"Audi" Vācijā likvidēs 7500 darbavietas 5

 

Foto: Audi

Nozare.lv | 18.marts 2025 12:51

Vācijas autobūves uzņēmums "Audi" pirmdien paziņoja, ka līdz 2029.gadam valstī likvidēs 7500 darbavietas, ņemot vērā plašās problēmas autoražošanas nozarē.

Uzņēmums norāda, ka darbavietu likvidēšana, kas veidos aptuveni 8% no kopējā darbavietu skaita pasaulē, paredzēta produktivitātes un elastības uzlabošanai ražotnēs Vācijā.

"Audi" skaidro, ka darbavietas paredzēts likvidēt tādās jomās kā administrācija un izstrāde, un strādājošo skaits tiks samazināts bez piespiedu darbinieku atlaišanas.

Darbavietas tiek likvidētas plašākas reorganizācijas ietvaros, kas paredz samazināt arī birokrātiju un ietaupīt uzņēmumam vienu miljardu eiro gadā.

Vienlaikus "Audi" iecerējis investēt aptuveni astoņus miljardus eiro divās Vācijas lielākajās rūpnīcās - Ingolštatē un Nekarsulmā -, lai palīdzētu pārejā uz elektrisko automobiļu ražošanu.

Kā ziņots, "Audi" februāra izskaņā slēdza elektrisko automobiļu ražotni Briselē, ņemot vērā pieprasījuma ievērojamu samazināšanos pēc "Q8 e-tron" modeļa automobiļiem, kā arī augstās loģistikas un ražošanas izmaksas.

Rūpnīcas slēgšanas dēļ darbu zaudējuši 3000 cilvēku.

Eiropas Savienība noteikusi mērķi līdz 2035.gadam pakāpeniski pārtraukt jaunu ar iekšdedzes dzinējiem aprīkotu automobiļu tirdzniecību, taču pieprasījums pēc elektriskajām automašīnām bijis vājāks par cerēto, ņemot vērā gausu elektrisko automobiļu uzlādes infrastruktūras ieviešanu, valdības atbalsta mehānismu atcelšanu šādu automašīnu iegādēm atsevišķās valstīs un papildu neskaidrībām, ko radījusi nodevu ieviešana Ķīnā ražotu elektroauto importam vairākos tirgos.

 
Visi komentāri
 
0pis 18.marts 2025 12:58
1 0 Atbildēt

Tak jau praktiski izlemts, ka Audi ražotnes pārorientēs militārajai rūpniecībai. Eiropai vajag tankus un lādiņus, nevis krosoverus ar ekrāniem un lampiņām salonā.

1984 18.marts 2025 21:04
3 4 Atbildēt

Lohi papriecājās un pietiks. Dodamies atpakaļ uz militarizēto padomjzemi.... Vieglais auto tiks tikai Partijas Biedriem pēc 10 gadu gaidīšanas rindā

0pis 19.marts 2025 9:31
1 0 Atbildēt

Nu, kādēļ tad nevarēs...vienkārši EU jāsāk ražot ne tikai 60K+ auto un pirks daudz vairāk.

Krotow 20.marts 2025 3:10
0 1 Atbildēt

Ar pašreizējām auto cenām efekts ir apmēram tāds pats.

0pis 18.marts 2025 20:46
0 1 Atbildēt

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Jauns rekords: no LEGO klucīšiem izgatavots 1:1 Koenigsegg sasniedz 111 km/h (+ VIDEO) 2

Koenigsegg LEGO auto, kas izgatavots no vairāk nekā 327 tūkstošiem detaļu, uzstādījis jaunu ātruma rekordu. Lasīt vairāk

 

75 430 eiro - atklātas elektriskā BMW i3 cenas 8

Šoruden BMW paplašinās savu jaunās paaudzes elektromobiļu saimi Neue Klasse, tirgū laižot otro šīs saimes modeli i3. Ražotājs paziņojis, ka ceļu pie pircējiem tas sāk ar „First Edition“ modelis, kas Vācijā maksās 75 430 eiro. Lasīt vairāk

 

105 km ar elektrību – Ķīnas hibrīds Dolphin G DM-i Eiropas tirgum no šī gada rudens

Ķīnas autoražotājs BYD Eiropas tirgū ievieš jauno plug-in hibrīdu Dolphin G DM-i, kas izstrādāts īpaši Eiropas pircēju vajadzībām. Lasīt vairāk

 

Paziņoti konkursa „Latvijas Gada motocikls 2026” rezultāti

Lai apzinātu un veicinātu Latvijas motopasaules aktivitātes, informētu klientus un pievērstu uzmanību motociklam kā transporta, atpūtas, sporta un izklaides veidam, tiek rīkots konkurss „Latvijas Gada motocikls 2026”. Tas notiek no 2014. gada un, ņemot vērā C19 ierobežojumus, 2026. gadā pasākums norisinājās 11. reizi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti