Kārtot: Augošā secībā

Tēma: Izstāde Auto 2014 Ķīpsalā

iAuto rakstīja:

Kanibaals rakstīja: Paldies, ielūgums saņemts un pavairots.

Pavairots ? Kodu ieskaitīs pirmajam, kurš ieradīsies izstādē.

Izdrukāju 1 eksemplāru=pavairoju, jo oriģināls ta palika epastā. Tā nu ir ar tiem elektroniskajiem dokumentiem, oriģinālu nepaņemsi līdzi.

Tēma: Kāds ir labākais video reģistrators?

Shiirs rakstīja:

Visaas litija baterijaas jau ir iekshaa taa aizsardziiba. Pasham aparaatam ar to nav nekada sakara

Tas ja baterija nav iebūvēta.

Tēma: Izstāde Auto 2014 Ķīpsalā

Paldies, ielūgums saņemts un pavairots.

Tēma: Kāds ir labākais video reģistrators?

Pērkot ķīniešu lētos mēslus jāraugās pēc tāda sīkuma, ka ja tam ir iebūvēta Li-ion baterija, lai aparāts nemēģina to lādēt mīnus grādos. Li-ion lādējot mīnus grādos bez papildus akumulatora apsildes var beigties ar pažaru. Tā kā jābūt aizsardzībai.

Tēma: Pāreja uz vasaras laiku

Šie ziņu virsraksti dažos portālos gan bija reāli smieklīgi -lat.mixnews.lv/...

Kāda tad būtu tā neveiksmīga pāreja? 3 mirušie un 5 cietušie?

Tēma: Pāreja uz vasaras laiku

Tiem kas ir pret vasaras laiku der atcerēties 2000. gadu, kad Latvijā nolohojās ar savu birokrātismu un vienu gadu nepārgāja uz vasaras laiku. Tā vasara bija sabojāta vismaz no vakara atpūtas viedokļa.

Par astronomisko laiku ziemā it kā vienalga cik ātri tumšs tāpat dienas īsas, tomēr no satiksmes drošības viedokļa labāk, ka gaišāki rīti, kad visi aptuveni vienā laikā dodas gaitās, nevis vakarā, kad katrs savā laikā.

Piesaukt senos laikus ir nevietā, jo tad cēlās pēc saullēkta un pieskaņojās ritmiem. Mūsdienās tomēr ir pulksteņlaiks. Katrā ziņā pulksteni grozīt ir vieglāk nekā darbalaikus 2x gadā un radīt putru.

Es par pāreju uz/no vasaras laiku un ja kādam grūti pielāgoties, tad žēl to vienmuļo dzīvi kuru pat šāds sīkums spēj satricināt.

Tēma: Ceļu policija un Salaspils pārbauktuve

Pēc kāda APK soda? Par citu APK neminēto CSN pārkāpumu? Vai par šo?

88. Par uzbraukšanu uz dzelzceļa pārbrauktuves, ja aiz tās izveidojies sastrēgums, kas piespiež vadītāju apturēt transportlīdzekli uz pārbrauktuves, vai ja uz tās STĀV transportlīdzeklis sods - 1punkts.

------------

170.2. uz tās atrodas transportlīdzeklis.

Šinī teikumā pazudis ir vārds avarējis. Pants ir domāts šādi "170.2. uz tās atrodas avarējis transportlīdzeklis." Tas ir saprotams jebkuram izlasot panta otro teikumu, izņemot CP.

Tēma: Vernons un distance

Vernons rakstīja: Ir problēma ar apdzinējiem un apsteidzējiem, kuri nonākot autobusam priekšā strauji bremzē un veic manevrus.

Tas nu ir pavisam no citas operas un saucās ceļa nogriešana vai "podstava" un par to jau CSN viss ir atrunāts. Tā ir atsevišķa situācija un tāpēc vien jau visi priekšā braucošie nekļūst par vainīgajiem avārijās. Manam auto arī gada beigās uz vanšu tilta ieskrēja pakaļā viens jocīgais, es nu galīgi nejutos vainīgs jo biju apstājies rindas galā un jau kādu labu mirkli stāvējis. Spogulī redzeju ka pārāk strauji tuvojas, bet neiešu jau tāpēc maukt pretējā joslā viņa dēļ.

Tēma: Vernons un distance

Iet gan krastā, ja normālās situācijās ievērojot distanci avārija nevar notikt.

Kā tu iesaki rīkoties, ja braucot pa ceļu priekšā braucošajam uzskrien virsū meža zvērs, kā rezultātā viņš nevis bremzē, bet tiek "nobremzēts" un rezultātā aizmugurējais uztriecas virsū. Tad arī vainīgs priekšā braucošais, jo neparedzēja, ka krūmos sēž alnis?

CSN tomēr ir kompromiss starp visiem ceļu satiksmes dalībniekiem un uz ideālu var tikai tiekties, tāds ceļu satiksmē nav iespējams, tā nav noslēgta sistēma.

Tēma: Kādu auto pirkt, ko ņemt vērā?

Tā kā autore ir sieviete, tad lieki jautāt kādu auto pirkt, jo tāpat nopirks sarkanu, kas pēc pāris gadiem būs kļuvis rozā

Tēma: Kādu auto pirkt, ko ņemt vērā?

smaidiigais rakstīja:

pateicoties augstajiem griestiem Fans 7 gadu laikā ir pārmaksājis degvielā 1500 eiro

Pateicoties augstajiem griestiem Opel Meriva/Zafira ir plata A statne, kas aizsedz skatu un nogriežoties var arī kādu gājēju nepamanīt, "lielisks" risinājums.

Tēma: Grab piekare garantijas laikā

VWfans rakstīja: Jā, Nippon Auto ir baigi dāsnie...

Krīzes laikā visi kļuva dāsnāki, jo tas bija veids kā papildus piepelnīties uz autoražotāja rēķina.

Tēma: Izstāde Auto 2014 Ķīpsalā

Es ar neatteiktos.

Tēma: spidometra trose

kuram auto vēl vispār ir spidometru troses

Tēma: Grab piekare garantijas laikā

Kam man to, nav īsti manā lietošanā, pieņemu ka tā ir piekares īpatnība. Pie tam auto nosaukumā jau ir ielikts, ka tam kaut kas kaiš.

Tēma: Grab piekare garantijas laikā

Nu tad ieteikums tev nepieļaut to pašu kļūdu ko ar Merivu un šo auto garantijas laikā notestēt kārtīgi, lai kaites ja tādas ir parādās jau sākumā nevis pēc garantijas beigām. Darba Qashqai (lasīt Kas-kaiš) arī šāda pat kaite, jauns bet grab tā pat kā vecs auto.

Tēma: Kas ir drošs ātrums?

torkjis rakstīja: Precīzākiem aprēķiniem jāņem vērā arī IKP, bet tam, ne arī tekstā izmantotajai metodikai, manuprāt, nav nekā kopīga ar drošu ātrumu. Uzsvars uz "drošs"

Un sākas viss no gala...pavisam drošs ir ātrum 0 km/h. Tā kā drošs ātrums ir tāds pie kura negadījumu skaits ir "pieņemams". Uz ideālu drošību var tiekties, bet ne to sasniegt.

Tēma: Vernons un distance

Tas tik vēl trūka. Tvaika ielā redakcija arī paciemojās?

Tēma: Uzbraukšana uz VEF tilta

Atbilde no CSDD:

Atbildot uz Jūsu jautājumu paskaidrojam, ka:

108. ceļa zīme brīdina par brauktuves sašaurināšanos labajā pusē līdz ar to automobiļi, kuri brauc pa labo joslu ir spiesti pārkārtoties un dot ceļu. Protams šī būtu tā vieta, kur vadītājiem jābūt saprotošiem un jāpielieto rāvējslēdzēja princips, kad vadītāji no abām joslām secīgi pāriet vienā joslā.

Tēma: Par auto pārdošanas paņēmieniem

Labais sāns laikam vienās švīkās, jo nav nevienas bildes

Tēma: Latvijas Gada auto 2014

Gada auto ir Tesla S, viens jau Rīgā manīts.

Tēma: Auto reģ. Igaunijā (iespēja ietaupīt)

Nu bet kamēr LV valdība nesapratīs, ka nodokļu slogs starp kaimiņvalstīm ir jāizlīdzina tikmēr būs arī piedāvājums. Nu nemākam konkurēt valsts līmenī, tā vietā sačakarē nodokļu politiku un pieņem marazmātiksu likumu, ka nedrīkst LV vadītājs lietot ārzemēs reģistrētu auto. Ačgārna domāšana likumdevējiem.

Tēma: mazda6 priekšējie bremžu disii

Bet vispār, ja diski met tikai uzsilstot, tad tas vairāk liecina par problēmām ar bremžu klučiem un varētu pietikt tikai ar to nomaiņu.

Tēma: mazda6 priekšējie bremžu disii

drošvien labāk nomainīt pie reizes arī pašus diskus, it sevišķi ja šāda pat problēma arī ir citām mazda6. Nu nebūs neviens no nosauktajiem diskiem sliktāks par oriģinālo. Pie tam to kādi kluči arī ir būtiski, lai novada labi siltumu un diski nevērptos.

Tēma: mazda6 priekšējie bremžu disii

Kā reiz oriģinālie šinī gadījumā nebūs labākie, pie tam Mazda bremžu diskus neražo, tie tāpat ir pārpakoti aftermarket(neoriģinālie) diski. Viennozīmīgi kvalitatīvi bremžu diski speciāli nepārkarsējot un nebraucot peļķēs nemetīsies. Protams pie reizes jāpārbauda bremžu sistēma, varbūt bremžu vietā jau rūsas klucis, kā dēļ bremzes neatlaiž un disks pārkarst. Pēdējā laikā degvielas patēriņs nebija pieaudzis?

Skatoties katalogā, no Mazda6 pieejamajiem(Mazda OEM - GJ6Y3325XA ) ir šādu ražotājo(sakārtoju šim modelim augošā secībā subjektīvi pēc kvalitātes, bez lētā gala):

BLUEPRINT - ADM54360 [nekrāsots]

AP/BRECO (BREMBO koncerns) - AP 24839 E/BS 8463 vai AP 24839 V/BV 8463 [krāsots]

BOSCH - 0 986 479 132

TRW/LUCAS - DF4386 [cinkoti?]

DELPHI - BG3874

ZIMMERMANN - 370307520 [cinkoti/Coat-Z] vai 370307452 [perforētie]

BREMBO - 09.9131.14 vai 09.9131.11 [UV pārklājums]

FERODO - DDF1210 [pārklāts ar kaut ko?!]

Ekonomiski vislietderīgāk būtu ņemt AP rotorus ~25Ls par pāri[nekrāsoti]. Nebūs sarkanā BREMBO kastīte pa ~32Ls, bet citādi tas pats. Attaukot un nopūst ar karstumizturīgu krāsu pirms uzlikšanas var arī pats par to cenas starpību.

Vēl labi diski ir ZIMMERMANN par ~30Ls pāris, ja vēl tiešām cinkoti, tad nebūs sarūsējuši jau pēc vienas sezonas.Vismaz citām auto markām nav bijusi problēma ar samešanos, pat ja oriģinālie tā iepriekš izbeidzās.

BLUEPRINT arī nav slikti, lai gan ieliku saraksta sākumā.

Pārējie dārgā gala diski(BREMBO, DELPHI, FERODO) ir vien lieka izšķērdība sevišķi, ja pa trasi ar to auto netaisās gāzt

Bremžu uzlikas(klučus) tad par "ietaupīto" naudu var paķert FERODO FD sērijas ~23Ls komplekts vai BREMBO ~20Ls vai DELPHI ~25Ls komplekts. Nebūtu slikti, ja būtu pieejamas arī EBC uzlikas.

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti