Veiktā aptauja pierāda, ka vairāk nekā trešdaļa šoferu bieži brauc noguruši un cīnoties ar miegu 2

 

Foto: Publicitātes attēls

Volkswagen | 27.marts 2018 12:05

40% autovadītāju, braucot garākas distances, klausās radio, lai nenāktu miegs, 12% regulāri apstājas, 20% - neizmanto nekādas metodes, liecina Volkswagen komerctransporta veiktā aptauja. 5% šoferu, lai neaizmigtu, dzied, vingro, ēd našķus, dzer kafiju vai pat apstājas.

Lielākā daļa respondentu apstiprina apgalvojumu, ka noguris šoferis var būt bīstamāks par iereibušu autovadītāju – 33% pilnībā piekrīt šim apgalvojumam, 46% - piekrīt daļēji. Viens no veidiem, kā nezaudēt modrību un neiemigt, veicot garas distances, ir t.s. noguruma sensora izmantošana. Aptaujas dati liecina, ka regulāri šādu sensoru lieto tikai 8% respondentu.

“Noguruma sensors, ko nereti mēdz saukt arī par kafijas pauzes sensoru, kontrolē stūres mikrokustības. Pēc tām sensors nosaka, kad autovadītāja braukšanas stils atbilst noguruša cilvēka braukšanai manierei, tāpat sensors saprot, kad vadītāja muskuļi sāk atslābt un tiek dots signāls, ka jāapstājas un jāietur kafijas pauze,” skaidro Volkswagen komerctransporta zīmola vadītājs Baltijas valstīs Māris Zoltners.

Aptaujātie atbildot uz jautājumu, cik bieži viņi apstājas atpūsties, ja brauciens ilgst vairākas stundas, 73% šoferu atbildēja, ka apstājas pēc nepieciešamības, tikai 2% apstājas ik pēc divām stundām, bet 20% neapstājas vispār.

Nogurums, neuzmanība, vienmuļš ceļš – tie ir vieni no faktoriem, kas veicina ceļu satiksmes negadījumus. Veicot garas distances, autovadītāji nereti ir pakļauti šim papildu riskam, taču tajā pašā laikā pastāv virkne iespēju, kā mazināt riskus – to var ietekmēt gan modernās tehnoloģijas automašīnā, gan pats autovadītājs. Lai noskaidrotu, kā autovadītāji mazina riskus, veicot garas distances, tika veikta aptauja, kas ilga no 5. marta līdz 23. martam, kopumā aptaujājot 346 respondentus.

 

 
2 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
arba 27.marts 2018 13:07
2 0 Atbildēt

Sapratāt !

ne tāpēc riepas un diskus sitat, ka ceļi slikti, bet tāpēc , ka braucat noguruši !!!

Turpmāk katru, kas bedrē trāpīs uz ekspertīzi -lai nosaka cik noguris bija un ja pārsniegs normu, tieši tā pati atbildība, kas par alkoholu !!!

viencexperc 28.marts 2018 7:10
1 0 Atbildēt

ā, skaidrs. Es domāju, ka ceļu satiksmes negadījumus izraisa vēlme izraisīt ceļu satiksmes negadījumus. Cilvēks brauc un domā - vajadzētu uztaisīt kādu avāriju.

Kurš finansē tādus marasmātiskus pētījumus?

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Cik pamatoti ir izsūtīt ĀRKĀRTAS BRĪDINĀJUMU, ka šodien 35 grādi? 11

Iespējams, tās ir pārlieku liekas rūpes no valsts puses, iespējams šīs lietas varētu palikt vecāku un pieaugušo cilvēku kompetencē. Raksti komentāros savu viedokli. Lasīt vairāk

 

Naftas koncerns Shell nāk klajā ar konceptu Triple 10 Challenge 1

Enerģētikas uzņēmums Shell prezentējis Triple 10 Challenge elektroauto konceptu, kura galvenā sūtība ir demonstrēt tehnoloģijas, kas nākotnē varētu padarīt elektroauto efektīvākus, lētākus un ātrāk uzlādējamus. Lasīt vairāk

 

"Michelin" ASV slēgs riepu ražotni 3

Francijas riepu ražotājs "Michelin" ceturtdien paziņoja, ka plāno slēgt vienu no savām "BFGoodrich" rūpnīcām ASV, kurā tiek nodarbināti 1200 cilvēki. Lasīt vairāk

 

Audi uzlabo A3: modernāka kruīza kontrole un digitālie risinājumi (+ FOTO) 3

Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti