Audi pārtrauks A1 un Q2 ražošanu 8

 

Foto: Audi

iAuto | 10.februāris 2022 5:53

Audi atteiksies no diviem modeļiem, pēctečus tiem neparedzot. Turpmāk ražotājs koncentrēsies uz zīmolam vairāk atbilstošiem lielāku gabarītu un labāk aprīkotiem automobiļiem.

Audi vadītājs Markus Dīsmans intervijā izdevumam Handelsblatt atklājis, ka noņems no konveijera savu vismazāko modeli A1, tāpat pēctecis netiek plānots arī krosoveram Q2. Audi ir premium klases zīmols, tāpēc mums ir jāpārskata mūsu klāsts, lai samazinātu “jaunāko” modeļu skaitu un koncentrētos uz lielāku un prestižāku automašīnu ražošanu,” skaidrojis Dīsmans.

Tiesa, dzirdētas arī baumas, ka A1 varētu pārtapt par A2, kuram gan ar agrāk ražoto A2 nebūs nekā kopīga.

Ingolštatiešu mazākais krosovers Q2 tika ražots kopš 2016.gada, bet 2020. gadā automašīna piedzīvoja modernizāciju. Audi Q2 tiek piedāvāts ar benzīna un dīzeļa dzinējiem, kas attīsta jaudu no 116 līdz 190 Zs. Turklāt krosoveram ir sporta modifikācija SQ2, kas aprīkota ar 300 zirgspēku 2,0 litru turbo četrcilindru agregātu.  

Pēc A1 un Q2 izņemšanas no modeļu piedāvājuma par mazākajiem Audi kļūs A3 sedans un hečbeks (Sportback).

 

 
Visi komentāri
 
Chalenger 10.februāris 2022 7:59
3 1 Atbildēt

protams, jaunā Fabia sit pušu to A1

Derglis 10.februāris 2022 8:57
3 6 Atbildēt

Neatceros, kurš tas bija - Ādolfonkulis vai viņa propagandas ministrs - reiz esot sacījis, ka vācieši nemūžam nespētu paši uztaisīt automobili, kurš tik tiešām spētu braukt. Pravietiski vārdi...

anonimikis 10.februāris 2022 9:09
1 0 Atbildēt

Nabadzīgākiem pircējiem par auzīšiem jāaizmirst.

GTD2 10.februāris 2022 9:19
1 1 Atbildēt

a3, kas ir tas pats golfs, tik ar labāku salonu, arī nav premium auto, varbūtās to arī vajag likvidēt?

tas 10.februāris 2022 10:16
6 2 Atbildēt

Saprata ka meslus par kosmosa ciparu negrib pirkt....

Mairis 10.februāris 2022 19:12
1 1 Atbildēt

Tad kāpēc A1 Eiropā pērk vairāk nekā tavu Passatu? Ak jā,stulbie eiropieši...

prēmiums 10.februāris 2022 16:40
2 3 Atbildēt

Jebkurš Audi ir pārcenota Škoda ar to pašu tehniku. Šajā gadījumā:

A1 - Fabia

Q2 - Kamiq

Meeris 10.februāris 2022 22:33
1 0 Atbildēt

žēl, ka negrasās ražot A2 tiešo pēcteci, iepriekšējais A2 bija sava laika inovatīvs un radikāls auto.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Audi uzlabo A3: modernāka kruīza kontrole un digitālie risinājumi (+ FOTO)

Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk

 

Jāņu naktī Balvu novadā avārijā gājis bojā jauns vīrietis 5

Līgo dienā Latvijā reģistrēti 106 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gāja bojā viens un cieta vēl 16 cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts policija. Lasīt vairāk

 

Jauns rekords: no LEGO klucīšiem izgatavots 1:1 Koenigsegg sasniedz 111 km/h (+ VIDEO) 3

Koenigsegg LEGO auto, kas izgatavots no vairāk nekā 327 tūkstošiem detaļu, uzstādījis jaunu ātruma rekordu. Lasīt vairāk

 

75 430 eiro - atklātas elektriskā BMW i3 cenas 12

Šoruden BMW paplašinās savu jaunās paaudzes elektromobiļu saimi Neue Klasse, tirgū laižot otro šīs saimes modeli i3. Ražotājs paziņojis, ka ceļu pie pircējiem tas sāk ar „First Edition“ modelis, kas Vācijā maksās 75 430 eiro. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti