Volkswagen izgudro robotu, kas uzlādēs elektromobiļus 8

 

Foto: Publicitātes attēls

iAuto | 2.janvāris 2020 10:47

Volkswagen izstrādājis tehnoloģiju, kas ļaus praktiski jebkuru autostāvvietu pārvērst par elektromobiļu uzlādēšanas staciju.

Volkswagen izstrādātā tehnoloģija ir mobilais komplekss, kas sastāv no diviem moduļiem: pašbraucoša robota un pārvietojamās iekārtas ar akumulatoriem. Iekārta aprīkota ar sensoriem, kas palīdz tai orientēties apkārtējā vidē un nokļūt pie automobiļa, kura īpašnieks to izsauc ar viedtālruņa lietotnes palīdzību. Robots patstāvīgi atver vāciņu, kas noslēdz automobiļa kabeļa pieslēgšanas ligzdu, pieslēdz uzlādes kabeli un kontrolē uzlādes gaitu. Kad automobiļa akumulators uzlādēts, robots atvieno kabeli un atgriežas bāzes stacijā.

Mobilajam uzlādēšanas kompleksam Volkswagen izmanto 50 kilovatu ātrās uzlādēšanas iekārtu un 25 kWh akumulatorus, ko robots velk sev līdzi speciālā modulī - vagoniņā. Robotam var piekabināt vairākus vagoniņus, tādēļ bez atgriešanās bāzes stacijā iespējams uzlādēt vairākus automobiļus.

Volkswagen uzskata, ka šādai iekārtai ir milzīgs potenciāls – robotu var izmantot praktiski jebkurā autostāvvietā vai pazemes garāžā, tas ir kompakts un spēj darboties pilnībā autonomi.

Volkswagen Group Components izstrādātajai tehnoloģijai pagaidām ir koncepta statuss un kad šāda iekārta varētu parādīties pārdošanā vēl nav zināms.

 
8 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Shiirs 2.janvāris 2020 12:37
7 0 Atbildēt

Vajadzētu vēl trešo akumulatoru, kurš uzlādē akumulatoru, kurš uzlādē akumulatoru. Trīs lietas labas lietas.

LA 2.janvāris 2020 15:23
3 2 Atbildēt

bet pēc tam visu pārņem roboti un mākslīgais saprāts, kas cilvēkus pasludina par nevajadzīgiem un pārņem pasaules kārtību savās rokās

WALA 2.janvāris 2020 14:51
2 0 Atbildēt

nenopriecāties par risinājumu izdomātai problēmai. Bet man ir labāka ideja vajag R2D2 (en.wikipedia.org/wiki/R2-D2) kurš var iekāpt tavā auto kā akumlators, vieta- uz jumta, motortelpā - whatever - kur ērtāk.

Vai arī savādāk - auto neeksistē kā suga- ir tikai šaid roboti vilcēji, un tad ir uzkabes - pasažieru kad cilvēki grib kur braukt, pasta piegādes utml. lai nav bateriju-robotu dīkstāves.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

12 gados: vācietis ar dīzeļa Mini Cooper sasniedz 1 000 000 kilometru nobraukumu (+ FOTO) 4

Vācu auto entuziasts Peters Kirhhofs jau reiz ierakstīja savu vārdu vēsturē, kad ar Škoda Fabia 1.9 TDI sasniedza viena miljona kilometru robežu. Tagad viņš paveicis to pašu vēlreiz – šoreiz ar Mini Cooper D. Lasīt vairāk

 

Šogad Līgo un Jāņu dienā pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados 12

Šogad Līgo dienā un Jāņu dienā Valsts policija (VP) pieķērusi vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados, izriet no VP Reaģēšanas pārvaldes priekšnieka Jura Jančevska stāstītā intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma". Lasīt vairāk

 

Kafija, pirts un auksta duša? Narkoloģe komentē populārākos mītus par atskurbšanu pirms sēšanās pie stūres 6

Līgo svētku laikā uz Latvijas ceļiem ik gadu pieaug risks sastapt autovadītājus, kuri pie stūres sēdušies pēc alkohola lietošanas. Apdrošināšanas sabiedrība ERGO saulgriežus aicina svinēt bez alkohola, tomēr gadījumā, ja apreibinošie dzērieni tiek lietoti, pirms sēšanās pie automašīnas stūres ievērot 24 stundu nogaidīšanas principu un nepaļauties uz dažādiem mītiem par ātrāku atskurbšanu. Lasīt vairāk

 

Jaunās Toyota Hilux devītās paaudzes tests (+ FOTO) 9

Testi notika Bulgārijas Razlivas pilsētas apkārtnē kalnainā apvidū, kur pilnībā varēja izbaudīt jaunās Toyota Hilux gaitas īpašības. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti