Groza autoceļu lietošanas nodevas; nemaksātājus fiksēs automatizētas iekārtas 6

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 26.marts 2019 11:32

Saeima konceptuāli atbalstījusi 2019. gada budžeta likumprojektu paketē esošos grozījumus Autoceļu lietošanas nodevas likumā, kas paredz, ka turpmāk autoceļu lietošanas nodevas nemaksātājus fiksēs automatizētas iekārtas, un par nodevas nesamaksāšanu varēs sodīt ne tikai transportlīdzekļa vadītāju un pārvadātāju, bet arī turētāju vai īpašnieku.

Likums nosaka, ka autoceļu lietošanas nodevu maksā par kravas transportlīdzekļiem, kuru pilna masa ir lielāka par 3000 kilogramiem, un kravas transportlīdzekļu sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3500 kilogramiem.

Lai uzlabotu autoceļu lietošanas nodevas samaksas kontroli, grozījumi Autoceļu lietošanas nodevas likumā precizē nodevu maksātāju loku, līdztekus mehāniskā transportlīdzekļa īpašniekam, turētājam un vadītājam turpmāk nodevas maksātājs būs arī pārvadātājs. Lai nodrošinātu nodevas samaksas kontroli, paredzēts, ka turpmāk nodevas samaksas kontroli varēs veikt arī ar tehniskajiem līdzekļiem, proti, pārkāpumu varēs fiksēt, neapturot transportlīdzekli. Ar likuma izmaiņām plānots budžetā iekasēt papildus 4,08 miljonus eiro.

 
Visi komentāri
 
Freijers 26.marts 2019 14:18
13 0 Atbildēt

kārtejais pumpis...

F250H 26.marts 2019 15:11
7 6 Atbildēt

Priecājies,ka savus komentus vari pumpēt ārā par brīvu,ar pāris plaukstu kustībām

Edmunds 26.marts 2019 20:58
6 0 Atbildēt

Jauns bardaka veids,pārpratumi,problēmas ,attaisnošanās,pat tiesas! Visiem darba diezgan,tiesas noslogotas,riebums pret valsti un valstsvīriem,kas pamatā paši ir nekompetenti un ar nozarēm nesaistīti ir atjaunots! Lai vweicas! Nevar kā lietuvā uz robežas iebraucot samaksāt un miers,bet mums jābrauc un jāmeklē kur to varēs izdarīt un vabūt pat ne katrā DUS un vēl rindā jāpastāv ,kad DUSā autobuss ar bulciņpircējiem iebrauc,nedod dievs divi vai trīs busi sesdienā!

Janka 27.marts 2019 13:24
6 0 Atbildēt

Vispār jau to var izdarīt elektroniski. Tas tā, lohiem čīkstētājiem informācija.

Latviete 26.marts 2019 22:03
11 0 Atbildēt

Palielina nodokļus, lai ierēdņi varētu sev algas palielināt,kuru apmērus neviens nedrīkst zināt. Katram nodoklim jāalgo katrā pilsētā nodokļu administrators.Par laupījuma apmēriem un izlietojumu drīkst zināt tikai laupītāji.

Kanibaals 28.marts 2019 9:29
0 0 Atbildēt

Tik kāpēc tā nodeva jāmaksā ir arī vietējiem? Par ko ir ekspluatācijas nodoklis, ja tajā nav ietverts autoceļu nodoklis.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Nepilni 50 000 eiro: Peaq, Škoda lielākais elektroauto piedzīvo pasaules pirmizrādi (+ FOTO)

Čehijas autobūves uzņēmums Škoda iepazīstinājis ar jauno modeli Peaq, kas kļūst par elektriskās modeļu līnijas flagmani. Lasīt vairāk

 

Traktoru sacensības Rēzeknes novadā nonāk policijas redzeslokā (+ VIDEO) 4

Jau otro gadu Rēzeknes novadā vietējie uzņēmēji rīko traktoru sacensības. Taču šogad pasākums nonācis Valsts policijas redzeslokā. Pēc pasākuma publicētajos video policija saskatījusi drošības prasību pārkāpumus. Ir sākts administratīvais process. Lasīt vairāk

 

Škoda Karoq jaunā paaudze gaidāma 2028. gadā 3

Kompaktā Karoq jaunās paaudzes modelis tiek izstrādāts paātrinātā tempā, lai tirgū to varētu ieviest jau 2028. gadā. Lasīt vairāk

 

Degvielas cenas 19.06.2026: Dīzelis 1.707 un 95. benzīns 1.737 EUR! 76.78 USD par barelu (+ VIDEO) 4

iAuto.lv piefiksē cenas degvielas uzpildes stacijās 19. jūnijā, taču degvielu vēl neielej, jo šodien cenas, iespējams, būs vēl pievilcīgākas. RAKSTI KOMENTĀROS, cik degviela maksā tavā pusē vai valstī, un norādi, lūdzu, arī datumu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti