Riepu kalnu mazināšanai plāno ieviest depozīta sistēmu (+ VIDEO) 8

 
iAuto | 4.marts 2019 7:54

Latvijā varētu būt pat divreiz lielāks nolietotu un nepārstrādātu riepu apjoms, nekā tika lēsts līdz šim. To atklājis nesen veikts pētījums pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pasūtījuma.

Lai situāciju mainītu, radusies ideja par depozīta sistēmas izveidošanu – pērkot riepas, par tām būs jāiemaksā drošības nauda, ko atgūs, riepas nododot.

 
Visi komentāri
 
Freijers 4.marts 2019 8:17
5 0 Atbildēt

Paga paga...kur tad DRN no riepām paliks, nesen kā vēl krietni paaugstināja, bet redz atkal problēmas, kas jārisina ar papildus nodoklīti, ko ķipa atgūt varēs (kurš nu braukās ar vecām riepām pēc naudas)....?

imzz 4.marts 2019 9:05
1 1 Atbildēt

Lai maksā par katru nodoto riepu 5 EUR, un riepas kārtīgi nodos. No kādas naudas ? No degvielas akcīzes nodokļa pārpalikuma vai transporta līdzekļa ekspluatācijas nodokļa. 40% no degvielas akcīzes nodokļa ieskaitīts valsts pamatbudžetā "mediķu un skolotāju algām" ? Nu, tās jau ir budžeta "apsaimniekošanas" problēmas.

HE 4.marts 2019 9:29
7 0 Atbildēt

Ja kas tad riepas var nopirkt arī Lietuvā....

msh 4.marts 2019 12:31
0 0 Atbildēt

+1 gribēju jau šito piebilst.

??? 4.marts 2019 9:51
6 1 Atbildēt

Vai tad riepu kalni pamatā neveidojās no ievestajām nevis LV tirgotajām riepām? Reāli izskatās, ka tas būs tikai jauns nodoklis riepu pircējiem...

Pļurkt 4.marts 2019 17:01
0 0 Atbildēt

Tāpēc ka jau tagad ievest riepas ir krietni lētāk kā pirkt Latvijā!

Man ved no Zviedrijas.

2 gadi atpakaļ jauna riepa atvesta no Zviedrijas līdz garāžas durvīm maksāja par gandrīz 5 Eur lētāk kā nopirkt Latvijā i-veikalā BEZ piegādes!!

Lai tik liek klāt - būs vēl viens bizness Latvānijā veiksmīgi nolikvidēts un riepu kalni mežmalās un jāņuguskuros!!

iciks 4.marts 2019 12:46
1 0 Atbildēt

Cerams, ka šis depozīts karāsies gaisā tik veiksmīgi, kā ar pudelēm.

Huks 4.marts 2019 17:03
1 0 Atbildēt

Tā ir ideja par kārtējo naudas kāstuvi. Riepu mazāk nekļūs. Bet ja depozīts būs piemēram 10 eiro, tad pēc dažiem gadiem atpakaļ jāsaņem 10 eiro + inflācijas %. Tad būtu OK! Bet uz to naudaskārie nekad neparakstīsies.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Nepilni 50 000 eiro: Peaq, Škoda lielākais elektroauto piedzīvo pasaules pirmizrādi (+ FOTO)

Čehijas autobūves uzņēmums Škoda iepazīstinājis ar jauno modeli Peaq, kas kļūst par elektriskās modeļu līnijas flagmani. Lasīt vairāk

 

Traktoru sacensības Rēzeknes novadā nonāk policijas redzeslokā (+ VIDEO) 4

Jau otro gadu Rēzeknes novadā vietējie uzņēmēji rīko traktoru sacensības. Taču šogad pasākums nonācis Valsts policijas redzeslokā. Pēc pasākuma publicētajos video policija saskatījusi drošības prasību pārkāpumus. Ir sākts administratīvais process. Lasīt vairāk

 

Škoda Karoq jaunā paaudze gaidāma 2028. gadā 3

Kompaktā Karoq jaunās paaudzes modelis tiek izstrādāts paātrinātā tempā, lai tirgū to varētu ieviest jau 2028. gadā. Lasīt vairāk

 

Degvielas cenas 19.06.2026: Dīzelis 1.707 un 95. benzīns 1.737 EUR! 76.78 USD par barelu (+ VIDEO) 4

iAuto.lv piefiksē cenas degvielas uzpildes stacijās 19. jūnijā, taču degvielu vēl neielej, jo šodien cenas, iespējams, būs vēl pievilcīgākas. RAKSTI KOMENTĀROS, cik degviela maksā tavā pusē vai valstī, un norādi, lūdzu, arī datumu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti