"Renault" tirgotājs "Euro-Auto" pērn pārcietis smagāko gadu pastāvēšanas vēsturē 3

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 18.augusts 2014 9:00

Pagājušajā gadā automašīnu "Renault", "Dacia" un "Renault Trucks" dīlerim, kā arī "Opel" servisa centram Latvijā SIA "Euro-Auto" sarucis apgrozījums, bet zaudējumi dubultojušies, liecina SIA "Firmas.lv" informācija.

Ja 2012.gadā "Euro-auto" apgrozījums bija 13 072 570 eiro, tad pērn tas saruka par 27% - līdz 10 284 728 eiro.

Savukārt uzņēmuma zaudējumi pieauga no 537 125 eiro 2012.gadā līdz 1 111 812 eiro pērn.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka, sākot ar 2012.gada otro pusi, "Euro-auto" saskārās ar apgrozāmo līdzekļu trūkumu, kas tiešā veidā turpmāk ietekmēja auto tirgotāja finanšu rādītājus. Savukārt 2013.gada pirmo pusi uzņēmuma vadība raksturo kā smagāko pastāvēšanas vēsturē.

Pagājušajā gadā par "Euro-auto" vienīgo īpašnieku kļuva SIA "EA Partners", kas auto tirgotājā investēja 11,5 miljonus eiro, tādējādi atjaunojot uzņēmuma saimniecisko darbību. Paralēli tam tika nomainīta vadības komanda un sākta uzņēmuma darbības reorganizācija.

Pērn "Euro-auto" lielāko ienākumu daļu (80,4%) nodrošināja automašīnu un rezerves daļu pārdošana, no auto apkopes un remonta tika gūti 17,6%, bet no automašīnu nomas - 1,1%

Šogad "Euro-auto" centīsies panākt uzņēmuma finansiālo pašpietiekamību, turpinās modernizēt auto remonta iecirkņus, izstrādās jaunus autoservisa pakalpojumus, kā arī koncentrēsies uz korporatīvo klientu segmentu.

Jau ziņots, ka pērn mainījās "Euro-Auto" īpašnieki. Par "Euro-Auto" īpašnieku kļuva 2013.gada janvārī dibinātā SIA "EA Partners", kuras pamatkapitāls ir 1 192 759 lati (1 697 143 eiro).

Kopš 2014.gada aprīļa "EA Partners" ir 14 kapitāldaļu turētāji, no kuriem lielākie ir "VVMV" (21,21%) un SIA "BDK" (15,91%).

SIA "Euro-auto" dibināta 1993.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 102 060 lati (145 218 eiro).

 
Visi komentāri
 
LMT 18.augusts 2014 11:49
2 4 Atbildēt

Nabaga nabagvāģi...

GB12 18.augusts 2014 12:31
2 1 Atbildēt

Nabaga aprobežotais lmt.

TDIOTS 18.augusts 2014 18:36
1 0 Atbildēt

Vāģi kā jau vāģi -savai cenai gana atbilstoši , bet serviss reāli iesūkā .....ne tikai iekš EA bet arī iekš MM smagi iesūkā.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Pirmo reizi ar blakusvāģi - Royal Alloy ar 310 cm³ un 28 ZS par 9 000 EUR (+ VIDEO) 1

Royal Alloy motocikls ar blakusvāģi ir klasiska dizaina transportlīdzeklis, kas apvieno retro stilu ar mūsdienīgu tehniku. Šis modelis paredzēts nesteidzīgai ceļošanai, izbraucieniem divatā vai ar pasažieri blakusvāģī, piedāvājot unikālu braukšanas pieredzi un izceļoties uz kopējā motociklu. Lasīt vairāk

 

Rīgā notiks Eiropas zaporožecu salidojums

Rīgas Motormuzeja teritorijā un Biķernieku trasē šodien notiks Eiropas zaporožecu (ZAZ) jeb tautā saukto "zapiņu" salidojums, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji. Lasīt vairāk

 

Audi uzlabo A3: modernāka kruīza kontrole un digitālie risinājumi (+ FOTO) 3

Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk

 

Jāņu naktī Balvu novadā avārijā gājis bojā jauns vīrietis 11

Līgo dienā Latvijā reģistrēti 106 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gāja bojā viens un cieta vēl 16 cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts policija. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti