Imka rakstīja: Bet tas jau tikai Amerikā
auto.apollo.lv/...
Nu nez - es jau arī sāku domāt par nelojalitāti. Viss gan atkarīgs no tā, ko tad beidzot piedāvās jaunajā modeļu klāstā. Bet ja visu būs pavilkuši uz 9-7 amurikānisko izpildījumu, tad nāksies kaut ko citu meklēt.
ņem no sviesca pārbaudītas vērtības 
anonimikis rakstīja: ņem no sviesca pārbaudītas vērtības
Būs pagrūti - es jau 2 gadus esmu uz šī gadsimta auto pārgājis. Nākamais auto visticamāk varētu būt no dīlera 
Šī gadsimta sābs ir opelis 
msh rakstīja: Šī gadsimta sābs ir opelis
Un šī gadsimta tigus līderi ir Getz un Logan. Izaudz reiz no autiņiem un savas latviskās sakudības.
Kur tur skaudība?
Pats minēji 9-7x, kas ir kevrolets
Arī skaudība, tikai no tavas puses?
Tāds "sābs" vairs neeksistē - tas beidza eksistēt brīdī, kad pārtrauca ražot modeļus, kuri bija izveidoti Saab - scania laikā
Tagad eksistē vienīgi "preču zīme" [zīmols] "SAAB", kas nozīmē apaļu rimbuli ar pūķi, kurš rāda mēli, kā arī noteiktas formas priekšējo resti un priekšējos lukturus. Pārējais atkarājas no tā, kā zviedru inženieri [un pat ne zviedru, bet vācu] izdomā pārveidot [un cik daudz jamiem atļauj kungi no okeāna otra krasta] vētras dzelžus
Tāpēc arī tā lojalitāte pazūd - jo nopērkot sābu, tu nopērc krutu opeli vai kevroletu - pazūd tolks pirkt, sevišķi,ja ir kā sābam - dārgais un krutais "brends" ir bāzēts uz lēto, nevis kā VAG, kur škodas ir bāzētas uz dārgāko vw 
msh rakstīja: Kur tur skaudība? Pats minēji 9-7x, kas ir kevrolets Arī skaudība, tikai no tavas puses?
Tāds "sābs" vairs neeksistē - tas beidza eksistēt brīdī, kad pārtrauca ražot modeļus, kuri bija izveidoti Saab - scania laikā Tagad eksistē vienīgi "preču zīme" [zīmols] "SAAB", kas nozīmē apaļu rimbuli ar pūķi, kurš rāda mēli, kā arī noteiktas formas priekšējo resti un priekšējos lukturus. Pārējais atkarājas no tā, kā zviedru inženieri [un pat ne zviedru, bet vācu] izdomā pārveidot [un cik daudz jamiem atļauj kungi no okeāna otra krasta] vētras dzelžus Tāpēc arī tā lojalitāte pazūd - jo nopērkot sābu, tu nopērc krutu opeli vai kevroletu - pazūd tolks pirkt, sevišķi,ja ir kā sābam - dārgais un krutais "brends" ir bāzēts uz lēto, nevis kā VAG, kur škodas ir bāzētas uz dārgāko vw
Ja gribi rakt tik dziļi, tad pagājušā gadsimta izpratnē neeksistē neviens auto. Visi ir pārpirkti, apvienoti, modificēti un pielāgoti. Bet šajā gadījuma tavs minētais piemērs ir pat ļoti neatbilstošs - VW un Škoda patiešām kvalitātes ziņā maz atšķiras - starpība ir jūtama tikai uz tās pašas platformas būvētajos Audi. Un SAAB šajā gadījumā ir tādā pat pozīcijā pret Opel, kā Audi pret VW - viena platforma, bet augstākas kvalitātes izpildījums.
Un nevajag pat "brendus" šķirot - lielākā daļa auto, ko tirgo Latvijā ir kardināli atšķirīgi no tiem, ko ar tādu pašu nosaukumu tirgo "vecajā" Eiropā. SAAB ir viens no retajiem zimoliem, kas atsevišķus modeļus joprojām ražo tikai vienā rūpnīcā, nevis latvju bāleliņiem piegādā pie lētā darbaspēka saceptos sūdus.
Tak neķer kreņķi - pēc msh domāma "Golf über alles". Nav ko attīstīt neauglīgu diskusiju.
Graberis rakstīja: Tak neķer kreņķi - pēc msh domāma "Golf über alles". Nav ko attīstīt neauglīgu diskusiju.
Ja dzīvo ar tādiem uzskatiem, tad tā tiešām ir neauglīga diskusija 
Seene rakstīja:
Ja gribi rakt tik dziļi, tad pagājušā gadsimta izpratnē neeksistē neviens auto. Visi ir pārpirkti, apvienoti, modificēti un pielāgoti. Bet šajā gadījuma tavs minētais piemērs ir pat ļoti neatbilstošs - VW un Škoda patiešām kvalitātes ziņā maz atšķiras - starpība ir jūtama tikai uz tās pašas platformas būvētajos Audi. Un SAAB šajā gadījumā ir tādā pat pozīcijā pret Opel, kā Audi pret VW - viena platforma, bet augstākas kvalitātes izpildījums.
Ko tu pīpē?
Audim ir savas platformas, uz kurām paretam vw uzrauj kādu savu modeli, kā arī A3 un TT, kas ir golfi ar četriem riņķiem. Lielākā daļa motoru gan ir "korporatīvi", un tam ir zināmas priekšrocības
Kamēr škoda tas pats vw vien ir, tikai ražots čehijā. Ir tomēr starpība - A4,A6,A8 ir uz savām platformām, kamēr 9-3 un 9-5 - uz vētras platformas, un bīdeļi arī nu jau ir palikuši tie paši ecotec. Atzīsti, ka sāba unikalitāte pazuda līdz ar pārdošanu gm
Man pašam ļoti nepatīk tagadējās tendences auto ražotāju jomā - beigsies ar to, ka viss piederēs ķīniešiem un viss
Seene rakstīja:
Un nevajag pat "brendus" šķirot - lielākā daļa auto, ko tirgo Latvijā ir kardināli atšķirīgi no tiem, ko ar tādu pašu nosaukumu tirgo "vecajā" Eiropā. SAAB ir viens no retajiem zimoliem, kas atsevišķus modeļus joprojām ražo tikai vienā rūpnīcā, nevis latvju bāleliņiem piegādā pie lētā darbaspēka saceptos sūdus.
Ruselhaimā? 
msh rakstīja:
Ko tu pīpē? Audim ir savas platformas, uz kurām paretam vw uzrauj kādu savu modeli, kā arī A3 un TT, kas ir golfi ar četriem riņķiem. Lielākā daļa motoru gan ir \"korporatīvi\", un tam ir zināmas priekšrocības Kamēr škoda tas pats vw vien ir, tikai ražots čehijā. Ir tomēr starpība - A4,A6,A8 ir uz savām platformām, kamēr 9-3 un 9-5 - uz vētras platformas, un bīdeļi arī nu jau ir palikuši tie paši ecotec. Atzīsti, ka sāba unikalitāte pazuda līdz ar pārdošanu gm Man pašam ļoti nepatīk tagadējās tendences auto ražotāju jomā - beigsies ar to, ka viss piederēs ķīniešiem un viss
Pats ko pīpē? en.wikipedia.org/...
Un SAAB nav uz Vectra platformas, bet gan Vectra, SAAB u.c. auto ir uz GM Epsilon platformas - t.i. ir kopēja izcelsme, bet SAAB nebūt nav pakārtots tam, ko oriģinālajai platformai ir sajājuši Opel inženieri.
Un manam auto nav nekāds Ekotec, bet gan viens no pirmajiem 3.0 TDI commorailiem, kas nu jau ir palikuši par vienu no izplatītākajiem dzinēju variantiem lielai daļai autoražotāju premium segmentā.
Par individualitātes zadēšanu - nešaubīgi piekrītu. Bet tā nav tikai SAAB nelaime - tāda ir globālā tendence. Un auto ir joprojām tieši tik individuāls, cik vispār mūsdienās ir iespējams.
[c]Seene rakstīja:
Pats ko pīpē? en.wikipedia.org/...
Kad tā paskatās uz tādu listu, tā liekas, bet ja papēta, kas nāca vispirms, un kas pēc tam...
Vēl tāds sīkums - ja VAG aparātam motors šķērsām, bāzēts uz vw, ja garenvirzienā, audi. Audim garenvirzienā palicis tikai dēļ q
[c]Seene rakstīja:
Un manam auto nav nekāds Ekotec, bet gan viens no pirmajiem 3.0 TDI commorailiem, kas nu jau ir palikuši par vienu no izplatītākajiem dzinēju variantiem lielai daļai autoražotāju premium segmentā.
Premium ražotāji daudz aizraujas ar isuzu ķīseļiem? 
msh rakstīja:
Seene rakstīja:
Un nevajag pat "brendus" šķirot - lielākā daļa auto, ko tirgo Latvijā ir kardināli atšķirīgi no tiem, ko ar tādu pašu nosaukumu tirgo "vecajā" Eiropā. SAAB ir viens no retajiem zimoliem, kas atsevišķus modeļus joprojām ražo tikai vienā rūpnīcā, nevis latvju bāleliņiem piegādā pie lētā darbaspēka saceptos sūdus.
Ruselhaimā?
Nu nez vai Ruselhaima ir guži nosaucama par lēto darbaspēku, pie tam līdzšinējie 9-5 un vēl nesen arī 9-3 nāca tikai no Trolhatanas.
BMW, piemēram, tajā pat laikā savus pieprasītākos modeļus kopmlektē DĀR, Indijā un Krievijā. Un pie mums nopērkamie pamatā ir tieši no Krievijas rūpnīcām. MB tieši tāpat nāk no Turcijas. Es tomēr laikam izvēlos kaut kopā ar Opel, bet Vācijā ražotu auto, jo krievu un turku darba tikums manī nevieš lielu optimismu.
msh rakstīja:
Premium ražotāji daudz aizraujas ar isuzu ķīseļiem?
Nē ar 3 litru commonrail turbodīzeļiem. Isuzu bija viens no pirmajiem, kas tādu uztaisīja - tādēļ arī ar visām no tā izrietošajām bērnu slimībām.
Ideots rakstīja:
Seene rakstīja: MB tieši tāpat nāk no Turcijas
Sēne, nesvaidies ar saviem pseido faktiem.
Turcijā taisa mazu daļu no MB. MB taisa arī Brazīlijā, ASV, Spānijā Austrijā, Šveicē un protams, ir modeļi, kas top tikai Vācijā.
Un tu tiešām ceri, ka aizejot pie latvijas dīlera un izvēloties kādu no premium klases mašīnām, dabūsi Vācijā ražotu?
Jā, protams, ekskluzīvos modeļus ražo tikai Vācijā, bet tā ir cita kategorija.
manuprat SAAB zaude SUV vai krosoveru segmenta nepiedavajot gandriz vai pilnigi neko konkuretspejigu. Tadejadi nav jabrinas ja cilvekam lielaka gimene vish SAAB neizvelas jo nav tada modela kuram vairak par 7sedvietam. Tadel jau a savu SAAB pardevu...
Pēc manas saprašanas, mana Opel-Meriva ir salikta Spānijā, Saragosā.
en.wikipedia.org/... 
taisi topiku par savu (ne)lojalitāti vw !
snow rakstīja: manuprat SAAB zaude SUV vai krosoveru segmenta nepiedavajot gandriz vai pilnigi neko konkuretspejigu. Tadejadi nav jabrinas ja cilvekam lielaka gimene vish SAAB neizvelas jo nav tada modela kuram vairak par 7sedvietam. Tadel jau a savu SAAB pardevu...
Interesanti, pirms kādiem 20 vai 30 gadiem cilvēki mazāk bērnus rāva augšā, ka nebija ne hujuv, ne hujover "mašīnas"?
Šitās klases kā tādas izgudroja tikai pirms pārdesmit gadiem, lai apmierinātu jeņķu egoismu[džipus klāt neskaitīt, tā ir cita klase]...
Bet ja jau reiz tā ģimene ir tik liela, lai mainītu mašīnas, atļaušos pabrīnīties par vecākiem, kas sīkos bāž bagāžniekā, tā vietā, lai nopirktu busiņu, teiksim, vw transporter 
snow rakstīja: manuprat SAAB zaude SUV vai krosoveru segmenta nepiedavajot gandriz vai pilnigi neko konkuretspejigu. Tadejadi nav jabrinas ja cilvekam lielaka gimene vish SAAB neizvelas jo nav tada modela kuram vairak par 7sedvietam. Tadel jau a savu SAAB pardevu...
Pilnīgi piekrītu tāpēc atstājot saabu kā jauno mašīnu nācās izvēlēties santafeju. Ja būtu 9-4 pieejams tad vēl būtu padomājis
msh rakstīja:
snow rakstīja: manuprat SAAB zaude SUV vai krosoveru segmenta nepiedavajot gandriz vai pilnigi neko konkuretspejigu. Tadejadi nav jabrinas ja cilvekam lielaka gimene vish SAAB neizvelas jo nav tada modela kuram vairak par 7sedvietam. Tadel jau a savu SAAB pardevu...
Interesanti, pirms kādiem 20 vai 30 gadiem cilvēki mazāk bērnus rāva augšā, ka nebija ne hujuv, ne hujover "mašīnas"? Šitās klases kā tādas izgudroja tikai pirms pārdesmit gadiem, lai apmierinātu jeņķu egoismu[džipus klāt neskaitīt, tā ir cita klase]...
Bet ja jau reiz tā ģimene ir tik liela, lai mainītu mašīnas, atļaušos pabrīnīties par vecākiem, kas sīkos bāž bagāžniekā, tā vietā, lai nopirktu busiņu, teiksim, vw transporter
Nu kadreiz brauca viens otru turot klepi ko taga maigi izsakoties CP neatbalsta
ja ieliec siko sedekliti vinam vienalga vai vw businsh vai krosovers jo vietas pilnigi pietiek. vw businsh jau pec definicijas nav vieglais auto un izjutas ar to braucot man nepatik ka ari ta izskats. Nepatika ari visada veida miniveni jo pa cik dzivoju laukos vajadzeja tads verjkis ar kuru var izbraukt sliktus celus tadel panemu 7vietigu Subaru Tribecu kuram 4x4 un visi pribambasi 
subarim i bokser mototors tadejadi ir zemaks smaguma punkts un sajutas braucot ipashi neatshkiras no viegla tobish likumos ta negazelejas tadel ar uz vinu krita izvele.
laukos cilveki kam jabrauc nost no pagasta celiem resp tadi kuri ziema netiek shkureti parasti ar passatiem nebrauka
braukt jau var ari ar veluku
snow rakstīja: subarim i bokser mototors tadejadi ir zemaks smaguma punkts un sajutas braucot ipashi neatshkiras no viegla tobish likumos ta negazelejas tadel ar uz vinu krita izvele.
laukos cilveki kam jabrauc nost no pagasta celiem resp tadi kuri ziema netiek shkureti parasti ar passatiem nebrauka braukt jau var ari ar veluku
VW Transporter ar 4-motion ir krietni vien izturīgāks un caurgājīgāks par lielāko daļu "džipu". Bet nu galīgi nav stilīgs, tapēc jāaizstāv savu izvēli ar visādiem dīvainiem argumentiem, lai tik neatzītu, ka patiesībā jau auto ir nopirkts tikai modes pēc.