ASV armija pamet desmitiem tūkstošu automobiļu 17

 
iAuto | 4.septembris 2021 12:50

ASV karavīriem atstājot Afganistānu, Afganistānā nācās atstāt desmitiem tūkstošu armijas tehnikas, ieskaitot Ford Ranger pikapu un Humvee bruņumašīnu.

The Washington Post noskaidrojis, ka armijas rīcībā Afganistānā bija 76 000 transportlīdzekļu, tostarp 43 000 Ford Ranger pikapu, 22 000 Humvee apvidus auto un aptuveni 900 MRAP tipa bruņumašīnu. Amerikāņi aptuveni 70 procentus no visām ievestajām automašīnām nodeva vietējiem militārajiem spēkiem, pārējo - valsts policijas spēkiem.

Tiek uzskatīts, ka Afganistānas armijas un speciālo dienestu  apmācīšanai tika iztērēti 83 miljardi ASV dolāru, taču tēriņi izrādījās velti – pēc tam, kad tika pieņemts lēmums par ārvalstu spēku izvešanu no šīs valsts, talibi  izvērsa vispārēju uzbrukuma operāciju un īsā laikā savās rokās sagrāba teju visu valsts teritoriju, ieskaitot galvaspilsētu Kabulu.

Pēdējie amerikāņu karavīri Afganistānu pameta 30.augustā. Pirms evakuācijas pabeigšanas ASV militārpersonas padarīja nelietojamas 70 bruņumašīnas, 27 apvidus automašīnas Humwee un 73 lidmašīnas, kas atradās Kabulas lidostā.

 
17 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
WALA 4.septembris 2021 13:09
6 8 Atbildēt

Nereāli lohi, svarīgākā to auto daļa - bruņas paliek neskartas, visu citu vēsi var atjaunot vai aizvietot. Pie kam ja Hammeri ir jau novecojuši un diezgan lieli mēsli, tad Oskosh utml. verķi tomer ir diezgan svaigi un dārgi.

imzz 4.septembris 2021 13:37
4 2 Atbildēt

Visai pastulbi. Iznīcināt jau varēja tikai to , kas lidostā. Absolūtais vairākums, kas bija afgāņu armijas rīcībā palika vesels un to pārņēma talibi. Lidaparātus gan varēja sapostīt, bet pareizāk būtu bijis noņemt kādas neaizvietojamas detaļas, kuras varētu atdot atpakaļ pēc tam, kad ASV izveidotu diplomātiskas attiecības ar talibu režīmu, vai arī atpirkt pa lēto un izvest.

650 4.septembris 2021 14:22
3 2 Atbildēt

Nu redz kā.Vatureko.Passkattikko.Jā.Talībi izcīnīja Brīvību! Rīkoja demonstrācijas un/vai mītingus, kurināja ugunskurus un 1jaukā/brīdī še tev, reku ir, Ludzdzu.

ASv nodokļumaksātājiem (ja tādi vēl ir) būtu jājūtas Lepniem..kā Čigāns reiz pareiz teica- kaut tu Lepns paliktu!

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

12 gados: vācietis ar dīzeļa Mini Cooper sasniedz 1 000 000 kilometru nobraukumu (+ FOTO) 5

Vācu auto entuziasts Peters Kirhhofs jau reiz ierakstīja savu vārdu vēsturē, kad ar Škoda Fabia 1.9 TDI sasniedza viena miljona kilometru robežu. Tagad viņš paveicis to pašu vēlreiz – šoreiz ar Mini Cooper D. Lasīt vairāk

 

Šogad Līgo un Jāņu dienā pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados 13

Šogad Līgo dienā un Jāņu dienā Valsts policija (VP) pieķērusi vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados, izriet no VP Reaģēšanas pārvaldes priekšnieka Jura Jančevska stāstītā intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma". Lasīt vairāk

 

Kafija, pirts un auksta duša? Narkoloģe komentē populārākos mītus par atskurbšanu pirms sēšanās pie stūres 6

Līgo svētku laikā uz Latvijas ceļiem ik gadu pieaug risks sastapt autovadītājus, kuri pie stūres sēdušies pēc alkohola lietošanas. Apdrošināšanas sabiedrība ERGO saulgriežus aicina svinēt bez alkohola, tomēr gadījumā, ja apreibinošie dzērieni tiek lietoti, pirms sēšanās pie automašīnas stūres ievērot 24 stundu nogaidīšanas principu un nepaļauties uz dažādiem mītiem par ātrāku atskurbšanu. Lasīt vairāk

 

Jaunās Toyota Hilux devītās paaudzes tests (+ FOTO) 9

Testi notika Bulgārijas Razlivas pilsētas apkārtnē kalnainā apvidū, kur pilnībā varēja izbaudīt jaunās Toyota Hilux gaitas īpašības. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti