Eiropas valstu un uzņēmumu izveidota alianse investēs līdz sešiem miljardiem eiro elektroautomobiļu akumulatoru attīstībā 2

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 2.maijs 2019 16:32

Eiropas valdības un uzņēmumi izveidos aliansi, lai izstrādātu nākamās paaudzes akumulatorus elektriskajiem automobiļiem, šajā projektā investējot piecus līdz sešus miljardus eiro, ceturtdien paziņoja Francijas un Vācijas finanšu ministri.

Francijas finanšu ministrs Bruno Lemērs kopīgā preses konferencē ar Vācijas kolēģi Pēteru Altmaieru norādīja, ka aliansei tiks piešķirtas valsts subsīdijas līdz 1,2 miljardu eiro apmērā.

"Citas dalībvalstis jau paudušas interesi pievienoties šim projektam," sacīja Lemērs, norādot, ka šīs valstis ir Itālija, Beļģija, Polija, Austrija un Somija.

Viņš pavēstīja, ka vismaz četri miljardi eiro nāks no privātiem uzņēmumiem, tostarp Francijas autoražotāja PSA un akumulatoru ražotāja "Saft".

Lemērs norāda, ka kopumā gatavību pievienoties projektam pauduši 35 uzņēmumi, tostarp Eiropas lielākie autoražotāji.

Politiskie līderi Eiropas Savienībā jau ilgstoši aicinājuši uz saskaņotiem pūliņiem, lai radītu blokā ražotus akumulatorus, kas atbrīvotu autobūvniekus no nepieciešamības paļauties uz Ķīnas ražojumiem.

Tuvākajos mēnešos Francijā tiks atvērta izmēģinājuma ražotne ar aptuveni 200 darbiniekiem, bet mērķis ir Francijā un Vācijā atvērt divas rūpnīcas, no kurām katra radītu 1500 darbvietas.

 
Visi komentāri
 
viencexperc 5.maijs 2019 13:40
0 0 Atbildēt

pagājušajā nedēļā Vašingtonā lēma par kalnrūpniecības attīstīšanu, jo tuvākajā laikā var rasties problēmas ar izejmaterialiem batereju ražošanā.

Teslas globālais akumulatoru piegādes menedžeris Saras Maryssael teica, ka ar resursu piegādi jau pašlaik sākas nelielas problēmas.

Tieši iet runa par litiju, varu un Niķeli. Ne Kobaltu, jo to pamazām izslēdz no batereju ražošanas psiholoģisku iemeslu dēļ ( lielākā daļa pasaules kobalta ir Kongo DR, kurā raktuvēs strādā bērni, vergi un bērni-vergi)

...

Bet runājot par konkrēti šo rakstu - Eiropa, kā vienmēr, velkas pakaļā. Galvenais, lai afrikāņiem būtu pārtika un jumts virs galvas.

Kanibaals 6.maijs 2019 17:11
0 0 Atbildēt

Nu šis varētu būt izrāviens. Paralēli gan varēja degvielas šūnas attīstīt

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Pirmo reizi ar blakusvāģi - Royal Alloy ar 310 cm³ un 28 ZS par 9 000 EUR (+ VIDEO) 10

Royal Alloy motocikls ar blakusvāģi ir klasiska dizaina transportlīdzeklis, kas apvieno retro stilu ar mūsdienīgu tehniku. Šis modelis paredzēts nesteidzīgai ceļošanai, izbraucieniem divatā vai ar pasažieri blakusvāģī, piedāvājot unikālu braukšanas pieredzi un izceļoties uz kopējā motociklu. Lasīt vairāk

 

"Michelin" ASV slēgs riepu ražotni 2

Francijas riepu ražotājs "Michelin" ceturtdien paziņoja, ka plāno slēgt vienu no savām "BFGoodrich" rūpnīcām ASV, kurā tiek nodarbināti 1200 cilvēki. Lasīt vairāk

 

Audi uzlabo A3: modernāka kruīza kontrole un digitālie risinājumi (+ FOTO) 3

Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk

 

Jāņu naktī Balvu novadā avārijā gājis bojā jauns vīrietis 11

Līgo dienā Latvijā reģistrēti 106 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gāja bojā viens un cieta vēl 16 cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts policija. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti