"Honda" slēgs Lielbritānijas rūpnīcu 4

 

Foto: Ekrānšāviņš no Youtube.com

Nozare.lv | 19.februāris 2019 13:46

Japānas autobūves kompānija "Honda Motor Co." otrdien paziņoja, ka 2021.gadā slēgs savu rūpnīcu Lielbritānijā, kurā tiek nodarbināti 3500 cilvēki.

Svindonas rūpnīca Anglijas dienvidrietumos ir vienīgā "Honda" ražotne Eiropas Savienībā (ES), un tajā jau vairāk nekā 24 gadus tiek ražots "Civic" modelis.

Ik gadu rūpnīcā tiek saražoti 150 000 automobiļu.

Uzņēmums vēsta, ka šī rūpnīca tiks slēgts 2021.gadā, kad noslēgsies pašreizējā modeļa ražošanas cikls.

"Honda" šo lēmumu skaidro ar vēl nepieredzētām izmaiņām globālajā autoražošanas nozarē. Tāpat šis lēmums pieņemts laikā, kad novērojamas neskaidrības par investīciju vidi Lielbritānijā, ņemot vērā gaidāmo valsts izstāšanos no ES.

Pērn uzņēmuma vecākais viceprezidents Eiropā Īans Houvels norādīja, ka bezvienošanās "Breksits" kompānijai izmaksātu vairākus miljonus sterliņu mārciņu, taču, neskatoties uz to, autoražotājs gatavojas šādam iznākumam.

Tikmēr analītiķi uzskata, ka šāda lēmuma pieņemšanā "Breksits" noteikti ir faktors, bet to ietekmējuši arī citi apstākļi, tostarp vērienīgais ES un Japānas brīvās tirdzniecības līgums, kas parakstīts nesen, un plašākas autoražošanas nozares problēmas.

 
Visi komentāri
 
Kristaps 19.februāris 2019 15:52
7 2 Atbildēt

Gribeja angļi 'pārmaiņas' .. tad lai tagad neraud...

ļoti daudz internacionalie biznesi klopēsies ciet, pārceļot savas ražotnes tādejādi valsts ekonomika cietīs... Ja vēl pirmo dekādi kkā izvilks, tad pēctam paredzu anglijas 'dziļo depresiju' kur uz ceļiem eiropai lūgsies lai palīdz, atkal no 'mūsu' kabatām dos viņiem simtiem miljonus, lai izglābtu to grimstošo salu, tikai tapēc ka indivīdi pēksņi sagribēja padzīvot patstāvīgi.....

;) Tādejādi varbūt viens pluss būs, angļiem vairs nebūs teikšana - būs tur Euro.

msh 20.februāris 2019 2:04
0 4 Atbildēt

Par kādu depresiju tu te murgo? Tu neaizmirsti ka tā nav nekāda lihtenšteina vai sanmarino - tā ir viena no lielākajām eiropas valstīm un pasaules top10 ekonomika. Nevis viņiem vajag eiropu un pasauli - bet pasaulei un eiropai vajag viņus. Tas ka kaut kādi starptautiskie piznesi aizklapēs savas rūpnīcas - nu vaau, šausmas - kāds bariņš poļu, leišu un latviešu aizbrauks mājās, un šo austrumeiropiešu iztrūkuma dēļ iestāsies "depresija". Kā reiz tas bija arī viens no iemesliem, tiem, kas balsoja par izstāšanos - starptautisko uzņēmumu veicinātā imigrācija, efekts kas līdzvērtīgs tam, kas latvijā notika padomju gados. Grimstošā sala viņi ir iekš ES - ārpus ES, pie noteikuma ka pie varas nāk normāli konservatīvie, viņiem vēl ir izredzes.

Kanibaals 19.februāris 2019 20:13
3 0 Atbildēt

Pareizi darīs, tā Rover atrauga ražoja visnekvalitativākos auto.

rudens68 19.februāris 2019 20:23
0 4 Atbildēt

Kristaps

tad pēctam paredzu anglijas 'dziļo depresiju' kur uz ceļiem eiropai lūgsies lai palīdz, atkal no 'mūsu' kabatām dos viņiem simtiem miljonus, lai izglābtu to grimstošo salu, tikai tapēc ka indivīdi pēksņi sagribēja padzīvot patstāvīgi.....

.

Pēc teksta itkā gribēji lai UK paliek ES ,jo te ir labi . Ja vairs nebūsiet tad vairs nedāvināsim miljonus ... Kurš ir tas naudas donors ?? vai viena no donor valstīm , tā pati UK .

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Cik pamatoti ir izsūtīt ĀRKĀRTAS BRĪDINĀJUMU, ka šodien 35 grādi? 9

Iespējams, tās ir pārlieku liekas rūpes no valsts puses, iespējams šīs lietas varētu palikt vecāku un pieaugušo cilvēku kompetencē. Raksti komentāros savu viedokli. Lasīt vairāk

 

Naftas koncerns Shell nāk klajā ar konceptu Triple 10 Challenge 1

Enerģētikas uzņēmums Shell prezentējis Triple 10 Challenge elektroauto konceptu, kura galvenā sūtība ir demonstrēt tehnoloģijas, kas nākotnē varētu padarīt elektroauto efektīvākus, lētākus un ātrāk uzlādējamus. Lasīt vairāk

 

"Michelin" ASV slēgs riepu ražotni 3

Francijas riepu ražotājs "Michelin" ceturtdien paziņoja, ka plāno slēgt vienu no savām "BFGoodrich" rūpnīcām ASV, kurā tiek nodarbināti 1200 cilvēki. Lasīt vairāk

 

Audi uzlabo A3: modernāka kruīza kontrole un digitālie risinājumi (+ FOTO) 3

Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti