Baidens nolemj laist tirgū 50 miljonus barelu no ASV stratēģiskajām naftas rezervēm 9

 

Foto: Pexels.com

Nozare.lv | 24.novembris 2021 8:56

ASV prezidents Džo Baidens otrdien paziņoja, ka no valsts stratēģiskajām rezervēm tirgū tiks laisti 50 miljoni barelu naftas, sadarbībā ar citām valstīm cenšoties ierobežot kraso degvielas cenas kāpumu.

"[Naftas] laišana [tirgū] notiks vienlaikus ar citām lielām enerģijas patērētājvalstīm, ieskaitot Ķīnu, Indiju, Japānu, Dienvidkoreju un Lielbritāniju," norādīja Baltais nams.

Indija paziņoja, ka tā no savām stratēģiskajām rezervēm laidīs tirgū piecus miljonus barelu naftas.

ASV valdībā norādīja, ka "šī ir pirmā reize, kad kaut ko tamlīdzīgu darām vienlaikus ar citām" valstīm.

Augsta ranga valdības amatpersona žurnālistiem sacīja, ka rezervēs esošās naftas laišana tirgū sāksies decembra vidū vai beigās. Tāpat esot iespējams, ka valdība arī turpmāk iesaistīsies, lai stabilizētu tirgu.

"Prezidents ir gatavs arī turpmāk nepieciešamības gadījumā rīkoties un izmantot visas savas pilnvaras, lai sadarbībā ar pārējo pasauli saglabātu adekvātu piedāvājumu laikā, kad pārvaram pandēmiju," klāstīja amatpersona.

Lai gan dažu pēdējo nedēļu laikā, pieaugot ieguvei, naftas cenas samazinājušās par gandrīz 10%, uzpildes stacijāsdegvielas cenas kāpums turpinās, negatīvi ietekmējot Baidena popularitāti ASV iedzīvotāju vidū.

Amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, norādīja, ka ASV valdība izmeklē iespējamus konkurences pārkāpumus vai nelikumīgas darbības, kuru dēļ laikā, kad naftas cenas krītas, uzpildes stacijās iedzīvotājiem jāmaksā arvien vairāk.

Pasaulei cenšoties pārvarēt Covid-19 pandēmijas un ar to saistīto ierobežojumu sekas, naftas pārstrādes uzņēmumi nespēj apmierināt strauji pieaugošo piedāvājumu, kā rezultātā pieaug degvielas cena.

ASV benzīna cenu kāpums ir viens no galvenajiem iemesliem straujajam inflācijas palielinājumam, bet Baidens lēmumu par naftas rezervju izmantošanu paziņojis pirms gada nogales svētku sezonas, kad amerikāņi ierasti aktīvi ceļo.

Vidējā degvielas cena ASV uzpildes stacijās sasniegusi 3,41 ASV dolāru (trīs eiro) par galonu (nepilniem 3,8 litriem), kas ir augstākā cena kopš 2014.gada, liecina jaunākie ASV automobiļu asociācijas AAA dati. Gada laikā benzīna cena augusi par 1,29 ASV dolāriem par galonu.

ASV rezerves, kas glabājas pazemes krātuvēs Teksasas un Luiziānas štatos, ir lielākās naftas rezerves pasaulē.

 
Visi komentāri
 
Grēta 24.novembris 2021 9:43
0 1 Atbildēt

Jālaiž tirgu stratēģisko EV krājumus, lai katram amerikānim ir pa eļektričkai!

JanJan 24.novembris 2021 10:21
0 0 Atbildēt

Te tev nu bija klimatu ambiociozitāte. Kā degvielas cena aug un reitingi sāk krist, tā viss mainās. Neesam neko unikālāki, visur citur tas pats notiek.

WALA 24.novembris 2021 12:26
0 3 Atbildēt

Nez kas ta amīšiem lēcies, šiem tak vienmēr patikušas augstas melnā zelta cenas ...būs sastridējušies ar nepareizajiem arābiem ???

eidis 24.novembris 2021 16:58
1 0 Atbildēt

Tā vulgarizējot šķiet, ka USA tautas apmierinātība balstās uz lētu roadtripu (t.i. lētu auto un degvielu) un lētu šmigu.

krokodails 26.novembris 2021 21:11
0 0 Atbildēt

Padomā nedaudz dziļāk. Inflācija ir vispāreja cenu kāpšana, ko mēģinās kompensēt ar degvielas cenas samazinājumu. Tas var nostrādāt, jo dzīvē un viss balstās uz loģistiku un tās izmaksām. Ražošanas izejvielu izmaksas u transports, preču piegāde un transports... Tas gājiens ir stipri savādāk izskaitļots, kā Tu spēj saprast. Tavs skatījums uz lietām ir noželojami sekls.

imzz 25.novembris 2021 17:00
0 0 Atbildēt

Nav tā. Viņiem svarīgi uzturēt cenu "koridorā": pārāk zema cena slikta naftas ražotājiem, pārāk augsta: slikti ierindas patērētājiem un transporta firmām.

Onsis 24.novembris 2021 13:46
2 0 Atbildēt

Kaut kā jau tie naftas un gāzes rijīgie kakli jāaizver!

Kioto 24.novembris 2021 13:51
0 0 Atbildēt

Japāņi arī raujot vaļā mello pudeli. Vai nu grib atgūties no jau tā ieilgušās kovidkrīzes sekām vai tirgus zin ko tādu, ko mēs vel nenojaušam.

krokodails 26.novembris 2021 21:14
0 0 Atbildēt

Mans komēntārs bija adresēts - eidis-

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Jauns rekords: no LEGO klucīšiem izgatavots 1:1 Koenigsegg sasniedz 111 km/h (+ VIDEO) 1

Koenigsegg LEGO auto, kas izgatavots no vairāk nekā 327 tūkstošiem detaļu, uzstādījis jaunu ātruma rekordu. Lasīt vairāk

 

75 430 eiro - atklātas elektriskā BMW i3 cenas 8

Šoruden BMW paplašinās savu jaunās paaudzes elektromobiļu saimi Neue Klasse, tirgū laižot otro šīs saimes modeli i3. Ražotājs paziņojis, ka ceļu pie pircējiem tas sāk ar „First Edition“ modelis, kas Vācijā maksās 75 430 eiro. Lasīt vairāk

 

105 km ar elektrību – Ķīnas hibrīds Dolphin G DM-i Eiropas tirgum no šī gada rudens

Ķīnas autoražotājs BYD Eiropas tirgū ievieš jauno plug-in hibrīdu Dolphin G DM-i, kas izstrādāts īpaši Eiropas pircēju vajadzībām. Lasīt vairāk

 

Paziņoti konkursa „Latvijas Gada motocikls 2026” rezultāti

Lai apzinātu un veicinātu Latvijas motopasaules aktivitātes, informētu klientus un pievērstu uzmanību motociklam kā transporta, atpūtas, sporta un izklaides veidam, tiek rīkots konkurss „Latvijas Gada motocikls 2026”. Tas notiek no 2014. gada un, ņemot vērā C19 ierobežojumus, 2026. gadā pasākums norisinājās 11. reizi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti