ASV armija pamet desmitiem tūkstošu automobiļu 17

 
iAuto | 4.septembris 2021 12:50

ASV karavīriem atstājot Afganistānu, Afganistānā nācās atstāt desmitiem tūkstošu armijas tehnikas, ieskaitot Ford Ranger pikapu un Humvee bruņumašīnu.

The Washington Post noskaidrojis, ka armijas rīcībā Afganistānā bija 76 000 transportlīdzekļu, tostarp 43 000 Ford Ranger pikapu, 22 000 Humvee apvidus auto un aptuveni 900 MRAP tipa bruņumašīnu. Amerikāņi aptuveni 70 procentus no visām ievestajām automašīnām nodeva vietējiem militārajiem spēkiem, pārējo - valsts policijas spēkiem.

Tiek uzskatīts, ka Afganistānas armijas un speciālo dienestu  apmācīšanai tika iztērēti 83 miljardi ASV dolāru, taču tēriņi izrādījās velti – pēc tam, kad tika pieņemts lēmums par ārvalstu spēku izvešanu no šīs valsts, talibi  izvērsa vispārēju uzbrukuma operāciju un īsā laikā savās rokās sagrāba teju visu valsts teritoriju, ieskaitot galvaspilsētu Kabulu.

Pēdējie amerikāņu karavīri Afganistānu pameta 30.augustā. Pirms evakuācijas pabeigšanas ASV militārpersonas padarīja nelietojamas 70 bruņumašīnas, 27 apvidus automašīnas Humwee un 73 lidmašīnas, kas atradās Kabulas lidostā.

 
Visi komentāri
 
WALA 4.septembris 2021 13:09
6 8 Atbildēt

Nereāli lohi, svarīgākā to auto daļa - bruņas paliek neskartas, visu citu vēsi var atjaunot vai aizvietot. Pie kam ja Hammeri ir jau novecojuši un diezgan lieli mēsli, tad Oskosh utml. verķi tomer ir diezgan svaigi un dārgi.

imzz 4.septembris 2021 13:37
4 2 Atbildēt

Visai pastulbi. Iznīcināt jau varēja tikai to , kas lidostā. Absolūtais vairākums, kas bija afgāņu armijas rīcībā palika vesels un to pārņēma talibi. Lidaparātus gan varēja sapostīt, bet pareizāk būtu bijis noņemt kādas neaizvietojamas detaļas, kuras varētu atdot atpakaļ pēc tam, kad ASV izveidotu diplomātiskas attiecības ar talibu režīmu, vai arī atpirkt pa lēto un izvest.

650 4.septembris 2021 14:22
3 2 Atbildēt

Nu redz kā.Vatureko.Passkattikko.Jā.Talībi izcīnīja Brīvību! Rīkoja demonstrācijas un/vai mītingus, kurināja ugunskurus un 1jaukā/brīdī še tev, reku ir, Ludzdzu.

ASv nodokļumaksātājiem (ja tādi vēl ir) būtu jājūtas Lepniem..kā Čigāns reiz pareiz teica- kaut tu Lepns paliktu!

Krotow 4.septembris 2021 19:59
0 1 Atbildēt

Būtu vnk uzspridzinājuši. Nebūtu ar laužņiem jāpūš un jāelš. Termīts arī laikam bija beidzies.

imzz 5.septembris 2021 10:30
0 1 Atbildēt

Jādomā, negribēja radīt paniku, ņemot vērā tos "civilistu barus" lidostā. Pūlis sprādzienus un iespējamus ugunsgrēkus uztvertu kā teroristu uzbrukumu.

Latvietis 5.septembris 2021 10:53
1 1 Atbildēt

Lētāk bija atstāt tehniku nekā izvest. Tagad Talibāni ir HiTec Teroristu organizācija kura varēs profesionāli veikt savu darbu. 100% viņi tuvāko gada laikā uzbruks kaimiņa valstīm.

Krotow 7.septembris 2021 10:38
0 0 Atbildēt

Kad viņi netiks pie rezerves daļām, iestāsies īstens haiteks. Būs kā Irānai, kuri joprojām izmanto no šeiha laikiem ASV atstātos lūznīšus.

650 5.septembris 2021 12:05
1 0 Atbildēt

Nēnē,viss būs okeij.Tiem tr līdzekļiem vnk nejauši beidzā s fossilā degviela.Jaunie saimnieki uzliks elektromotorus un pārveidos par mierlaika lauktehniku.Būs ar ko pļaut Zāli un apmiglot plašās hasšišša plantācijas.Jā.

Tālavietis 5.septembris 2021 12:45
0 0 Atbildēt

iAuto, varbūt tomēr Kabulu! (3.rindkopa, pēdējais vārds)

Zmaster 5.septembris 2021 21:40
1 0 Atbildēt

Atstāt un pašiem nopirkt jaunu ir lētāk, kā transportēt atpakaļ un veikt apkopes, lai iegūtu stāvokli kas salīdzināms ar jaunu.

Esir 6.septembris 2021 9:35
0 1 Atbildēt

Jūs aizmirsāt komentāros piebilst,ka krievi bija vainīgi kautkur

Tiesa 6.septembris 2021 9:48
0 0 Atbildēt

ne jau krievi, bet Putins

Lamb 6.septembris 2021 17:29
0 0 Atbildēt

Ja paši drukā naudu $ un laiž apgrozībā, tad jau principā zaudējumi nekādi. Tik cik dzelži paliek citā valstī. Bet nekas, sadrukās naudu cik vajadzēs un metālu ievedīs no citām valstīm, ja savu dzelzs rūdu negribēs tērēt.

viencexperc 7.septembris 2021 10:50
1 0 Atbildēt

Pareizi, ka tikai demonstratīvi priekš pamuļķiem un citiem demokrātu vēlētājiem. Es jau baidījos, ka sadedzinās.

Lai jau tie 200 000 talibi tad dodas tālāk - tur, kur solīja talibu preses pārstāvis - atbrīvot Kašmiras reģionu. Bet zinot, ka daudz talibi ir no vidusāzijas valstīm un tadzikistānā uz robežas jau bija izkārts talibu karogs, domāju, ka popkorna krājumus nevajag izmētāt.

šovs turpināsies. Tikai šoreiz ar talibiem ņemsies Indija krievija un Ķīna ( kura pretēji latviešu strādnieku viedoklim, ir ienaidnieks talibiem. Ne velti pakistānā uzgāja gaisā inženieru grupa no Ķīnas)

viencexperc 7.septembris 2021 11:01
1 0 Atbildēt

Lai gan par Ķīnu vēl var nedaudz padiskutēt.

Kas Talibiem liksies svarīgāks - Ķīnas investīcijas ( tas pat litijs) vai 20% Kašmiras ( ko tagad kontrolē Ķīna un ir talibiem kā dadzis acī).

Parasti Ķīna māk ar savu naudu visu nokārtot, bet te vēl pāragri spriest. Jo talibi arī nav tie nabagi. Kā nekā, viņi par pagājušo gadu nopelnīja 5 miljardus dolāru ( rekets, narkotikas, pakistāna) tas jebkurā gadījumā būs mazāk nekā no tā litija viņi nopelnītu ( jāņem vērā arī, ka Afganistānas litija ieguve ir ļoti dārga. Cenas ziņā tam būs grūti konkurēt)

Jebkurā gadījumā - Ķīnai ir cerība nekarot, bet Indija un Krievija jau savus spēkus koncentrē pie robežām.

Man jau iepirkts alus un čipsi. TV seriāls drīz sāksies.

viencexperc 7.septembris 2021 11:02
0 0 Atbildēt

atvainojos, 5 miljardi - vairāk, nevis mazāk.

viencexperc 7.septembris 2021 11:05
1 0 Atbildēt

p.s.

palasiet talibu līdera biogrāfiju. Sevišķi beigas. Kad viņš sēdēja cietumā Pakistānā, un kas palūdza viņu atbrīvot?

spoileris - ASV

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

12 gados: vācietis ar dīzeļa Mini Cooper sasniedz 1 000 000 kilometru nobraukumu (+ FOTO) 5

Vācu auto entuziasts Peters Kirhhofs jau reiz ierakstīja savu vārdu vēsturē, kad ar Škoda Fabia 1.9 TDI sasniedza viena miljona kilometru robežu. Tagad viņš paveicis to pašu vēlreiz – šoreiz ar Mini Cooper D. Lasīt vairāk

 

Šogad Līgo un Jāņu dienā pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados 13

Šogad Līgo dienā un Jāņu dienā Valsts policija (VP) pieķērusi vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados, izriet no VP Reaģēšanas pārvaldes priekšnieka Jura Jančevska stāstītā intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma". Lasīt vairāk

 

Kafija, pirts un auksta duša? Narkoloģe komentē populārākos mītus par atskurbšanu pirms sēšanās pie stūres 6

Līgo svētku laikā uz Latvijas ceļiem ik gadu pieaug risks sastapt autovadītājus, kuri pie stūres sēdušies pēc alkohola lietošanas. Apdrošināšanas sabiedrība ERGO saulgriežus aicina svinēt bez alkohola, tomēr gadījumā, ja apreibinošie dzērieni tiek lietoti, pirms sēšanās pie automašīnas stūres ievērot 24 stundu nogaidīšanas principu un nepaļauties uz dažādiem mītiem par ātrāku atskurbšanu. Lasīt vairāk

 

Jaunās Toyota Hilux devītās paaudzes tests (+ FOTO) 9

Testi notika Bulgārijas Razlivas pilsētas apkārtnē kalnainā apvidū, kur pilnībā varēja izbaudīt jaunās Toyota Hilux gaitas īpašības. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti