Policija atbalsta kriminālatbildības noteikšanu dzērājšoferiem 4

 

Foto: Pexels.com

Nozare.lv | 24.janvāris 2022 10:34

Valsts policija (VP) atbalsta kriminālatbildības noteikšanu par braukšanu reibumā, aģentūra LETA noskaidroja VP.

VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis skaidroja, ka patlaban lielākā problēma ir tie autovadītāji, kuri vada savu transportlīdzekli, esot lielā alkohola reibumā - virs 1,5 promilēm. Analizējot visus šāda veida pārkāpumus, varot secināt, ka vairāk nekā puse no konstatētajiem dzērājšoferiem ir bijuši smagā alkohola reibumā.

"Tieši šie dzērājšoferi rada visbīstamākās avārijas situācijas uz ceļiem. Šāda aina diemžēl ir vērojama jau ilgstoši - situācija ar šoferiem alkohola reibumā ir nemainīga jau vairākus gadus," norādīja Jančevskis.

Kā viens no instrumentiem, kas varētu uzlabot situāciju, ir noteikt kriminālatbildību par braukšanu pie stūres reibumā no noteikta promiļu skaita. Situācijas, kad autovadītājs ir sēdies pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā, ir apzināta un ļaunprātīga darbība, kā arī šāda persona visticamāk nav aizdomājusies par sekām savai rīcībai. Par šādu apzinātu un bezatbildīgu rīcību ir jābūt atbilstošai un pietiekami stingrai atbildībai, norādīja Jančevskis.

Viņš arī atgādināja, ka VP jau iepriekš bija vērsusies pie likumdevēja ar ierosinājumu kriminalizēt braukšanu virs 1,5 promilēm, bet šīm ierosinājumam netika gūts atbalsts.

Jau ziņots, ka Saeima nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus Krimināllikumā, kuros piedāvāts ieviest kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles.

 
Visi komentāri
 
boliks 24.janvāris 2022 11:09
4 4 Atbildēt

Un arī auto ar ko brauc konfiskāciju.

Policists 24.janvāris 2022 19:12
1 2 Atbildēt

Policijas darbiniekiem sodus X10, tai skaitā par nepamatotu bākuguņu izmantošanu lai tikai apgrieztos braukšanai pretēja virzienā, jo slinkums to izdarīt legāli u.t.t

WALA 24.janvāris 2022 23:39
3 0 Atbildēt

Galvenais lai tas balanss starp sodu un vēlmi no tā un CP aizmukt ir normālā līmenī, jo ja būs dots signāls ka ir vērts mēģināt mukt ... drošība stabili zaudēs ...

msh 25.janvāris 2022 18:20
0 0 Atbildēt

Pie mums tas līdzsvars ir neiespējams - vismaz kamēr nav ieviests ka soda lielumu nosaka koeficients kas sastāv no mašīnas tirgus vērtības. Jeb kā tu iztēlojies to līdzsvaru ja vienāds sods jāmaksā cilvēkam kurš brauc ar jaunu semaku un cilvēkam kurš brauc ar trešo golfu? Un vēl pilnai laimei gadu atpakaļ, lai to lietu padarītu asāku, vēl ieviesa nomaksu mēneša laikā...

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Nepilni 50 000 eiro: Peaq, Škoda lielākais elektroauto piedzīvo pasaules pirmizrādi (+ FOTO) 3

Čehijas autobūves uzņēmums Škoda iepazīstinājis ar jauno modeli Peaq, kas kļūst par elektriskās modeļu līnijas flagmani. Lasīt vairāk

 

Traktoru sacensības Rēzeknes novadā nonāk policijas redzeslokā (+ VIDEO) 6

Jau otro gadu Rēzeknes novadā vietējie uzņēmēji rīko traktoru sacensības. Taču šogad pasākums nonācis Valsts policijas redzeslokā. Pēc pasākuma publicētajos video policija saskatījusi drošības prasību pārkāpumus. Ir sākts administratīvais process. Lasīt vairāk

 

Škoda Karoq jaunā paaudze gaidāma 2028. gadā 3

Kompaktā Karoq jaunās paaudzes modelis tiek izstrādāts paātrinātā tempā, lai tirgū to varētu ieviest jau 2028. gadā. Lasīt vairāk

 

Degvielas cenas 19.06.2026: Dīzelis 1.707 un 95. benzīns 1.737 EUR! 76.78 USD par barelu (+ VIDEO) 4

iAuto.lv piefiksē cenas degvielas uzpildes stacijās 19. jūnijā, taču degvielu vēl neielej, jo šodien cenas, iespējams, būs vēl pievilcīgākas. RAKSTI KOMENTĀROS, cik degviela maksā tavā pusē vai valstī, un norādi, lūdzu, arī datumu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti