"Eko osta" aicina Līgo un Jāņu svinētājus nededzināt ugunskurā riepas 2

 

Foto: Publicitātes attēls

Nozare.lv | 22.jūnijs 2016 14:39

Rosinot atbrīvoties no nobrauktajām autoriepām videi draudzīgā veidā, bīstamo atkritumu apsaimniekotāja SIA "Eko osta" aicina Līgo un Jāņu svinētājus nededzināt tās ugunskurā, norāda uzņēmuma pārstāvis Kaspars Līcītis.

Viena no iespējām ir nodot autoriepas uzņēmuma "Eko osta" pieņemšanas punktā Rīgā, Tvaika ielā 39, kas darbojas visu diennakti. Par četru vieglās automašīnas riepu nodošanu privātpersonai nav jāmaksā, informē Līcītis.

"Eko osta" pieņem riepas arī no juridiskām personām. Lai atvieglotu un paātrinātu nolietotu riepu pieņemšanas procesu, autoservisiem un citiem uzņēmumiem pirms riepu nogādes pieņemšanas punktā lūgums sazināties pa telefonu 67393860, precizējot riepu nogādes laiku.

"Padomju laikā viena no nerakstītajām Līgo svētku tradīcijām bija savu laiku nokalpojušo autoriepu dedzināšana svētku ugunskurā. Arī mūsdienās laiku pa laikam nākas sastapties ar līgotājiem, kas svētku kulminācijā mēģina ugunskurā iemest autoriepas un citus atkritumus. Šāda videi nedraudzīga rīcība ir nosodāma," atgādina Līcītis.

Viņš atzīmē, ka autoriepas dabiskos apstākļos sairst vairāk nekā 100 gadu laikā. Tā kā gumijas ražošanai jaunu riepu izgatavošanai tiek izmantoti naftas produkti, riepu sadalīšanās galaprodukti ir kaitīgi videi un var saindēt to, kā arī apdraudēt cilvēku veselību. Savukārt dedzinot riepas ugunskurā, tiek radīts kaitējums videi.

"Tāpēc "Eko osta" aicina ikvienu rīkoties dabai draudzīgi un nodrošināt riepām otru dzīvi, izmantojot iespēju nodot tās pārstrādei bez maksas. Uzņēmuma "Eko osta" pieņemšanas punktos savāktās nolietotās riepas tiks sasmalcinātas un nogādātas otrreizējai pārstrādei, padarot iegūto materiālu par vērtīgu izejvielu citu gumijas izstrādājumu izgatavošanai," informē Līcītis.

 
Visi komentāri
 
valoda 23.jūnijs 2016 1:35
0 0 Atbildēt

"Par četru vieglās automašīnas riepu nodošanu privātpersonai nav jāmaksā" Salieciet komatus! Citādi, riepas nodod privātpersonai.

Nevaloda 23.jūnijs 2016 13:16
0 1 Atbildēt

Tur neviens komats netrūkst. Teikums konstrukcija varbūt jāmaina, bet pārējais kārtībā. Aiz "citādi" arī komats nav jāliek.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

12 gados: vācietis ar dīzeļa Mini Cooper sasniedz 1 000 000 kilometru nobraukumu (+ FOTO) 6

Vācu auto entuziasts Peters Kirhhofs jau reiz ierakstīja savu vārdu vēsturē, kad ar Škoda Fabia 1.9 TDI sasniedza viena miljona kilometru robežu. Tagad viņš paveicis to pašu vēlreiz – šoreiz ar Mini Cooper D. Lasīt vairāk

 

Šogad Līgo un Jāņu dienā pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados 13

Šogad Līgo dienā un Jāņu dienā Valsts policija (VP) pieķērusi vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados, izriet no VP Reaģēšanas pārvaldes priekšnieka Jura Jančevska stāstītā intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma". Lasīt vairāk

 

Kafija, pirts un auksta duša? Narkoloģe komentē populārākos mītus par atskurbšanu pirms sēšanās pie stūres 6

Līgo svētku laikā uz Latvijas ceļiem ik gadu pieaug risks sastapt autovadītājus, kuri pie stūres sēdušies pēc alkohola lietošanas. Apdrošināšanas sabiedrība ERGO saulgriežus aicina svinēt bez alkohola, tomēr gadījumā, ja apreibinošie dzērieni tiek lietoti, pirms sēšanās pie automašīnas stūres ievērot 24 stundu nogaidīšanas principu un nepaļauties uz dažādiem mītiem par ātrāku atskurbšanu. Lasīt vairāk

 

Jaunās Toyota Hilux devītās paaudzes tests (+ FOTO) 9

Testi notika Bulgārijas Razlivas pilsētas apkārtnē kalnainā apvidū, kur pilnībā varēja izbaudīt jaunās Toyota Hilux gaitas īpašības. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti