Kārtot: Augošā secībā

Tēma: neskaidras CSN situacjas

Vēl jau interesanta vieta ir Ķīšezera/Kokneses ielas krustojums, kur Mežparka velosipēdu ceļš šķērso ielu. It kā trotuārs un veloceļš ir stipri patālu no krustojuma, bet daudzi lisapēdisti un gājēji uzskata, ka tā bez maz ir gājēju pāreja un slāj uz savu tramvaja pieturu pāri. Cik tālu var būt trotuārs no krustojuma, lai tas vēl aizvien tiktu uzskatīts par tam piederošu un nogriežoties būtu jāpalaiž gājēji?

314.13. 932.ceļa apzīmējums - divas viena no otras atdalītas platas pārtrauktas šķērslīnijas - apzīmē vietu, kur brauktuvi šķērso velosipēdu ceļš;

107. Ja uz brauktuves ierīkots ar 413.ceļa zīmi un 941.ceļa apzīmējumu apzīmēts velosipēdu ceļš, kas no pārējās brauktuves atdalīts ar platu 920.ceļa apzīmējumu, pārējo transportlīdzekļu vadītājiem velosipēdu ceļu šķērsot atļauts tikai nepārtrauktā ceļa apzīmējuma pārtraukuma vietās.

226. Vietās, kur ārpus krustojumiem velosipēdu ceļš šķērso brauktuvi un ceļu satiksme netiek regulēta, velosipēdu un mopēdu vadītājiem jādod ceļš transportlīdzekļiem, kas brauc pa šķērsojamo ceļu.

to WALA:

Gājēja un velosipēdu ceļa definīcija tieši neattiecas uz autovadītājiem tik tāl, ka pa to nedrīkst braukt. Un arī 135.5. uzsver ka tas NAV krustojums. Labi no tā var izlidot ātrie ar migalkām, bet tas nepadara to pa krustojumu.

to CRDI:

Par šo jautājumu(Vecrīgā, Mežparkā) jau vienreiz Zebrā rādija, ka gājēju un velosipēdu zīme nenorāda kurā pusē tas atrodas. Bez horizontālā apzīmējuma vietām pretrunīga.

Tēma: ? Opel Meriva īpašniekiem?

Jautājums vien "vai šis auto ātrāk neiet?" maksās +10Ls

Tēma: Kur šitādi rodas?

Valmiera vai ne Valmiera, bet saistošie noteikumi visiem ir puslīdz vienādi.

www.valmiera.lv/...

Jebkurā gadījumā arī Valmierā spuldzītes nomaiņa(profilaktiskā apkope) uz ielas ir pārkāpums

Tēma: Kur šitādi rodas?

Šis ar labs:

3.22.5.Par automašīnas stāvvietas, garāžas un teritorijas 3 metru platā joslā ap

transporta līdzekli, ja tas tiek turēts uz ielas, netīrīšanu - uzliek naudas sodu

līdz LVL 10,-

Tēma: Kur šitādi rodas?

Valmieras novada saistošie noteikumi:

3.13. Transporta līdzekļu mazgāšana tam neparedzētā vietā

3.13.1. Par automašīnas un citu transporta līdzekļu mazgāšanu vai arī to profilaktisko

apkopi šim nolūkam neparedzētā vietā - izsaka brīdinājumu vai uzliek

naudas sodu līdz LVL 15,-

Kau kā baigi vispārīgi. Pat spuldzīti nevar pie mājas nomainīt

Tēma: Kur šitādi rodas?

Nu un lietus laikā tad braukt gar upi arī nedrīkst. Labi tie noteikumi, ka nedrīkst ūdenstilpju tuvumā mazgāt auto nav nekas tāds ko nevarētu neievērot, bet īsti nav skaidra motivācija. Ne jau upē bija iebraucis. Zirgu gan mazgāt upē drīkst, mašīnu pēkšņi ne.

Ja doma ir ka lai nelieto šampūnu tad tā arī saistošajos vajag ierakstīt. Citādi peldētāji gaujā laiž dzelteno i vēl matus ar šampūniem, paši ziepējas un nekas, bet te pēkšņi mašīna ir nez kapēc netīrāka. Ja nav eļļas, tosola noplūdes, tad nekādu starpību neredzu. Tas apmēram tāds pats pamatojums kā kapēc benzīntankos dzinējs jāizslēdz.

Tēma: Vasaras riepas pavasarī

Bet tas, ka paliek melnas švīkas un smērējas arī liecina, ka ir laba saķere, uz ledus tak melns nepaliek.

Tēma: Motocikls+tālās gaismas

i_edgars rakstīja: Es redzu ka te visi ir tikai dīvānā pirdēji,

Nē nu protams labāk ir piepirst kombenzonu, pēc tam mājās izvēdinās

Tēma: Aerodinamikas speciālists

Pirmais rakstīja:

nu pļā, atkal kautkur kautkādā asv visu zina labāk

Atšķirība ir tāda, ka tas ir iekštelpās(ar recirkulāciju), nevis kā aerodium.

Pāris bildes:

www.nasaimages.org/...

www.csiro.au/...

www.indoorskydiving.com.au/...

Tēma: Aerodinamikas speciālists

Es tev ieteiktu palasīt par to kā ASV ir uzbūvēti vertikālā vēja tuneļi(tipa aerodium). Skatījos raidījumu un tur tieši tika rādīts, kā tiek panākta neturbulenta plūsma ar pāris viltīgiem paņēmieniem.

Tēma: Lamda zonde

Doh... zonde strādā(tiek ņemti rādījumi vērā) tikai tukšgaitā vai kruīzā. Tiklīdz tiek spaidīts gāzes pedālis degvielas padeve tiek pārslēgta uz degvielas karti. Vislaik ievērot stohiometrisko attiecībi nevar. Domāju ar gāzi ir tieši tāpat. Par aizmugurējo zondi pajāt, tā ir tikai katalizatoram uz benzīna patēriņu neattiecas.

Tēma: neskaidras CSN situacjas

arī nepārkārtojoties darbojas labās rokas likums, pie trajektoriju krustošanās.

Tēma: Motocikls+tālās gaismas

Tieši tā, tālie vēl vairāk traucē uztvert, kas tur brauc un cik tālu atrodas(cik ātri) un vai vispār tas nav kaut kāds atstarojums no spoguļa, saules utt. Koroč egoisti, var jau būt džipistiem netraucē, bet zemākiem auto reāli žilbina. Vēl jau daži ne tikai slēdz tālos, bet pat saregulē savus moča lukturus augstāk , lai "labāka" gaisma arī ar tuvajiem. Mocim tā jau lukturi ir augstāk par lielu daļu vieglo.

+1 arī metu pretī ar tālajiem

Tēma: Pieredze ar turbīnas remontu

Pirms ļurbas protams kolektoram ir jābūt ar vienādiem trubu garumiem un pakāpeniskai, bet nav būtiski kā atmosfērai trubu secība.

Tēma: Pieredze ar turbīnas remontu

WALA rakstīja: Uztaisīsi 2 litru motoram izplūdes trubu 10 cm diametrā un visas tavas atgāzes sāks taisīt visādus virpuļus, kas tikai lieki bremzēs atgāzu plūsmu, kas atsauksies uz turbas produktivitāti !!!

Jā atmosfērai ir precīzi jānoskaņo izplūde, bet turbo toč ir vienalga, kas ir aiz tā. Un tā arī ir, ka bez trubas pat ir labāk, mazāka pretestība, lielāks plūsmas ātrums, ātrāk iegriežas ļurba.

Tēma: Pieredze ar turbīnas remontu

WALA rakstīja: casius - principā tas teikums par katalizatoru izravēšanu man kaut kā nepatīk.

Turbonizētiem auto, jo mazāks pretspiediens un lielāks trubas diametrs(plūsmas ātrums), jo labāk. Ne velti liek taisnās trubas. Katalizators ietekmē tikai tik daudz, ka tā neesamība nozīmē, ka kompis ar otro lambda zondi var nočekot tā neesamību. Otra lieta auto ar katalizatoriem pie noteiktiem režīmiem tiek padots liess maisījums, lai liekais skābeklis tiek galā ar NOx savienojumiem katalizatorā.

Tēma: Braukšana aplī

Kaksīts aizmirst pašu galveno, ja jau viņam tā rūp CSN skrupoloza ievērošana un kā arī pats komentāros minēja nav nekur jāsteidzas, tad kas liedz braukt pa to apli kaut trīs reizes kamēr tevi palaiž.

CSN nav aizliegts braukt pa apli vairākas reizes, daudzi to aizmirst un tad, ka sanāk ka jāgriežas 2. joslas vai vispār apstulbst un apstājas apļa vidū. Nu nepalaida no otrās apbrauc vēl vienu apli un iekārtojies laicīgāk 1.joslā, nekad tas nav sagādājis problēmas.

Tapēc, ka visi brauc kā Kakši arī veidojas sastrēgumi nobraucot no salu tilta.

Tēma: Saraksts (zināšanai)

Crankshaft rakstīja:

Jebkura vieta var buut ienesiiga, ja pietiek Noteikumus neieveerojoshu mudaku

Tik vienkārši nav ātruma, izvēle ir atkarīga no ceļa apstākļiem un apkārtnes īpatnībām. Ir vietas, kur fiziski ātrāk nepabrauksi un tur tikai retais pārsniegs. Tas kāda ir zīme ir nav primārais faktors, jā tās jāievēro, lai cik absurdas būtu, bet tad sanāk skatīties vairāk spidometrā nekā uz ceļa.

Tas ir mīts, ka ievērosi CSN un fotoradari neaiztiks, pie šāda finansējuma modeļa agri vai vēlu nonāks līdz Lielbritānijas praksei, kur Gatso tiek likti ne jau bīstamās vietās, bet uz iekrišanu, jo galvenais jau ir peļņa.

Tēma: auto novietošanu daudzzivokļu pagalmos

ceļa nomale nav brauktuve, tas ka pa to var apbraukt neko nemaina.

1.8. brauktuve — ceļa daļa, kas paredzēta transportlīdzekļu braukšanai....

1.29. nomale — ceļa daļa, kas piekļaujas brauktuvei un nav paredzēta mehānisko transportlīdzekļu braukšanai;

Tēma: Saraksts (zināšanai)

Topikā minētais saraksts kartes veidā ir pieejams te, ir gan plānotās fotoradaru vietas, gan arī manis iesūtītie melnie punkti, tā kā var naļico redzēt, ka ar melno punktu padarīšanu tam ir maz sakara.

neogeo.lv/...

Tēma: auto novietošanu daudzzivokļu pagalmos

Redzi, ja būtu licis uz ietves tad norautu sodu pēc APK:

149.10 pants 5) uz ietvēm vietās, kur tas ir aizliegts;

un tad jau varētu strīdēties ir aizliegts/nav. Kāds ir APK punkts plāksterī?

To vai ir privatizēts var redzēt kadastrs.lv mājaslapā. Detalizēta info gan ir maksas

Tēma: auto novietošanu daudzzivokļu pagalmos

Diezvai taisnība ir tavā pusē, ja apbraucot ir jābrauc pa apmali. Labi apmale, gluži nav ietve, bet gan jau ka tas ir viens un tas pats.

Vēl ar dzīvojamo zonu ir pretruna, jo dzīvojamā zonā gājējiem ir atļauts vazāties pa ceļu un tiem ir priekšroka, tā kā nekādi nevar auto traucēt, ja piemēram atrodas uz ietves, kas nav piekļauta pie mājas vai nav priekšā celiņam. Sanāk, ka pat korekti nolikts auto var noraut PP sodu, jo kādam kaimiņam tas pēkšņi neiepatīkas, redz traucē un viss. Ir pat viens tiesas spriedums, kur cilvēks sodīts tikai par to, ka nolicis pretī restorāna sētas durvīm, un vienalga vainīgs, jo esot bijis jāredz, tas nekas, ka durvis īsti neizkatās lietojamas.

No CSN:

158. Šajā nodaļā minētās prasības attiecas arī uz daudzdzīvokļu namu pagalmiem.

155. Transportlīdzekļu stāvēšana dzīvojamās zonās atļauta tikai speciāli paredzētās stāvvietās. Ja tādu stāvvietu nav vai ja tās ir aizņemtas, - transportlīdzekļu stāvēšana atļauta tikai vietās, kur tas netraucē gājēju pārvietošanos vai citu transportlīdzekļu braukšanu.

Pēc manas saprašanas šis punkts atļauj arī stāvēt uz ietvēm, bet APK tāda izņēmuma protams nav. Tai pat laikā var kalpot, lai sodītu da par jebko.

Un principā sodam būtu jābūt par šā APK punkta pārkāpšanu, nevis par stāvēšanu uz ietves, jo ir speciāli izdalīts punkts. Piekritīsi, ka pārkāpums dzīv. zonā nav līdzvērtīgs pārkāpumam uz Brīvības ielas:

149.12 pants. Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana dzīvojamā zonā

Par dzīvojamā zonā aizliegtu darbību veikšanu —

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam desmit latu apmērā.

Tēma: auto novietošanu daudzzivokļu pagalmos

Jā, jā iekšpagalmos arī ugunsgrēki savādāki, ugunsdzēsēju mašīna gan jau izsprauksies.

Principā viss atkarīgs, kam tas pagalms pieder, ja tas ir privātīpašum(kopīpašums), tad tas kaut ko maina. Ja liek pagalmā tad jāliek uz ietves, pēc manas saprašanas tas ir atļauts , PP, gan drošvien domātu citādi.

Tēma: EST Ceļu drošības pasākumi

Ko tur tā pūlēties, "aizmirsti" aizvēr mikroviļņu krāsnij durtiņas un tam radaram būs izteiktas problēmas uztvert signālu. Būs sava veida antiradars, bet aizliegts to izmantot ir tikai braucot, kad stāv nav problēmu.

Tēma: Iebraukšana apļveida krustojumā

Ziemā līniju nav. Līnijas ir baltas un sniegs ir balts

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti