Autovadītāji par OCTA termiņu paļaujas uz apdrošinātāja atgādinājumu 2

 
Swedbank P&C Insurance | 7.februāris 2014 11:21

Latvijā teju puse (48%) autovadītāju par OCTA apdrošināšanas polises iegādi vai polises termiņa atjaunošanu paļaujas uz apdrošinātāja atgādinājumu. Par to liecina Swedbank P&C Insurance veiktā autovadītāju aptauja. 23% aptaujāto atzinuši, ka paši seko līdzi OCTA polises termiņa beigām, bet 1% respondentu par polises iegādi regulāri aizmirst.

Foto: Publicitātes attēls

Kopumā 18% autovadītāju atzīst, ka viņiem ir gadījies piemirst par OCTA jeb sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas iegādi. Vairumā gadījumu gan tas noticis reti – vienu vai divas reizes, liecina aptaujas dati. Biežāk nekā vidēji atjaunot/iegādāties OCTA piemirstas autovadītājiem vecumā no 40-49 gadiem (30%).

Foto: Publicitātes attēls

Vērtējot respondentus pēc viņu ienākumiem, secināms, ka cilvēki ar ienākumiem virs 900 eiro mēnesī salīdzinoši vairāk (29%) paši seko līdzi OCTA polises termiņa beigām. Cilvēki ar vidējiem ienākumiem (500 līdz 700 eiro mēnesī) vairāk paļaujas uz apdrošinātāju atgādinājumu par OCTA polises termiņa beigām.

Saskaņā ar likumu, lai piedalītos ceļu satiksmē, OCTA apdrošināšana ir obligāta. Sods par piedalīšanos ceļu satiksmē bez OCTA apdrošināšanas ir no EUR 85 līdz 115, kā arī tiek piešķirti 2 pārkāpumu uzskaites punkti.

 
Visi komentāri
 
GB12 7.februāris 2014 14:34
0 0 Atbildēt

Skaitļi ir skaitļi, bet praksē vismaz starp maniem klientiem (kuriem liela daļa sastāv no tiem, kam ienākumi ir virs 900 EUR) salīdzinoši daudzi ir tādi, kas regulāri aizmirst. Ja auto apdrošināts pie manis, viss OK, 2-3 nedēļas iepriekš atgādinu un, ja vēl nav saņemta atbilde, tad seko zvans pirmspēdējā dienā, bet, ja tas ir kāds cits auto, tad vismaz reizi līdz divas nedēļā saņemu zvanus - klau, man sročno vajag octu...

Bet ir arī tādi (tas gan ir ļoti mazs procents), kas jau pusotru-divus mēnešus iepriekš prasa atjaunošanas piedāvājumus.

seaman 8.februāris 2014 15:43
1 0 Atbildēt

ja kādreiz OCTA un TA bija vienā laikā, tad tagad TA iedod nedēļu pa virsu, pēdējoreiz 13 dienas, tad viss saiet tūtā. protams - vajadzīgs savs apdrošinātājs , kurš atgādinās ;)

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Pirmo reizi ar blakusvāģi - Royal Alloy ar 310 cm³ un 28 ZS par 9 000 EUR (+ VIDEO) 3

Royal Alloy motocikls ar blakusvāģi ir klasiska dizaina transportlīdzeklis, kas apvieno retro stilu ar mūsdienīgu tehniku. Šis modelis paredzēts nesteidzīgai ceļošanai, izbraucieniem divatā vai ar pasažieri blakusvāģī, piedāvājot unikālu braukšanas pieredzi un izceļoties uz kopējā motociklu. Lasīt vairāk

 

"Michelin" ASV slēgs riepu ražotni 1

Francijas riepu ražotājs "Michelin" ceturtdien paziņoja, ka plāno slēgt vienu no savām "BFGoodrich" rūpnīcām ASV, kurā tiek nodarbināti 1200 cilvēki. Lasīt vairāk

 

Audi uzlabo A3: modernāka kruīza kontrole un digitālie risinājumi (+ FOTO) 3

Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk

 

Jāņu naktī Balvu novadā avārijā gājis bojā jauns vīrietis 11

Līgo dienā Latvijā reģistrēti 106 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gāja bojā viens un cieta vēl 16 cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts policija. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti