Oslo ir mērķis līdz 2030.gadam samazināt oglekļa dioksīda emisijas par 95% 6

 

Foto: Ekrānbilde no Google.com/maps

Nozare.lv | 10.augusts 2019 8:29

Norvēģijas galvaspilsēta Oslo piektdien paziņoja, ka ir izvirzījusi mērķi līdz 2030.gadam samazināt savas oglekļa dioksīda emisijas par 95%.

"Šī ir visambiciozākā klimata stratēģija jebkurai lielpilsētai pasaulē," paziņojumā sacīja Oslo mērs Raimonds Johansens.

"Mēs kopā ar Oslo iedzīvotājiem un ekonomikas aktoriem gribam nākamos 11 gadus strādāt, lai likvidētu atlikušos klimata gāzu emisiju avotus šajā pilsētā," teica mērs.

Pilsētā valdošā sarkano un zaļo vairākuma koalīcija nesniedza izmaksu novērtējumu šī mērķa īstenošanai, par kuru ir paziņots mēnesi pirms pašvaldību vēlēšanām.

Samazinājumu par 95% tiek plānots īstenot salīdzinājumā ar emisijām 2009.gadā, līdz kuram sniedzas Norvēģijas Vides aģentūras datubāzes informācija par pašvaldību emisijām.

Viens no pasākumiem, kas tiek plānoti šī mērķa sasniegšanai, ir panākt, lai visas automašīnas Oslo būtu "bez emisijām", lai gan pašvaldība nevēlas runāt par benzīna un dīzeļa automašīnu aizliegšanu.

Oslo šogad ir Eiropas Zaļā galvaspilsēta. Pašvaldība arī grib samazināt automobiļu satiksmi par vienu trešdaļu salīdzinājumā ar 2015.gadu, uzsverot sabiedriskā transporta, veloceliņu un gājēju ietvju nozīmi.

Norvēģija, kas ir lielākā naftas ieguvējvalsts Rietumeiropā, jau ir pirmajā vietā pasaulē pēc elektromobiļu skaita uz vienu iedzīvotāju.

Norvēģija arī ir izvirzījusi mērķi panākt, lai no 2025.gada visi jaunie šajā valstī pārdotie automobiļi būtu bezemisiju modeļi.

 
Visi komentāri
 
msh 10.augusts 2019 9:40
0 3 Atbildēt

Paga paga - "likvidētu atlikušos klimata gāzu emisiju avotus šajā pilsētā" - tas nozīmē ka cilvēkus arī vajag likvidēt...

Pļurkt 10.augusts 2019 14:52
2 4 Atbildēt

Nu bet protams!!!!!!

Zaļā afēra uzņem apgriezienus!!

650 10.augusts 2019 13:58
1 2 Atbildēt

Kamēr demagogi publicē shito un iAuto iezemeši idejiski demagoģiski demonstratīvi jaaj viens otru par piekritību tam vai citam smirdošās degvielas veidam un atzīst par nelikvīda hlamiem pat nesenos eur5 un pat eur6 dīzeļmotorus -

tamēr (reāli!) LV ceļus aizpilda 13g vecs smirdīgs autoparks ar patvaļīgi izmodificētiem motoriem un izrūnītiem izpūtējiem.Bez jebkāda filtra un bez mazākās kauna un vainas sajūtas.

Ar ko visu (joprojām!!) ir iespēja iekļauties varonīgajās LV TA normās.Bez jebkāda vispār EUR, pat bez atbilstības eur0 standartam.Katrs var darīt pilnīgā pofigā ko un kā viņš vēlas- ja kāds tas hlams ir vispār spējīgs lidz apskates vietai aizļurinat- nau prablem, Cssd Jums laipni uzlīmēs TA uzlīmi.

HE 11.augusts 2019 7:54
0 1 Atbildēt

Turpini vien braukt ar velosipēdu, tas nomirinās sakarsušo galvu

Divkosīgie skandināvi 13.augusts 2019 8:46
0 0 Atbildēt

Mērķus jau viņi sasniedz tikai savās mājās, bet globāli savu smirdīgo naftu turpina tirgot, lai citi emitē CO2. Arī atkritumu sfēru esot sakārtojuši, neesot viņiem plastmasas atkritumu, jo visu eksportē uz Baltijas valstīm un citām 3 pasaules valstīm.

Kāpēcītis 14.augusts 2019 9:02
0 0 Atbildēt

Un ko neķeras klāt armijniekiem? Ar kādām viņi ,,miskastēm,, braukā... Arī tas pats attiecas uz avio, kuģu un dzelzceļa transportu. Par to visi klusē.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Gandrīz vai Lamborghini - Hyundai parāda jauno Elantra (Avante) (+ FOTO)

Dienvidkorejas autoražotājs prezentējis astotās paaudzes Elantra (Avante), kas izceļas ar pilnīgi jaunu, kantainu dizainu "Art of Steel" stilā, kas ne vienam vien atgādina Lamborghini Urus. Lasīt vairāk

 

Šogad Jāņu brīvdienās pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados (+ VIDEO) 4

Šogad Līgo un Jāņu dienā pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados. Likumsargi skaidro, ka daļa braucēju kļūdaini uzskata, ka alkohols ātri izgaist no organisma, bet citi cer, ka pēc svētkiem policijas klātbūtne uz ceļiem būs mazāka. Taču policija arī šodien pārbauda autovadītājus. Lasīt vairāk

 

Nepilni 50 000 eiro: Peaq, Škoda lielākais elektroauto piedzīvo pasaules pirmizrādi (+ FOTO) 10

Čehijas autobūves uzņēmums Škoda iepazīstinājis ar jauno modeli Peaq, kas kļūst par elektriskās modeļu līnijas flagmani. Lasīt vairāk

 

Operatīvie dienesti aicina Jāņos nesēsties pie stūres reibumā un pieskatīt bērnus ūdens tuvumā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Valsts policija un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina Jāņu svinētājus ievērot drošību, nevadīt transportlīdzekli reibumā, piesardzīgi rīkoties ar uguni un īpaši pieskatīt bērnus ūdens tuvumā, liecina NMPD tīmekļvienē publicētā operatīvo dienestu informācija. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti