ES vienojas līdz 2030. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu izmešus par 55% 17

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 11.decembris 2020 15:42

Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji Briselē notiekošajā samitā vienojušies, ka bloka valstis līdz 2030.gadam samazinās siltumnīcefekta gāzu izmešus par 55%, salīdzinot ar 1990.gada līmeni.

"Eiropa ir līdere cīņā pret klimata pārmaiņām. Mēs nolēmām samazināt siltumnīcefekta gāzu izmešus par vismaz 55% līdz 2030.gadam," tviterī ierakstīja Eiropadomes prezidents Šarls Mišels.

Vienošanās tika panākta desmit stundu ilgās sarunās, kas sākās ceturtdienas vakarā un turpinājās līdz piektdienas rītam.

Līdzšinējais mērķis paredzēja siltumnīcefekta gāzu izmešus samazināt par 40% salīdzinājumā ar 2030.gada līmeni. Tomēr septembrī Eiropas Komisija ierosināja šo mērķi palielināt līdz 55%.

Pret mērķa palielināšanu iebilda Polija un citas valstis, kuru ekonomikā liela nozīme ir akmeņogļu ieguvei un izmantošanai enerģijas ražošanā. Šīm valstīm paredzēts sniegt palīdzību no ES līdzekļiem, lai kompensētu akmeņogļu lomas samazināšanu.

Jaunais mērķis  "nepārprotami nostāda mūs uz ceļa, kas ved uz klimata neitralitāti 2050.gadā", tvītoja Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena.
 

 
17 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
viencexperc 12.decembris 2020 6:04
8 2 Atbildēt

Ja mēs apskatīsimies lielākos co2 ražotājus, tad tie ir arī lielakie brēcēji - te viņiem karsti, te viņi applūdīs, kad pēc 300 gadiem ūdens līmenis pacelsies par vienu metru...

top 10 pēc CO2 uz vienu cilvēku:

Palau republika ( sala klusajā okeanā)

Kurakao ( sala karību jūrā)

Katara ( naftas valsts)

Trinidada un Tobago ( Salas Karību jūrā)

Bahreina

Kuveita ( kuri pavisam nesen brēca, ka viņiem ļoti karsti, un mirst visi nost. Austrālija arī brēca, bet viņi vēl 4 vietas zemāk aiz Saūda Arābijas)

Farēru salas

Apvienotie arābu Emirāti

Jaun Kaledonija

Saūda Arābija.

Valstis, kuras visvairak cieš no CO2, pašas visvairāk ražo. Bet komunistiskā Eiropa to tikai māk, kā visiem di*sās līst.

Rexx 12.decembris 2020 10:04
7 0 Atbildēt

Slāpekļa oksīdu un kvēpu apkalpošanai.

uupis 11.decembris 2020 22:57
6 0 Atbildēt

Elektro auto būs būt!

Bet beigsies privilēģijas elektrībai — kritiskā masa saucas.

Pēc 3 gadiem vairs nevarēs maukt pa A joslu...

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Audi uzlabo A3: modernāka kruīza kontrole un digitālie risinājumi (+ FOTO)

Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk

 

Kafija, pirts un auksta duša? Narkoloģe komentē populārākos mītus par atskurbšanu pirms sēšanās pie stūres 6

Līgo svētku laikā uz Latvijas ceļiem ik gadu pieaug risks sastapt autovadītājus, kuri pie stūres sēdušies pēc alkohola lietošanas. Apdrošināšanas sabiedrība ERGO saulgriežus aicina svinēt bez alkohola, tomēr gadījumā, ja apreibinošie dzērieni tiek lietoti, pirms sēšanās pie automašīnas stūres ievērot 24 stundu nogaidīšanas principu un nepaļauties uz dažādiem mītiem par ātrāku atskurbšanu. Lasīt vairāk

 

Jaunās Toyota Hilux devītās paaudzes tests (+ FOTO) 9

Testi notika Bulgārijas Razlivas pilsētas apkārtnē kalnainā apvidū, kur pilnībā varēja izbaudīt jaunās Toyota Hilux gaitas īpašības. Lasīt vairāk

 

Reti noderīgas lietas fiziski smagam pārgājienam dabā (+ FOTO) 38

Fiziski aktīvos un tālākos pārgājienos katram gramam mugursomā ir nozīme. Standarta lietas, kā labi apavi, jaka un ūdens pudele, ir skaidras ikvienam, taču ir specifisks, kompakts aprīkojums (ultralight un viedie risinājumi), kas reāli izglābj situāciju, kad jāmēro lieli attālumi fiziski smagos vai bīstamos apstākļos. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti