OCTA tirgus caurskatāmība veicina cenu saskaņošanas risku (+ VIDEO) 6

 
iAuto | 20.jūnijs 2019 8:24

Latvijas Televīzija jau stāstījusi par straujo OCTA cenu kāpumu un to, kā augusi apdrošinātāju peļņa. Situācijas pārbaudi sāka Konkurences padome un nu secinājusi – OCTA tirgus konkurentiem ir pārlieku caurredzams un no tā cieš patērētāji.

 
6 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
GB12 20.jūnijs 2019 8:46
2 0 Atbildēt

Kopumā, pēc vakardienas brīfinga iespaids tāds, ka Konkurences Padome labi saprot, ka "uzrakt" karteli nevarēs, bet, nu, kaut kas tač' jāpasaka, lai rastos iespaids, ka viņi rūpīgi šos 2 gadus ir strādājuši, nevis tikai degunus urbinājuši.

Tas, kam var pilnīgi piekrist - gan LAA, gan LTAB nevajadzētu vadīt vienam cilvēkam - tās ir divas dažādas organizācijas ar atšķirīgiem mērķiem, un Jānis Abāšins pēc būtības sēž ar vienu pakaļu uz diviem krēsliem.

Par to "caurskatāmību" - manis pēc to "lavočku" var arī piegriezt, tikai interesanti, vai viņi ir iedomājušies, ka tieši šī "caurskatamība" nodrošina arī pretējo procesu - cenu krišanos, kas notiek šobrīd (starp citu, interesanti, kāpēc šajā virzienā neviens nebļauj par saskaņotu karteli?).

Par cenas griestiem runājot - tikpat labi var arī tad noteikt algu griestus tiem pašiem apdrošinātājiem, servisiem, medicīnas iestādēm un citām nozarēm, ar kurām OCTA saistīta. Pat pieņemot, ka tā griestu noteikšana neaizies līdz Satversmes tiesas atceļošam lēmumam (jo tiesvedība visticamāk būtu), naivi ir iedomāties, ka no tiem griestiem visi vai vismaz vairākums būs diži ieguvēji. Jo drīzāk jau izskatās, ka tādā gadījumā cenas tiks atkal celtas, jo no sliktākiem pacientiem nevarēs paņemt tik daudz, cik vajadzētu, lai nosegtu risku, tātad, par to maksās labie, kuriem līdz tiem griestiem būtu tālu, tālu... Un otrkārt, tie griesti tāpat tiks rēķināti tā, lai iekasētās prēmijas teorētiski nosegtu izmaksas un paliktu pāri saprātīga peļņa... a zemās OCTA cenas jau bija tikai tāpēc, ka konkurences dēļ apdrošinātāji bija gatavi šajā veidā strādāt ar zaudējumiem.

Pļurkt 20.jūnijs 2019 17:18
1 0 Atbildēt

Pilnīgi bezjēdzīga muldēšana - faktiski pamatīgas atrunas, lai kaut kā pamatotu ārkārtīgi lielas darbības imitāciju!!!

Lai visu UZREIZ ievirzītu vajadzīgajās sliedēs ir jārīkojas tā pat kā ASV un Vācijā - peļņa, "virslimita" ienākumi tiek aplikti ar totālu nodokli. Līdz ar to uzņēmējam ir krietni izdevīgāk strādāt ar nelielu peļņu, kuru tā pat ieguldīt kaut kādā ražošanā vai pakalpojumos, nevis nopirkt uz firmas vārda jahtu!

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Nepilni 50 000 eiro: Peaq, Škoda lielākais elektroauto piedzīvo pasaules pirmizrādi (+ FOTO) 1

Čehijas autobūves uzņēmums Škoda iepazīstinājis ar jauno modeli Peaq, kas kļūst par elektriskās modeļu līnijas flagmani. Lasīt vairāk

 

Traktoru sacensības Rēzeknes novadā nonāk policijas redzeslokā (+ VIDEO) 5

Jau otro gadu Rēzeknes novadā vietējie uzņēmēji rīko traktoru sacensības. Taču šogad pasākums nonācis Valsts policijas redzeslokā. Pēc pasākuma publicētajos video policija saskatījusi drošības prasību pārkāpumus. Ir sākts administratīvais process. Lasīt vairāk

 

Škoda Karoq jaunā paaudze gaidāma 2028. gadā 3

Kompaktā Karoq jaunās paaudzes modelis tiek izstrādāts paātrinātā tempā, lai tirgū to varētu ieviest jau 2028. gadā. Lasīt vairāk

 

Degvielas cenas 19.06.2026: Dīzelis 1.707 un 95. benzīns 1.737 EUR! 76.78 USD par barelu (+ VIDEO) 4

iAuto.lv piefiksē cenas degvielas uzpildes stacijās 19. jūnijā, taču degvielu vēl neielej, jo šodien cenas, iespējams, būs vēl pievilcīgākas. RAKSTI KOMENTĀROS, cik degviela maksā tavā pusē vai valstī, un norādi, lūdzu, arī datumu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti