Vācija par dīzeļautomobiļu izmešu neatbilstām BMW piemēro 8,5 miljonu eiro naudassodu 4

 

Ilustratīvs attēls Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 25.februāris 2019 13:11

Vācijas prokuratūra pirmdien paziņoja, ka piemērojusi autobūves uzņēmumam BMW 8,5 miljonu eiro naudassodu par kaitīgo izmešu manipulēšanu dīzeļautomobiļos.

Varasiestādes izmeklēšanu pret BMW veica kopš 2018.gada sākuma saistībā ar aizdomām, ka uzņēmums atsevišķos dīzeļautomobiļos varētu būt uzstādījis programmatūru kaitīgo izmešu manipulēšanai.

Minhenes prokuratūra pirmdien gan norādīja, ka kompānijas pārkāpumi saistīti ar kļūdu, nevis apzinātu krāpniecību.

"Palielinātu kaitīgo izmešu apjomu radījusi par izplūdes apstrādi atbildīgās dzinēju kontroles programmatūras detaļas kļūdaina marķēšana," vēsta prokuratūra, piebilstot, ka izmeklēšanā nav atklāti pierādījumi par BMW darbinieku nodomu veikt krāpniecību.

"Tā vietā uzņēmums nav noteicis atbilstošu kvalitātes kontroles sistēmu, kas būtu novērsusi vai atklājuši šādas kļūdas," skaidro prokuratūra.

Kaitīgo izmešu nepilnības Vācijā konstatētas mazāk nekā 8000 BMW automobiļu.

 
Visi komentāri
 
as 25.februāris 2019 14:20
0 0 Atbildēt

Kas ar šo rakstu ir pateikts bez tā, ka BMW ir sods?

Vai tas nozīmē, ka 8000 auto izmet dabā vairāk kā papīros norādīts vai kas?

Walacc 25.februāris 2019 15:24
3 1 Atbildēt

Ar tiek megināts pateikt, ka BMW ir vienīgais no lielajiem vācu autobūves uzņēmumiem, kas nav speciāli krāpies ar dīzeļu atgāzu testu falsificēšanu.

msh 25.februāris 2019 23:14
0 2 Atbildēt

Kad panesās lieta ar fofāgenu, BMW, hvz, vadītājs vai kāda runaspersona precizēja ka ir nevis "dīzeļgeita", bet gan "volkswagengeita"; pats bembijs kaut kādus daudzpadsmit gadus atpakaļ tikmēr ir līdzīgi krāpies ar moču atgāzēm...

spriidiic 26.februāris 2019 0:06
0 0 Atbildēt

Cirks un teātris. Sazin kāpēc ceļu nodokļus un transporta nodevas no jauniem auto iekasē saskaņā ar ražotāja papīros rakstīto izmešu daudzumu. Vienkāršāk par vienkāršu ir analizēt REĀLO apjomu , lietojot TA apskatēs esošo aparatūru. Tad viss skārtosies un daudzlitrīgie top maksās (tie var atļauties).

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Vai ir vērts pirkt jauno Samsung Galaxy S26 Ultra? Vai un kas ir labāks par iepriekšējo? (+ VIDEO) 9

Samsung Galaxy S26 Ultra ir Samsung 2026. gada flagmanis, kas koncentrējas uz veiktspējas, kameru un mākslīgā intelekta funkciju uzlabojumiem, nevis radikālām dizaina izmaiņām. iAuto.lv apskata tā funkcijas un salīdzina ar vecāko modeli S25 Ultra. Lasīt vairāk

 

Naftas koncerns Shell nāk klajā ar konceptu Triple 10 Challenge 1

Enerģētikas uzņēmums Shell prezentējis Triple 10 Challenge elektroauto konceptu, kura galvenā sūtība ir demonstrēt tehnoloģijas, kas nākotnē varētu padarīt elektroauto efektīvākus, lētākus un ātrāk uzlādējamus. Lasīt vairāk

 

"Michelin" ASV slēgs riepu ražotni 3

Francijas riepu ražotājs "Michelin" ceturtdien paziņoja, ka plāno slēgt vienu no savām "BFGoodrich" rūpnīcām ASV, kurā tiek nodarbināti 1200 cilvēki. Lasīt vairāk

 

Audi uzlabo A3: modernāka kruīza kontrole un digitālie risinājumi (+ FOTO) 3

Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti