24 stundu sacensībās Portugālē šoreiz bez latviešiem 2

 
30.novembris 2009 10:32

Katru gadu novembra pēdējā nedēļā Portugālē, netālu no Fronteira ciematiņa notiek lielākais gada “Cross-Country Motorsports” notikums sezonā - “24 Horas TT Vodafone” sacensības.

Piekto reizi tajās piedalīties un cīnīties par pirmo vietu devās latviešu ekipāža Andris Dambis/ Igors Skoks/ Māris Saukāns.

Šoreiz rezultāts latviešiem pavisam skumīgs - tehnika pievīla jau pēc pirmā treniņa apļa – motora vainas dēļ sacīksti nebija iespējams turpināt. Pirmo vietu sacensībā izcīnīja 2004., 2007. gada uzvarētāji ekipāža Mario Andrade/ Aleksandre Andrade/ Stefane Barbri/ George Lansac (“Monce Clio V6”).

28. novembrī plkst. 13:00 (pēc Portugāles laika) jau divpadsmito reizi tika dots starts 24 stundu sacensībām “24 Horas TT Vodafone”. Tas ir lielākais gada autosporta notikums Portugālē, kas tiek gaidīts ar sevišķu interesi. Šogad šīs sacensības tika rīkotas par godu bijušajam šo sacensību rīkotājam un idejas autoram Jose Megrē (arī viens no maratonrallija Dakāra organizators), kurš šā gada 21. februārī 66 gadu vecumā devās aizsaulē pēc grūtas un smagas plaušu vēža slimības.

Dalību sacensībai bija pieteikušas 75 ekipāžas, kas ir rekordskaitlis. Konkurence bija liela. Kā viens no pirmajiem jāmin tāds pazīstams portugāļu sportists maratonrallija Dakāra dalībnieks Karlos Sousa, kas šoreiz bija pārsēdies pie “Toyota Land Cruiser” stūres un brauca vienā ekipāžā ar tādiem spēcīgiem portugāļu autosportistiem kā Joao Ramos, Francisco Pita un Rui Lopes. Viņu rezultāts šoreiz gan nebija konkurētspējīgs, jo bija problēmas ar tehniku un sacensībā izdevās veikt tikai 35 apļus. Jau no starta vadībā izvirzījās apvienotā portugāļu un franču ekipāža Mario Andrade/ Aleksandre Andrade/ Stefane Barbri/ George Lansac, kuriem visu sacensības laiku izdevās noturēt līdera pozīciju, bet arī viņi neiztika bez starpgadījumiem.

Kad līdz finišam bija atlikusi stunda, viņu vadītajai automašīnai “Monce Clio V6” aizdegās vadi, kas atradās netālu no degvielas bākas. Degoša tā iebrauca boksu zonā, kur to veiksmīgi izdevās nodzēst un ekipāža varēja sacensību turpināt un finišēt kopā sacensībā veicot 114 apļus (trases garums 17 kilometri) ar viena apļa pārsvaru apsteidzot šo sacīkšu galvenos konkurentus un pagājušā gada uzvarētājus franču ekipāžu N.Gibon/ T.Charbonier/ / P.Martin/ Y.Fromont (“Bowler Wildcat”). Trešajā vietā portugāļi J.Pais/J.Rato/F.Cabral/A.Pais (Mazda BT-50) – 107 apļi, bet uz ceturto vietu no 52. vietas (trešajā sacensību stundā ievērojamu laiku zaudējot remontējot izpūtēju), spēja pakāpties čehu ekipāža Z.Porizek/M.Zapletal/ P.Zabransky (Hummer H3) – 107 apļi, kuriem otrās sacensības testējot šo automašīnu tika aizvadītas Latvijā rīkotajās sacīkstēs “Mustangs 2009.” Kā uzzinājām sacensību laikā, tad Miroslavs Zapletals pēc ilgām pārdomām tomēr pieņēmis lēmumu arī 2010. gadā startēt maratonrallijā Dakāra, kas norisināsies Dienvidamerikā. Iepriekšējā gadā viņš tajās izcīnīja augsto 7. vietu.

Latviešu ekipāžai A.Dambis/ I.Skoks/ M.Saukāns šīs 24 stundu sacensības bija gaužām skumīgas – no tām nācās izstāties pat īsti nesākot braukt. Kad Andris Dambis treniņbraucienā bija veicis pirmo apli, pēkšņi no “OSCar 24”, kas būvēts speciāli šīm sacensībām, sāka nākt zili dūmi un atteicās strādāt motors.

Kā komentēja pats šīs automašīnas konstruktors – inženieris Andris Dambis: “Šis bija vēl pilnīgi jauns motors, kas bija paspējis sevi labi parādīt iepriekšējā gada Francijas Baja sacīkstēs un 24 stundu sacensībās Portugālē, kur tika izcīnīta trešā vieta. Diemžēl tas ir autosports. Iespējams, ka motoram ir bijis kāds defekts, ko noskaidrosim pēc sacensībām. Žēl, jo jau pirmajā aplī spēju uzrādīt labāko apļa laiku. Nez, kas ir labāk – ja motors noplīst pirmajā aplī vai pēdējā, kad esi līderis?”

Vairāk informācijas www.24horastt.com.

teksts un foto: Iveta Kaminska (AutoEuro)
LAF 4x4 komisijas preses sekretāre

 
Visi komentāri
 
272988. viesis 30.novembris 2009 12:23
0 0 Atbildēt

ja jau raksta latviski "Megrē", tad vārds arī būtu rakstāms latviski... "Hosē" nevis "Jose"...

273000. viesis 30.novembris 2009 18:30
0 0 Atbildēt

šaize :/

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Gandrīz vai Lamborghini - Hyundai parāda jauno Elantra (Avante) (+ FOTO)

Dienvidkorejas autoražotājs prezentējis astotās paaudzes Elantra (Avante), kas izceļas ar pilnīgi jaunu, kantainu dizainu "Art of Steel" stilā, kas ne vienam vien atgādina Lamborghini Urus. Lasīt vairāk

 

Šogad Jāņu brīvdienās pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados (+ VIDEO) 4

Šogad Līgo un Jāņu dienā pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados. Likumsargi skaidro, ka daļa braucēju kļūdaini uzskata, ka alkohols ātri izgaist no organisma, bet citi cer, ka pēc svētkiem policijas klātbūtne uz ceļiem būs mazāka. Taču policija arī šodien pārbauda autovadītājus. Lasīt vairāk

 

Nepilni 50 000 eiro: Peaq, Škoda lielākais elektroauto piedzīvo pasaules pirmizrādi (+ FOTO) 10

Čehijas autobūves uzņēmums Škoda iepazīstinājis ar jauno modeli Peaq, kas kļūst par elektriskās modeļu līnijas flagmani. Lasīt vairāk

 

Operatīvie dienesti aicina Jāņos nesēsties pie stūres reibumā un pieskatīt bērnus ūdens tuvumā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Valsts policija un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina Jāņu svinētājus ievērot drošību, nevadīt transportlīdzekli reibumā, piesardzīgi rīkoties ar uguni un īpaši pieskatīt bērnus ūdens tuvumā, liecina NMPD tīmekļvienē publicētā operatīvo dienestu informācija. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti