Samaksājot 4,4 miljardus dolāru, "Liberty" pabeigusi F-1 iegādes procesu 1

 

Foto: Ekrānšāviņš no twitter.com

Nozare.lv | 24.janvāris 2017 10:05

ASV mediju uzņēmums "Liberty" noslēdzis Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta iegādes procesu, pirmdien paziņoja kompānija.

F-1 iegādes process tika uzsākts septembra sākumā. Par darījumu "Liberty" kopumā samaksājusi 4,4 miljardus dolāru (4,1 miljardu eiro), pārņemot sacensību pārvaldīšanu no "CVC Capital Partners". Kopējā darījuma vērtība gan ir astoņi miljardi dolāru, jo tajos iekļauti arī 4,1 miljardu lielie F-1 parādi.

Vēl pagājušajā nedēļā mediji vēstīja, ka iegādes process noslēgsies martā, taču tagad darījums pabeigts ātrāk, nekā prognozēts.

"Liberty" par jauno čempionāta valdes priekšsēdētāju izvēlējusies Čeisu Keriju, bet iepriekšējais vadītājs Bērnijs Eklstouns saglabās goda priekšsēdētāja amatu. Tiesa, pats Eklstouns, kurš pirmdien tika atstādināts no vadītāja amata, minēja, ka īsti neapzinās, kas viņam jaunajā amatā būs jāveic.

F-1 čempionāta pārņemšana dos ASV kompānijai kontroli pār prestižajām sacensībām, kas ienes miljardus no reklāmdevējiem un televīzijas pārraižu tiesībām.

Tiesa, dažas F-1 komandas saskaras ar finansiālām problēmām, un čempionāts līdz šim nebija pietiekami aktīvs sociālajos medijos, tādējādi nesasniedzot nākamo līdzjutēju paaudzi. Līdz ar mediju kompānijas stāšanos pie F-1 stūres, tika pausta cerība, ka ar sociālo mediju palīdzību palīdzēs iekarot jaunas teritorijas
"Liberty Media" korporācijai jau līdz šim pieder vairāki sporta un izklaides biznesa projekti, piemēram, Beisbola augstākās līgas (MLB) vienība Atlantas "Braves" un satelīta radio "SiriusXM".

Līdz šim privātā kapitāla firmai CVC piederēja vien 35% F-1 akciju, tomēr, pateicoties īpatnējai balsošanas sistēmai, tai bija kontrole pār čempionātu.

Jaunā F-1 sezona sāksies marta beigās Austrālijā. Iepriekšējā sezonā par pasaules čempionu tika kronēts "Mercedes" pilots Niko Rosbergs, taču dažas dienas pēc titula izcīnīšanas viņš negaidīti paziņoja par karjeras beigām.

 
Visi komentāri
 
Janozaurs 25.janvāris 2017 20:26
1 0 Atbildēt

Kopš Šūmahera nav, neinreresanti.

Varbūt amerikāņi ko interesantu izdomās.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Jauns rekords: no LEGO klucīšiem izgatavots 1:1 Koenigsegg sasniedz 111 km/h (+ VIDEO) 2

Koenigsegg LEGO auto, kas izgatavots no vairāk nekā 327 tūkstošiem detaļu, uzstādījis jaunu ātruma rekordu. Lasīt vairāk

 

75 430 eiro - atklātas elektriskā BMW i3 cenas 8

Šoruden BMW paplašinās savu jaunās paaudzes elektromobiļu saimi Neue Klasse, tirgū laižot otro šīs saimes modeli i3. Ražotājs paziņojis, ka ceļu pie pircējiem tas sāk ar „First Edition“ modelis, kas Vācijā maksās 75 430 eiro. Lasīt vairāk

 

105 km ar elektrību – Ķīnas hibrīds Dolphin G DM-i Eiropas tirgum no šī gada rudens

Ķīnas autoražotājs BYD Eiropas tirgū ievieš jauno plug-in hibrīdu Dolphin G DM-i, kas izstrādāts īpaši Eiropas pircēju vajadzībām. Lasīt vairāk

 

Paziņoti konkursa „Latvijas Gada motocikls 2026” rezultāti

Lai apzinātu un veicinātu Latvijas motopasaules aktivitātes, informētu klientus un pievērstu uzmanību motociklam kā transporta, atpūtas, sporta un izklaides veidam, tiek rīkots konkurss „Latvijas Gada motocikls 2026”. Tas notiek no 2014. gada un, ņemot vērā C19 ierobežojumus, 2026. gadā pasākums norisinājās 11. reizi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti