Rindā uz „Volkswagen” elektromobili jāgaida divi mēneši 4

 
iAuto | 6.novembris 2013 5:30

Kopš novembra sākuma pircēji Latvijā var rezervēt vācu autobūves koncerna „Volkswagen” radīto elektromobili „e-up!”, taču patlaban rindā jāgaida aptuveni divi mēneši, portālu „iAuto” informēja ražotāja pārstāvji.

„Ražošanas un piegādes termiņš ir līdz diviem mēnešiem. Ja strauji palielināsies pieprasījums, pagarināsies ražošanas laiks,” skaidroja „Volkswagen” importētāja „Moller” pārstāve Anda Budļevska.

Foto: volkswagen.com

Jaunais „e-up!” tiek pilnībā darbināts ar elektrisko enerģiju, līdz ar to tas nerada videi kaitīgas izplūdes gāzes, un elektromobiļa nobrauktais attālums var sasniegt 160 kilometrus ar vienu uzlādi. Tā ir pietiekama distance ikdienas lietojumam, ja ņem vērā, ka aptuveni  80% no visiem motorizēto transportlīdzekļu lietotājiem vidēji nobrauc līdz 50 kilometriem dienā, norāda „Volkswagen” pārstāve.

„e-up!” maksimālā jauda ir 82 ZS, un tā tūlītējais griezes moments ir 210 Nm. Tas ļauj mazajam elektromobilim sasniegt 130km/h maksimālo ātrumu, bet no 0 līdz 100 km/h paātrināties 12,4 sekundēs.

Automobilis patērē 11,7 kWh elektroenerģijas uz 100 kilometriem, kas, pēc „Latvenergo” pamata tarifa 10,65 santīmi par vienu kilovatstundu, izmaksā 1,24 latus jeb aptuveni 1,4 litrus benzīna.

Ātrākās kombinēto uzlādes sistēmu lādēšanas stacijas (līdzstrāvas) līdz aptuveni pusstundai saīsina laiku, kas nepieciešams, lai „e-up!” akumulatoru uzlādētu par 80%.

Kā norāda „Volkswagen”, inovatīvas piedziņas tehnoloģijas ir galvenais autoražotāja darbības virziens, tādēļ „e-up!” elektriskais dzinējs, transmisija un litija jonu akumulators tiek izstrādāts un ražots Vācijā.

 
4 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
as 6.novembris 2013 9:22
1 0 Atbildēt

Atradu citur vismaz to, ka LV maksās 25K EUR.

Man pie šiem elektro auto rakstiem vienmēr ir radušies tie paši stulbie jautājumi, kas citiem - ko ziemā, kā aķis pēc 3 gadiem utml. bet tad aizdomājos - vai tiešām LV neviens nav lietojis iepriekš pirktos elektroauto ziemā un vairākus gadus? Vai žurnālisti nav tādu cilvēku atraduši, ko nointervēt? Pieļauju, ka tādi frīki ir un noteikti, ka viņi ir tādi, kas ir uzskaitījuši, cik kas ir maksājis sākumā, cik uzturēšana, kilometrs un vai tas ir bijis izdevīgi, ērti uc lietas, kas ir tikušas solītas un kas ir piepildījies...

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Pirmo reizi ar blakusvāģi - Royal Alloy ar 310 cm³ un 28 ZS par 9 000 EUR (+ VIDEO) 9

Royal Alloy motocikls ar blakusvāģi ir klasiska dizaina transportlīdzeklis, kas apvieno retro stilu ar mūsdienīgu tehniku. Šis modelis paredzēts nesteidzīgai ceļošanai, izbraucieniem divatā vai ar pasažieri blakusvāģī, piedāvājot unikālu braukšanas pieredzi un izceļoties uz kopējā motociklu. Lasīt vairāk

 

"Michelin" ASV slēgs riepu ražotni 1

Francijas riepu ražotājs "Michelin" ceturtdien paziņoja, ka plāno slēgt vienu no savām "BFGoodrich" rūpnīcām ASV, kurā tiek nodarbināti 1200 cilvēki. Lasīt vairāk

 

Audi uzlabo A3: modernāka kruīza kontrole un digitālie risinājumi (+ FOTO) 3

Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk

 

Jāņu naktī Balvu novadā avārijā gājis bojā jauns vīrietis 11

Līgo dienā Latvijā reģistrēti 106 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gāja bojā viens un cieta vēl 16 cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts policija. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti