No nākamā gada taksometru skaitītāju rādījumi katru darbadienu būs jāiesniedz elektroniski 1

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 17.jūlijs 2019 9:58

No 2020.gada 1.janvāra taksometru skaitītāja rādījumi katras darbadienas beigās pēc to nolasīšanas būs jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā, paredz šodien valdībā atbalstītie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtību.

Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātie grozījumi paredz, ka taksometra skaitītāja lietotājs katras darbadienas beigās pēc rādījuma nolasīšanas žurnālu aizpilda vai augšupielādē no viedierīces VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā, norādot datumu, darba sākšanas laiku, kopējo taksometra nobraukumu, kopējo nobraukumu režīmā "aizņemts", kopējo braucienu skaitu režīmā "aizņemts", kopējo naudas summu, kas saņemta režīmā "maksa", kopējo naudas summu, kas saņemta kā piemaksa, inkasēto naudas summu, darba beigšanas laiku, odometra rādījumu darbalaika beigās, informāciju par apkalpojošā dienesta izsaukšanu, kā arī vadītāja vārdu un uzvārdu.

Ministrija skaidro, ka grozījumi vajadzīgi, lai noteiktu līdzvērtīgas prasības attiecībā uz informācijas sniegšanu VID, kā arī, lai mazinātu administratīvo slogu taksometru pakalpojumu sniegšanas nozarē, aizpildot reģistru papīra formā.

Pašreiz taksometra skaitītāja lietotājam katras darbadienas beigās pēc skaitītāja rādījuma nolasīšanas rakstiski jāaizpilda žurnāls. Veiktajos kontroles pasākumos konstatēts, ka 42% gadījumu taksometra skaitītāju žurnāls nav aizpildīts atbilstoši noteikumos paredzētajām prasībām, vai tas netiek aizpildīts vispār. Ņemot vērā augsto ēnu ekonomikas īpatsvaru taksometru biznesā, faktisko ienākumu slēpšanas risku, augsto nodokļu nemaksāšanas risku un to, ka nav nodrošināta saimniecisko darījumu izsekojamība, ir nepieciešams radīt mehānismu, kas nodrošinās taksometru skaitītājos reģistrēto datu uzskaiti un regulāru nodošanu VID, skaidro ministrija.

 
Visi komentāri
 
WALA 17.jūlijs 2019 12:03
0 0 Atbildēt

nu ja un tagad nu cerēs ka visi pēkšņi kļūs godīgi, ja būs elektroniska figņa. Kāds naivums jūsu vecumā … b;us tikai arvien vairāk dažādu "ne-taksometru" ideju.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Nepilni 50 000 eiro: Peaq, Škoda lielākais elektroauto piedzīvo pasaules pirmizrādi (+ FOTO) 1

Čehijas autobūves uzņēmums Škoda iepazīstinājis ar jauno modeli Peaq, kas kļūst par elektriskās modeļu līnijas flagmani. Lasīt vairāk

 

Traktoru sacensības Rēzeknes novadā nonāk policijas redzeslokā (+ VIDEO) 5

Jau otro gadu Rēzeknes novadā vietējie uzņēmēji rīko traktoru sacensības. Taču šogad pasākums nonācis Valsts policijas redzeslokā. Pēc pasākuma publicētajos video policija saskatījusi drošības prasību pārkāpumus. Ir sākts administratīvais process. Lasīt vairāk

 

Škoda Karoq jaunā paaudze gaidāma 2028. gadā 3

Kompaktā Karoq jaunās paaudzes modelis tiek izstrādāts paātrinātā tempā, lai tirgū to varētu ieviest jau 2028. gadā. Lasīt vairāk

 

Degvielas cenas 19.06.2026: Dīzelis 1.707 un 95. benzīns 1.737 EUR! 76.78 USD par barelu (+ VIDEO) 4

iAuto.lv piefiksē cenas degvielas uzpildes stacijās 19. jūnijā, taču degvielu vēl neielej, jo šodien cenas, iespējams, būs vēl pievilcīgākas. RAKSTI KOMENTĀROS, cik degviela maksā tavā pusē vai valstī, un norādi, lūdzu, arī datumu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti