Lai likvidētu automašīnas centrā - vispirms esošajai Domei, kura remontēja pagalmus un šāva salūtu pēdējo 12 gadu laikā bija jāpacenšas iespringt un praktiski lietojamā kārtībā jārealizē kaut daļa no vairākiem vitāli svarīgiem uzlabojumiem un jātiek galā ar tranzītplūsmas izvadīšanu no Rīgas centra. Tad krietna daļa automašīnu pašas no sevis pazustu no centra. Pagaidām gaisā virmo, manuprāt, ne gluži bez iemesla un tiek runāts par prastu merkatntilu un atklāti trulu veidu risināt lietu - uzlikt iebraukšanas maksu, nedodot vērā ņemamu un praktiski izmantojamu alternatīvu.
Kādu?
1. Rīgas apvedceļš vismaz 4 joslās esošo 2 vietā un bez luksoforiem. Dārgi, bet bija jau nepieciešams tāds gadus 10 atpakaļ.
2. Iekšējais aplis pilsētā pēc iespējas bez luksoforiem, kurš gan ir aizsākts, bet ne tuvu nav pabeigts. Tāds ir teju visās šāda izmēra pilsētās... Sākās pie Ziepniekkalna gatves, tad iet pāri Daugavai un Slāvu aplim un tad pārtrūkst no Piedrujas ielas līdz G. Zemgala gatvei. Tad atkal pārtrūkts pie Viestura prospekta un - tālāk čušššš
3. Šī te pasā iekšējā loka ietvaros vajag vismaz vienu, bet labāk vēl izveidot kādu vēl papildus Daugavas šķērsojumu! Ir idejas, kā nebraucot uz centru tikt no Mangaļiem uz Krievusalu? Patiešām par ērtu alternatīvu ir jāuzskata esošais Rīgas "apvedceļš"?
4. Kur ir tie sasolītie Park&Ride? Sabtransports līdz tiem un/vai droša velonovietne tajos?
5. Pat, ja uz Brīvības ielas uzrīkos velojoslu, kā tikt pāri VEF tiltam un kur tos visus fellerus droši likt pie darba centrā, un mikrorajonos? Un tā kā Juglas virziens būu vienīgais pa kuru būtu gribbētāji un jēga sakārtot veloinfrastruktūru...
6. Lai arī sabtrans sāk mainīties un mazliet attīstīties, maina savu maršrutu tīklu, tāpat tas vēl ir ŠAUSMĪGI tālu no ideāla. Vēl nesen, lai no Ziepniekkalna ar sabtrans tiktu uz Ķīpsalu, bija vismaz vienu reizi jāpārsēžās, un bija pat laiks, ka tāpat tamdēļ ātrāk bija to izdarīt šķērsojot Daugavu turp un atpakaļ...
Vispār jau Rīga ir tāda normāla satiksmes "pudeles kaklu" paradīze - nemitīgi transporta sašaurinājumi, lai šķērsotu vai nu Daugavu vai dzelzceļu. Daudz kur izbūvējot bezkonflikta dzelzeļa šķērsojumus varētu panākt kreitni daudz alternatīvas, kur satiksmei palikt. Dzelzceļa pārbrauktuvu skaits Rīgā ir visai iespaidīgs!
Kaut vai Slavenā Sarkandaugavas pārbrauktuve vai Liepājas ielas pārbrauktuve. Stilīgie transporta mezgli kā Vācieša iela ar pārrāvumu un mazāk zināmie citi piemēri no Teikas, Ķengaraga-Pļaviniekiem, ĶMaskavas priekšpilsēta-Purvciems...
Es saprotu, ka tunelis zem dzelzceļa ir dārgi un sliedes uz paceltas estakādes ne mazāk dārgi. Toties parādīos tik daudz iespēju tikt no centra dažādos virzienos nemēģinot iepraukties tikai caur 5 šķērsojumiem, kur nu vēl tad arī trokšņu slāpēšana uz estakādes, jo pat mūsu arhaiskās eļektičkas nevaram nomainīt, kaut ne reizi vien milzu summas sadalītas pa kabatām no nenotikušiem konkursiem, bet vainīgo nav, naudas nav un atbildīgio, protams arī... 
Reti, bet nu šeit palaidniexam var piekrist teju uz 100% - šī ausaiņa ideja ir kases papildināšanai, Rail baltiks ir laba atmazka, nedomāju, ka ieviesīs gada laikā - šis tomēr ir ļooooti nepopulārs lēmums, 5eiro ir kosmoss + tas tomēr nav RD totāli izlemjams jautājums (par laimi).
Papildus par transporta mezgliem :
1. Rīgas "apvedceļš" ir satiksmes porno, ja ir iespēja to nelietoju, negribu bez nerviem palikt.
2 .Par to centra nelietošanu....
Rīgas Z daļas iedzīvotāji nemaz nevar pāri pilsētai tikt, nebraucot caur centram..."apvedceļš" un kaut vai D tilts nav variants, tur korķu jau tāpat pietiek. Šo projektu nesen atkal noraka.
Dievidniekam nav 4 kārta pabeigta - kas rada idiotisku situāciju, ka piemēram uz Jelgavu navigācija sūta caur Medemciemu...ar 30 zonu un lielisko kreiso uz šosejas pēc tam.
Kāda suņa pēc vēl Rīgas kravas osta ir uzreiz pie klusā centra ?
VIsus šos argumentus saliekot kopā - centra atbrīvošana no auto ar maksas palīdzību izklausās pēc ļoti ļoti šķidras ....šanas.
1) apvedceļš nav Rīgas kompetence - tas ir valsts (LVC) pārziņā un citos pagastos (arī Saulkrastu apvedceļš, kas ir viens no ievērojamākajiem pēcpadomju satiksmes attīstības projektiem, ir būvēts par valsts naudu).
2) Taisnība - iesāktais nav pabeigts.
3) Ziemeļu šķērsojums, tāpat kā #2 ir jau iesākts - projekti ir. Par abiem punktiem kopā - valsts (jo to vajag ne tikai rīdziniekiem) varētu lemt par līdz šim pašvaldību izlīdzināšanas fondā iemaksāto 90miljonu gadā piespiedu novirzīšanu šim projektam, nevis vienkārši atņemšanu Rīgai.
4), 5), 6) ir jārisina pēc tam, kad pilsēta ir atstāta rīdziniekiem un tās viesiem, nevis viesstrādnieku bariem - un tas itever divus valsts kompetences jautājumus - IIN nomaksu darba vietā, veicinot darbavietu, nevis guļamciematu attīstību un valsts pārvaldes iestāžu izvākšanu no vēsturiskā centra (VID ir labs piemērs pareizai idejai un vienlaikus koruptīvai realizācijai valsts varas izpildījumā).
1) Jā, taisnība, bet arī šo sobjektu vajag Rīgai pašai.
2) un 3) ir liekulīgi kko gvelzt par to, ka samazinās auto skaitu brīdī, kad faktiski ir neiespējami to centru apbraukt un to vistiešākajā veidā vajag arī Rīgai pašai, to tiešām varētu finansēt no izlīdzināšanas fonda daļas vai kā atsevišķu projketu nav svarīgi, bet par to būtu jādomā arī RD - tāpec, ka šāda apvedceļa neesamība vistiešākajā mērā ietekmē Juglas, Imantas, Zoļika, Z rajona iedzīvotājus un protams tos, kas centrā dzīvo.
Par visu pārējo - visā pasaulē cilvēki dzīvo un strādā atstatus, tas protams veido sastrēgumus - tos risināt ar kkādu iebraukšanas maksu palīdzību ir vienkārši mantkārīgi un debīli un novedīs tas pie tā, ka katrs sū... vietvaldis sāks rentes kasēt par iebraukšanu savā karalistē un to, es, arī kā rīdzinieks noteikti negribu pieredzēt - jo visi mēs dzīvojām LV un šis pēdējā laika uzspēlētas lokālpatriotisms - visādas pilsētu kartes, cauralides "pseidolabumi" ir klajš stulbums, pat kaitīgi. IIN pārdale nav līdz galam taisnīga, tur var piekrist, bet RD naudas plenderēšana un zelta stāvvietas R Eiropas metropoļu cenās (Rīga pret tām ir gatavais ciems) ir vēl krietni netaisnīgāka.
Par iestāžu izvākšanu no vēsturiskā centra - tas ir pareizi - bet šādu maksas iekasēšanu rezultātā pēc kāda laika arī tās var nonāk "maksas zonā" - līdzīgi kā zelta slauktuves ir jau līdz pašam dzelzceļa lokam nonākušas un sāk izplesties jau citur, kad apetīte pieaug.