Frīdis: Motobraucējs - psihopāts vai dinamisks satiksmes dalībnieks? 3

 

Foto: Publicitātes attēls

CSDD | 15.septembris 2017 14:05

Tāpat kā paēdušais neēdušo nesaprot, arī pie auto stūres sēdošajiem vienmēr būs savs redzējums par tiem trakajiem, kuri uz motocikliem skrien tiem garām satiksmē.

Ikdienas situācijā joprojām nākas saskarties ar viedokli, kur konfliktos starp moto un auto vadītājiem kā visiem pieņemams un pašsaprotams tiek izmantots apgalvojums “tas jau mocis, noteikti atkal pārsniedza ātrumu un skrēja kā traks”. Jāatceras, ka dinamika nav tas pats kas ātrums, un nevajadzētu pēc definīcijas pieņemt, ka ar motocikliem brauc tikai psihopāti. Mana pieredze rāda, ka ļoti daudz palīdz spēja “iekāpt otra zābakos”.

Jā, motocikls straujāk paātrinās, tas ir izmēros mazāks un lielākoties arī skaļš. Tas nozīmē, ka, no malas skatoties, mums rodas iespaids par vienu traki ātru satiksmes dalībnieku, kaut arī tas nebūt nepārkāpj noteikumus. Šis ir brīdis, kad motociklu nevar likt vienā “maisā” ar auto, kas vienkārši nevar tik strauji pārvietoties. Tāpēc te ir jautājums, vai pats autovadītājs vienmēr ir pietiekami novērtējis situāciju un savu spēju veikt manevru. Ja tā padomā, tad līdzīgs ir iespaids par jaudīgākiem auto – tie taču arī pārvietojas daudz straujāk un dinamiskāk, radot iespaidu, ka pārkāpj noteikumus.

Jau vairākus gadus notiek ļoti laba un patīkama sadzīvošana uz ceļa. Neizbēgami, vienmēr būs kādi atsevišķi gadījumi, kad motobraucēji pārvērtē savas iespējas braukt dinamiski un rada nepatīkamas situācijas ne tikai sev, bet arī pārējiem satiksmes dalībniekiem. Šādu pārgalvju rīcība bojā kopējo iespaidu par visiem motobraucējiem, nenoliedzami, taču vērtēt pēc atsevišķām situācijām visus nebūtu korekti. Šis ir arī iemesls, kādēļ rodas stereotipi par motobraucējiem!

Jūtamu efektu tam, ka ir uzlabojušās attiecības starp abām satiksmes dalībnieku grupām, iespējams, ir devis tas, ka ar katru gadu pieaug motobraucēju skaits, kas arī nozīmē, ka arvien vairāk ir tādu cilvēku, kuri ir iepazinuši abas satiksmes dalībnieku lomas. Patiesībā ikvienam satiksmes dalībniekam būtu veselīgi paplašināt savu perspektīvu un izmēģināt, kā ir būt pie cita braucamā stūres.

Ikdienu, pārvietojoties un esot ceļu satiksmē kā motobraucējs, esmu novērojis, kā tiek praktizēta kopējā nerakstītā ceļu kultūra, un arī kā Latvijas Motoklubu asociācijas vadītājs varu apliecināt, ka mums ir būtiska drošas braukšanas kultūra. Viennozīmīgi pozitīvi vērtēju nerakstīto likumu ievērošanu, kas mūsu gadījumā izvēršas arī par priekšrocību satiksmē – neviens neņem ļaunā, ja motobraucējs vēlas izbraukt starp joslām un šķiet, ka arī autobraucēji savlaicīgāk pamana mūs un palaiž pa tā saukto "motociklistu taciņu". Vēl viens nerakstītais likums, ko motobraucēji ievēro, ir pamāšana viens otram. Varbūt šķiet, ka tas nav nekāds nopietnais likums, bet šī pamāšana mūs vieno, turklāt citām satiksmes dalībnieku grupām nekā tāda nav.

Strauji tuvojoties moto sezonas noslēgumam, lielākā daļa motobraucēju pārsēdīsies pie auto stūres un spēs ļoti labi izprast arī autobraucēju vajadzības. Lai uz ceļa valdītu harmoniskas attiecības starp visiem satiksmes dalībniekiem, mums katram jāapzinās, ka uz ceļa neesam vienīgie. Nereti, lai izprastu katra satiksmes dalībnieka vajadzības, ir nepieciešams pamainīt pieredzes un paškritiski izvērtēt savus braukšanas ieradumus, jo īpaši no neaizsargātākā ceļu satiksmes dalībnieka pozīcijas.

 
3 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
anonimikis 15.septembris 2017 14:30
3 1 Atbildēt

Motobraucēj atceries - spidometrā jāskatās divreiz! DIVREIZ!

dArtanjans 17.septembris 2017 8:00
1 0 Atbildēt

Pēc 24 gadu pārtraukuma uzkāpu uz mocīša.Teikšu kā ir,bija ''jāmācās staigāt''.Saprotama lieta,Honda ar 650 cm3 navJawa.Diezgan ātri atcerējos,kas un kā.Ko varu pateikt,kaifs!Un nav jāskrien,ar 100 pietiek lai no X līdz Y aizbrauktu.Braucu ar visu,kam riteņi+motorlaiva.50 gadi.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Vai ir vērts pirkt jauno Samsung Galaxy S26 Ultra? Vai un kas ir labāks par iepriekšējo? (+ VIDEO) 4

Samsung Galaxy S26 Ultra ir Samsung 2026. gada flagmanis, kas koncentrējas uz veiktspējas, kameru un mākslīgā intelekta funkciju uzlabojumiem, nevis radikālām dizaina izmaiņām. iAuto.lv apskata tā funkcijas un salīdzina ar vecāko modeli S25 Ultra. Lasīt vairāk

 

Gandrīz vai Lamborghini - Hyundai parāda jauno Elantra (Avante) (+ FOTO) 3

Dienvidkorejas autoražotājs prezentējis astotās paaudzes Elantra (Avante), kas izceļas ar pilnīgi jaunu, kantainu dizainu "Art of Steel" stilā, kas ne vienam vien atgādina Lamborghini Urus. Lasīt vairāk

 

12 gadu laikā: vācietis ar dīzeļa Mini Cooper sasniedz 1 000 000 kilometru nobraukumu (+ FOTO) 17

Vācu auto entuziasts Peters Kirhhofs jau reiz ierakstīja savu vārdu vēsturē, kad ar Škoda Fabia 1.9 TDI sasniedza viena miljona kilometru robežu. Tagad viņš paveicis to pašu vēlreiz – šoreiz ar Mini Cooper D. Lasīt vairāk

 

Šogad Līgo un Jāņu dienā pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados 17

Šogad Līgo dienā un Jāņu dienā Valsts policija (VP) pieķērusi vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados, izriet no VP Reaģēšanas pārvaldes priekšnieka Jura Jančevska stāstītā intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma". Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti