par ātrāku atskurbšanu. Lasīt vairāk
Testi notika Bulgārijas Razlivas pilsētas apkārtnē kalnainā apvidū, kur pilnībā varēja izbaudīt jaunās Toyota Hilux gaitas īpašības. Lasīt vairāk
Droši vien labākais, ko varēja izdarīt, ja par katru cenu centās izvairīties no bremzēšanas. Ietriektos pakaļā, abi auto būtu daudz stiprāk cietuši, tāpat arī cilvēki.
Izskatās, ka filmētājam ir pasmaga mašīna, kreisajā joslā baltais auto (0:25), tāpēc pa kreisi raut nevar. Vēl līdz pēdējam brīdim nenoticēja saviem vārdiem, ka "tūlīt līdīs ārā". Bremzēšanas vietā izvēlējās manevrējamību, tāda kā motociklista reakcija, bet varēja beigties arī labi.
Tā ka Koļu par pilnīgu muļķi grūti nosaukt.