Trēziņš: Jaunā autoceļu nodeva masveida problēmas autopārvadātājiem neradīs 5

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 27.jūnijs 2014 10:30

Jaunā autoceļu lietošanas nodeva jeb vinjete, kura tiek ieviesta no 1.jūlija, masveida problēmas autopārvadājumu nozarei neradīs, vienīgi varētu ciest daži mazie autopārvadātāji, kuriem jau tagad klājas slikti, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja biedrības "Latvijas Auto" vadītājs Valdis Trēziņš.

"Milzīgam satraukumam nav pamata, bet jāatzīst, ka jaunā nodeva tiek ieviesta galīgi nepiemērotā laikā, kad jau tā samazinās autopārvadājumu cenas un sarūk aktivitāte," norādīja Trēziņš, piebilstot, ka šādā laikā katra jauna nodeva ir papildu slogs autopārvadātājiem.

Trēziņš uzskata, ka autoceļu nodeva bija jāievieš tad, kad to gatavojas izdarīt Krievija, proti, 2015.gada novembrī.

"Neizslēdzu, ka atsevišķiem mazajiem pārvadātājiem šī nodeva var būt pēdējais piliens. Izdevumus par vinjeti taču būs jāuzņemas pārvadātājiem, tos nesegs klients," skaidroja Trēziņš.

Viņš piebilda, ka autoceļu nodeva gadā būs no 711 līdz 925 eiro atkarībā no automašīnas ekoloģiskās klases. Gadījumā, ja vinjeti pirks pa dienām, tā maksās 11 eiro dienā.

Saeimas deputāti 19.jūnijā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Autoceļu lietošanas nodevas likumā, ar kuriem noteikti nodevas iekasēšanas veidi. Likuma grozījumi paredz nodevas maksāšanu ar tādas privāto tiesību juridiskas personas starpniecību, kura ar valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" un valsts AS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" būs noslēgusi līgumu par nodevas iekasēšanas pakalpojumu sniegšanas kārtību.

Valdība 26.maijā noteica normatīvo regulējumu autoceļu lietošanas nodevas maksāšanai, iekasēšanai un administrēšanai, tādējādi ieviešot vairākus nodevas samaksas veidus, kādos transportlīdzekļu īpašnieki vai vadītāji varētu veikt nodevas samaksu, lai varētu izmantot Autoceļu lietošanas nodevas likumā noteikto galveno valsts autoceļu posmus.

Gan Latvijā, gan atrodoties ārvalstīs, pirms šķērsot Latvijas valsts robežu, nodevu varēs samaksāt portālā "www.lvvignette.eu" ar maksājumu karti.

Nodevas maksājums portālā nodrošinās maksājuma tiešu ieskaitīšanu no nodevas maksātāja konta valsts pamatbudžeta ieņēmumu kontā Valsts kasē.

Latvijā nodevu varēs samaksāt ar skaidru naudu vai maksājumu karti, izmantojot nodevas iekasēšanas pakalpojuma sniedzēju pakalpojumu, piemēram, lielākajās degvielas uzpildes stacijās, kā arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas pakalpojumu sniegšanas vietās.

Nodevas samaksu apliecinās tiešsaistes režīmā veikts ieraksts transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā, līdz ar to kontroles veikšanai nebūs jāuzrāda papildu dokumenti.

Nodevas maksājumu izdevumu par maksājumiem skaidrā naudā un maksājumu kartēm pakalpojumu sniegšanas vietās un Ceļu satiksmes drošības direkcijā segs nodevas maksātājs. Nodevas maksājums portālā būs bez papildu izdevumiem nodevas maksātājiem.

Pakalpojuma maksas apmēru nodevas maksājumiem pie nodevas iekasēšanas pakalpojuma sniedzēja ir paredzēts ierobežot tā, lai tas nebūtu atkarīgs no maksājamās nodevas apmēra - būtu vienāds (fiksēts) visiem maksājumiem.

Kā iepriekš informēja "Latvijas Valsts ceļi" (LVC), lai izveidotu pārvadātājiem pieejamu pakalpojumu sniedzēju tīklu, LVC rosinājis slēgt vienošanās par nodevas iekasēšanas pakalpojumu sniegšanu ar degvielas uzpildes stacijām, muitas brokeriem un citiem uzņēmumiem, kas atbilst izvirzītajiem kritērijiem un atrodas valsts robežu šķērsošanas punktu un galveno valsts ceļu tuvumā. LVC jau esot sācis sarunas ar vairākiem potenciālajiem pakalpojuma sniedzējiem un tuvākajā laikā plāno noslēgt pirmos līgumus par šo pakalpojumu.

 
Visi komentāri
 
LMT 27.jūnijs 2014 10:34
1 2 Atbildēt

Skarbi...

autovadītājs 28.jūnijs 2014 15:49
0 0 Atbildēt

kad latvijas valdībai būs jāmaksā par to ka elpojam,lai sataisa vispirms ceļus un tad liek naudu kbatā

ahr 28.jūnijs 2014 16:17
0 0 Atbildēt

vajag ieskaitit kontā kuru nevar aiztikt 3 gadus, redzētu cik uzkrātos...

Treziņš 29.jūnijs 2014 10:43
1 2 Atbildēt

Toties man ir VW Toureg:)un man pie viena vietas pārvadātāju problēmas:)

ekspatriots 29.jūnijs 2014 12:52
2 0 Atbildēt

Neizslēdzu, ka atsevišķiem mazajiem pārvadātājiem šī nodeva var būt pēdējais piliens. Izdevumus par vinjeti taču būs jāuzņemas pārvadātājiem, tos nesegs klients," skaidroja Trēziņš.

Kāpēc gan klientam nebūtu jāsedz? To nodokli pieskaitīs pie pašizmaksas. Rezultāts ir tāds ,ka pieaugs pārvadājumu cenas,bet LVC būs vairāk piķā ko izsaimniekot.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Pirmo reizi ar blakusvāģi - Royal Alloy ar 310 cm³ un 28 ZS par 9 000 EUR (+ VIDEO) 2

Royal Alloy motocikls ar blakusvāģi ir klasiska dizaina transportlīdzeklis, kas apvieno retro stilu ar mūsdienīgu tehniku. Šis modelis paredzēts nesteidzīgai ceļošanai, izbraucieniem divatā vai ar pasažieri blakusvāģī, piedāvājot unikālu braukšanas pieredzi un izceļoties uz kopējā motociklu. Lasīt vairāk

 

Rīgā notiks Eiropas zaporožecu salidojums

Rīgas Motormuzeja teritorijā un Biķernieku trasē šodien notiks Eiropas zaporožecu (ZAZ) jeb tautā saukto "zapiņu" salidojums, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji. Lasīt vairāk

 

Audi uzlabo A3: modernāka kruīza kontrole un digitālie risinājumi (+ FOTO) 3

Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk

 

Jāņu naktī Balvu novadā avārijā gājis bojā jauns vīrietis 11

Līgo dienā Latvijā reģistrēti 106 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gāja bojā viens un cieta vēl 16 cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts policija. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti