Apsardzes kompānija: Ideja par vienotu videonovērošanas tīklu var izrādīties nevajadzīga naudas izsviešana 7

 

Foto: Ekrānbilde no Balticwebcam.com

Nozare.lv | 18.aprīlis 2021 11:03

Ideja par vienotu visas valsts videonovērošanas tīklu nav slikta, tomēr ir vairākas nianses, kuras šo projektu var padarīt par milzīgas naudas nevajadzīgu izsviešanu, aģentūrai LETA atzina apsardzes kompānijas SIA "Koblenz drošība" valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.

Viņš sacīja, ka jautājumu par videonovērošanu ir pētījis gan viņa vadītais uzņēmums, gan pats personīgi, jo ir pasniedzējs drošības jautājumos un konsultants, tai skaitā arī valsts iestādēm. "No otras puses, es esmu kādreizējs kriminālpolicijas darbinieks, attiecīgi lieliski arī saprotu, kāds labums un pienesums var būt no videonovērošanas policijai," sacīja Terinks.

Viņš uzsvēra, ka novērošanai un datu analīzei ir pareizi jāizmanto cilvēku resurss. "Reāllaika novērošanu pašlaik veiksmīgs nodrošina tikai Rīgas Pašvaldības policija, pie tam arī tikai daļā pilsētas. Savukārt mazākās pilsēta policijai nav cilvēku resursa un iespējas efektīgi izmanto video sistēmu tiešsaistes novērošanai," teica Terinks.

Turklāt, pēc viņa sacītā, Rīgas Pašvaldības policijas tehnoloģijas un tīkli noveco. "Jā, ir labi ja ir uzglabāti ieraksti, bet arī šeit vajadzīgs kāds, kas to visu skatās un analizē, kas ir gan zināšanas un prasmes gan darbaspēka patērētais laiks. Mūsdienās ierakstu analīzi veic robots - datorsistēma ar mākslīgo intelektu, taču tas iespējams ne visās un vecākās datorsistēmās, un cik zināms vietējo policiju rīcībā nav šāda instrumenta," skaidroja "Koblenz drošība" vadītājs.

Viņš apgalvoja, ka video sistēmu vājais posms ir sistēmu vecums, savietojamība, un datu pārraide un apjoms.

Pēc Terinka teiktā, apmēram 50% Latvijā izmantojamās video sistēmu ir analogas. Proti, šīs sistēmas neizmanto modernas digitālas tehnoloģijas vai datu pārraidi pa IP tīkliem, un nav pieslēdzamas pie moderniem datortīkliem vai analītikas. Vēl 20% esot no tādiem mazpazīstamiem vai specifiskiem ražotājiem, kas nav savietojami ar citām sistēmām un tīkliem.

"Lai policija spētu dekodēt visus video materiālus, tai būtu nepieciešams iegādāties daudz dažādu un atšķirīgu programmatūras licenču. Šeit vien no šķēršļiem var izrādīties fakts, ka valsts iestāde nemaz nevarētu iegādāties dažu no Ķīnas ražotāju, kuri vēsturiski Latvijā tiek izmantoti lielos apjomos, iekārtas vai programmatūras, jo to ražotāji ir pakļauti starptautiskām sankcijām," klāstīja Terinks.

Tāpat viņš atzīmēja, ka privātajiem apsardzes uzņēmumiem ikdienā ir jāiegulda liels atbalsts informācijas tehnoloģijās (IT), lai izveidotu un uzturētu stabilu un drošu video straumēšanas pieslēgumu. "Ļoti šaubos ka policijas IT resursi ir gatavi nodarboties ar tīklu uzturēšanu pilsoņiem tādos apjomos," sacīja Terinks.

Viņš arī pauda neizpratni, kādos datu centros policija varētu glabāt video ierakstu datus un cik tas izmaksās. "Un pats galvenais, cik tas ir lietderīgi pret izmaksām. Ne velti, ne privātpersonas ne apsardzes komersanti neaizraujas ar ilgstošu liela apjoma video arhīva glabāšanu, jo tas ir pārāk dārgi," teica uzņēmuma vadītājs.

Pēc viņa teiktā, šajā gadījumā pareizāk būtu sākt no sava - policijas vai valsts - tīkla veidošanas, pie tam ir iespējams sākt ar vienkāršākiem un ne tik dārgiem risinājumiem.

Jau vēstīts, ka iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (PCL, KPV LV) šonedēļ paziņoja, ka saņēmis pašvaldību atbalstu plāniem Latvijā izveidot vienotu videonovērošanas tīklu.

Ģirģens vēlas, lai Latvijā tiktu izveidots vienots videonovērošanas kameru tīkls visā Latvijas teritorijā, kas sekmētu noziegumu izmeklēšanas efektivitāti, un šī iecere atbalstīta viņa šodien sarīkotajā sanāksmē ar pašvaldībām par iekšējās drošības jautājumiem.

Šonedēļ notikušajā preses konferencē ministrs stāstīja, ka panākta vienošanās par to, lai pašvaldības aktīvāk sadarbotos ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, izvērtējot iespēju pievienoties kopīgai platformai, lai veidotu "stabilu savietojamību ar videonovērošanas kamerām visā Latvijas teritorijā". Pašlaik nav zināms, kad šāds tīkls varētu būt izveidots.

Ziņots arī, ka, reaģējot uz futbola aģenta slepkavību Purvciemā, Ģirģens 15.aprīlī sasauca sanāksmi par valsts iekšējo drošību. Slepkavība Purvciemā ir sekas tam, ka Latvijā strauji nepieciešams attīstīt vienotu videonovērošanas tīklu, lai policijai noziedzības apkarošanā un kārtības uzturēšanā būtu iespējams efektīvāk reaģēt, uzskata Ģirģens.

Ministrs par nepieciešamību pēc vienota videonovērošanas kameru tīkla izveides bija paziņojis arī 2020.gada vasarā pēc valdības sēdes, kurā tika atbalstīts Valsts policijas reorganizācijas plāns.
 

 
Visi komentāri
 
tēriņš 18.aprīlis 2021 11:45
1 1 Atbildēt

Tādu Jelgavu viņš nemaz nezina.Lai sēž malā un netraucē darīt.

P-rnhub 18.aprīlis 2021 11:46
7 3 Atbildēt

Apsardzes kompānijas darbiniek, Skripaļu lieta tika atklāta pateicoties kamerām, kuru Londonā un visā GB valstī ir pilna pēcpuse, tāpēc liekas dīvaini apsardzes kompānijas darbinieka domugraudi.

imzz 18.aprīlis 2021 12:47
0 0 Atbildēt

Bet tas arī maksā: How much does the UK spend on CCTV? In the Report, the Commissioner lays out the vast amount spent on watching the UK public through CCTV and other surveillance camera technology: estimated at £2.2billion per year.Jan 10, 2018.

Kameras arī noveco un tiek norakstītas veseliem klāsteriem: He ( Porters , Anglijas un Velsas novērošanas kameru komisārs ) said when a West Midlands local authority held a review, it reduced the number of ineffective cameras and saved £250,000 in the process. ( 2015.gads )

www.bbc.com/news/uk-30978995

Bradypus 19.aprīlis 2021 6:35
1 1 Atbildēt

Skripaļu lieta ir atklāta? Oficiālas pasludinātās versijas eksistence nav tas pats, kas atklāta lieta. Tieši "iekrišana" ar kamerām ir viena no lietām, kas šo versiju padara maz ticamu - kameras palīdz naivu nariku ķeršanai, ne starptautisko spiegu līmenim.

imzz 19.aprīlis 2021 11:18
2 0 Atbildēt

Attiecībā uz starptautiskajiem spiegiem un diversantiem, klasisko "lietas noslēgšanu" vispār pieminēt nevietā, jo aģenti paslēpjas mātes valstī, vēl pirms lietu iespējams pabīdīt.

Šito pašu aģentu pārīti saista ar munīcijas noliktavas uzsprāgšanu Čehijā, Ostrovā 2014.gadā. ( Krievija anektēja Krimu 2014.gadā un attiecības ar Ukrainu saasinājās. ) Var saprast, ka to munīciju bija paredzēts pārdot Ukrainai.

"The men booked into accommodation in Ostrava, near the ammunition depot on 13 October. They were booked to stay until 17 October. The explosion took place on the 16th and that day the pair headed to Austria to fly from Vienna airport to Moscow."

Var jau teikt, ka tā ir tīrā sagadīšanās ( un "lieta nav noslēgta") , tomēr sakarā ar to čehi nupat izraidīja 18 Krievijas diplomātus.

Kanibaals 20.aprīlis 2021 20:44
0 0 Atbildēt

Skripaļu un Ļitviņenko lietas ir atrisinātas, visas pēdas ved uz Krieviju. Tas tikai te daži pārskatījušies spiegu filmas un fantazē par nenotverajiem un izcilajiem spiegiem. Kremlim jau vienalga, ka iekrīt, savai iekšējai lietošanai izdomās pasaciņas ar ko pūst miglu acīs un citu valstu pārmetumi palīdz uzturēt apdraudējumu no nīstajiem rietumiem. Tak tie špioni dzīvojot bardakvalstī, kas atpalikusi par 20-30 gadiem pat iedomāties nevar ka citur visur varētu būt kameras. Nav tur nekā profesionāla, tad jau Bezzubova un Bunkus slepkavas ir krutāki tik bez krutas ķīmijas.

JKP Bolderājas vilciens 18.aprīlis 2021 11:47
2 0 Atbildēt

Arī šim ministrelim drīkst būt savs sapnis.Kādi vislielākie kretīni viņu ievēlējuši?

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Cik maksā degviela Igaunijā un Latvijā šodien? (24.06.2026.) 3

Spriežot pēc aculiecinieka iesūtītajiem attēliem, ar degvielas cenām Igaunijā itin veiksmīgi var konkurēt pašmāju "Straujupīte". Lasīt vairāk

 

Nepilni 50 000 eiro: Peaq, Škoda lielākais elektroauto piedzīvo pasaules pirmizrādi (+ FOTO) 6

Čehijas autobūves uzņēmums Škoda iepazīstinājis ar jauno modeli Peaq, kas kļūst par elektriskās modeļu līnijas flagmani. Lasīt vairāk

 

Operatīvie dienesti aicina Jāņos nesēsties pie stūres reibumā un pieskatīt bērnus ūdens tuvumā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Valsts policija un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina Jāņu svinētājus ievērot drošību, nevadīt transportlīdzekli reibumā, piesardzīgi rīkoties ar uguni un īpaši pieskatīt bērnus ūdens tuvumā, liecina NMPD tīmekļvienē publicētā operatīvo dienestu informācija. Lasīt vairāk

 

Autovadītāji: Kāpēc mums jāzina, cik tālu ir līdz Maskavai? (+ VIDEO) 25

Uz 318 ceļa norādēm Latvijā joprojām lasāms Maskavas, Vitebskas vai kādas citas Krievijas vai Baltkrievijas pilsētas vārds. Valdībā iesniegtā iniciatīva tos nomainīt pagaidām nav saņēmusi akceptu. Tikmēr daudzi autovadītāji ir neizpratnē – kāpēc kara piektajā gadā Latvijā joprojām jāzina, cik tālu ir līdz Maskavai. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti