Degvielas piegādātājiem būs jānodrošina transporta enerģijas siltumnīcefekta gāzu emisiju intensitātes samazinājums 4

 

Foto: Ilustratīvs attēls

Nozare.lv | 26.septembris 2018 8:17

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātos noteikumus, kas paredz degvielas piegādātājiem uzlikt pienākumu nodrošināt transporta enerģijas siltumnīcefekta gāzu emisiju intensitātes samazinājumu.

Minētā prasība ietverta Transporta enerģijas aprites cikla siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzuma un tā samazinājuma aprēķināšanas un ziņošanas kārtībā.

EM izstrādāja noteikumus, jo likumā "Par piesārņojumu" paredzēts, ka ir jāizstrādā nosacījumi, kā degvielas piegādātājs vai degvielas piegādātāja grupa nodrošina likumā noteiktā pienākuma - transporta enerģijas aprites cikla siltumnīcefekta gāzu emisiju intensitātes samazinājumu, kā arī, lai noteiktu, kā degvielas piegādātājs veic transporta enerģijas aprites cikla emisiju intensitātes un tā samazinājuma, kā arī augšposma emisiju samazinājuma aprēķinus un ziņo par tiem.

Ar noteikumiem detalizēti izstrādāta kārtība, kādā var nodrošināt likumā "Par piesārņojumu" iekļauto pienākumu izpildi. Ar noteikumiem noteikti iespējamie pasākumi, kā degvielas piegādātājs var nodrošināt piegādātās transporta enerģijas aprites cikla emisiju intensitātes un augšposma emisiju samazinājumu, ja to vēlas veikt degvielas piegādātājs.

Tāpat noteikumi paredz aprēķinu formulas un tajās izmantotos parametrus un apsvērumus, lai degvielas piegādātājs varētu aprēķināt aprites cikla emisiju intensitāti un izvērtēt tā samazinājumu, salīdzinot ar noteikto degvielas pamatstandartu. Noteikumos ir arī paredzēti nosacījumi un standarti, kas degvielas piegādātājam ir jāņem vērā, veicot minētos aprēķinus.

 
Visi komentāri
 
as 27.septembris 2018 10:44
6 0 Atbildēt

Kāds varētu pārtulkotk, kas te ir rakstīts! Es nesapratu, kas tiem DUSiem tālāk būs jārēķina!

Pļurkt 27.septembris 2018 13:41
0 0 Atbildēt
Zula 28.septembris 2018 7:21
4 0 Atbildēt

Nekas nav jāsaprot galvenais ir MAKSĀ

Jānis 28.septembris 2018 11:51
2 0 Atbildēt

Tā arī izskatās, ka gudri uzrakstīts tas ka pacelsies degvielas cenas

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Jauns rekords: no LEGO klucīšiem izgatavots 1:1 Koenigsegg sasniedz 111 km/h (+ VIDEO) 2

Koenigsegg LEGO auto, kas izgatavots no vairāk nekā 327 tūkstošiem detaļu, uzstādījis jaunu ātruma rekordu. Lasīt vairāk

 

75 430 eiro - atklātas elektriskā BMW i3 cenas 8

Šoruden BMW paplašinās savu jaunās paaudzes elektromobiļu saimi Neue Klasse, tirgū laižot otro šīs saimes modeli i3. Ražotājs paziņojis, ka ceļu pie pircējiem tas sāk ar „First Edition“ modelis, kas Vācijā maksās 75 430 eiro. Lasīt vairāk

 

105 km ar elektrību – Ķīnas hibrīds Dolphin G DM-i Eiropas tirgum no šī gada rudens

Ķīnas autoražotājs BYD Eiropas tirgū ievieš jauno plug-in hibrīdu Dolphin G DM-i, kas izstrādāts īpaši Eiropas pircēju vajadzībām. Lasīt vairāk

 

Paziņoti konkursa „Latvijas Gada motocikls 2026” rezultāti

Lai apzinātu un veicinātu Latvijas motopasaules aktivitātes, informētu klientus un pievērstu uzmanību motociklam kā transporta, atpūtas, sporta un izklaides veidam, tiek rīkots konkurss „Latvijas Gada motocikls 2026”. Tas notiek no 2014. gada un, ņemot vērā C19 ierobežojumus, 2026. gadā pasākums norisinājās 11. reizi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti