Tāda tufta sarakstīta, ka pat nav vērts tur ko atspēkot. To tavu sūda Golpu jebkurš elektroauto no vietas un gaitā var izkost, lai kādu motoru tur liktu, pie tam turbo tā mūžu nepalielina. Un auto nav nākotnes, zirgi ir nākotne, skaties kas Krimā tagad ir topā.
Atgādini cik iekšdedzes auto katru gadu Latvijā nosvilst? Tepat iAuto bija raksts. Cik elektrauto nosviluši?
Jā, piemēram uz kosmiskajiem gaismas stariem lieliski darbojas. Uz radioaktīvajiem arī starp citu.
Kurš tad ir arī savam auto izlasījis instrukciju un piebildi, kas tad skaitās smagi braukšanas apstākļi un ka nekāda 15k vai 30k km eļļas maiņas intervāli tam galīgi neatbilst. Tas pats ar elektroauto, ražotājs visu neuzraksta, jeb pareizāk sakot noklusē.
Tā manam EV arī transmisijas eļļas maiņa pēc akumulatora garantijas beigām, bet izlasot instrukciju atklājas, ka smagi braukšanas apstākļi(būtībā LV ceļi un klimats) šo intervālu dala ar divi. Dīleris to nedarītu un pat neprot piedāvāt.
Ražotājs nemaz nav paredzējis eļļas maiņu, kas tos gultņus piebeidz dēļ tā ka dzelzs daļinu piemaisījumi padara to transmisijas eļļu elektrovadītspējīgu.
Youtube shorts un youtube m linkus neņem pretī. Nebūs mobilā versija. WEBP bildes arī neatbalsta.
Vai vismaz priekškatījumu pirms publicēt. Jo ne youtube ne bilžu pievienošana īsti nedarbojas un bez preview nevar pārliecināties, ka vispār ievietosies.
Jā piemēram tādi divkoši, kas rosina neklausīt politiķus tai pat laikā tēmējis pats uz politiku. Pilnīga nespēja sasaistīt savu rīcību ar sekām. Pilnīgs stulbums. Līst politikā, lai pēc tam klausītu PVE komandām.
Tas jau kārtējais iAuto uzlabojums. Gan jau sekos vēl visādi brīnumi.
ro rakstīja:
GB12 rakstīja:
“…viens piemēram ir par stereotipiem - ja benzīns vai dīzelis, tātad visi viņi ir nojāti, kūp, nepārtraukti jāremontē…”
Šis pats ir arī pretējā virzienā - ja “tosteris”, tad viennozīmīgi kaut kur pa ceļam būs jālādē vai arī obligāti nobruks kāds bloks, kas būs jāmaina par vairākiem tūkstošiem… Reku, te pat forumā vēl nesen viens karstgalvis uz pāris dienām bija ieklīdis un EV lietotājus par lohiem mēģināja saukt. Viņa galvenais arguments visam bija - paprasi ChatGPT, tur ir rakstīts…
“…čomam ir volvo v70, 2004 gada, noskrējiens pie 440000 un nekas nekūp…”
Šim piekrist 100%. Aizvakar pabraucu ar viena klienta 2012. gada A6 - mašīnai 388k uz tāfeles, ekoloģija gandrīz kā jaunam, DPF mainīts (vai mazgāts) nav nekad. Jo cilvēks brauc tā, kā arī dīzeli ir jābrauc - garas distances. Sen nebiju tik dzīvu auto ar tik lielu nobraukumu redzējis. Tas auto vēl ies un ies…
P.S. Vairums te zina, ka pats braucu ar hibrīdu un esmu apmierināts ar savu auto - retais, kurš man jau ir gadu... 😁 Bet… iespējams, mani te drīz gaida diezgan būtiskas pārmaiņas dzīvē, kā dēļ būs ļoti jādomā par otru auto. To izskatu kā EV - sievietes ikdienai no Pierīgas uz centru.
GB12 tas par chat gpt bij labs🤭😆..nu cik man tā pieredze ar eletroauto bijusi,tad vienīgais , kas atstāja iespaidu wow bij Taycan💥😇..pārējie kā dators uz riteņiem, neizraisīja nekādas emocijas..ne cupra, ne teslas..bet katram savs, un man piedur benzīnnieki..bet te daži kas brauc ar eļektričkām nodarbojas ar demagoģiju un sludina, ka aiz viņiem ir nākotne n shit🤭..tas pox, ka viņu ir 1%🤭 un absolūtais vairākums pārvietojas LV ar ICE. Par audiku dīzeli,Tev piekrītu, pareizi kopts un maukts pa tālajiem gabaliem, tur vēl braukt un braukt..
Kas Tev par hibrīdu? Moš arī zini ko pastāstīt par bmw 540 g31 benzīnnieku b58?🙂 Cik blogerus esmu paskatījies un parunājies, itkā jau saka ka viens no labākiem šā brīža motoriem🤔..fl nāk ar 333zs un cik saprotu hibrīds…kas protams atbaida..līdz 2020 gadam ir 340zs parastais benzīnnieka..bet nu pagaidām vēl plānos man ar audiku braukt kādu laiku..patīk tā mašīna..
Par tām eļektričku baterijām man te atkal čalis viens stāstīja, ka esot līdzīgi kā ar telefoniem, jo vairāk nolietots, jo mazāku attālumu varot nobraukt.. jebkurā gadījumā, katram savs,tajā gadījumā čalītis pārsēdās finālā atpakaļ uz ICE un ļoti apmierināts..arī nepavilkās uz ev..
>jo vairāk nolietots, jo mazāku attālumu varot nobraukt
Tāpat kā iekšdedzes auto, jo vairāk nolietots, jo biežāk eļļa jāpielej.
Ir viens liels ieguvums no EV, nav vairs jāklausās sieviešu vaimanas cik dārga degviela, kad uzpildies. Tā iemesla pēc vien nevarēja pildīt pilnu bāku, jo atkal vaimanas, ka 120eur pa kāju. Es gan atpalicis, laikam tagad tie būtu 200eur pāri, nesekoju vairs līdzi degvielas cenām.
O jā, kārtējais, kas vienmēr ar pilnu bāku braukā. Uzņem uz hronometra cik ilgi tā uzpilde tev notiek nevis tikai pēc izjūtām.
Kaut ko atgādina:
2010g. Anssi Vanjoki, bijušais Nokia viedtālruņu nodaļas vadītājs, salīdzina mobilo tālruņu ražotājus, kas pārņem Google programmatūru, ar somu zēniem, kuri ziemā "piečurā bikses", lai sasildītos. Pagaidu atvieglojumam seko vēl briesmīgāks strupceļš.
Kodak 1975g. Sasons parādīja digitālo fotoaparātu saviem priekšniekiem uzņēmumā „Kodak”. Viņa priekšnieki nebija sajūsmā. „Viņi bija pārliecināti, ka neviens nekad negribēs skatīties savas fotogrāfijas televizora ekrānā,”. Sasons mēģināja viņus pārliecināt – lai gan attēla kvalitāte tobrīd nebija izcila, tā strauji uzlabosies.
Bet nu klausīties uzņēmumu šefus ir sevi necienīt, kaut kā LASIK klīnikās strādā cilvēki brillēs, nez ko tā.
Ak nē nepajautāja anālītiķiem Bradypus un Pļurkt kā ir jāpelna ar elektrības ražošanu. Bankrots garantēts bez neaizstājamo ekspertu viedokļa
>BESS maksā sekundē patēriņa
Kas tas par murgojumu?
Viesstrādniekiem tā ir pirmā nepieciešamība, jo tas ir darbs. Tas ir kā apgalvot, ka taksisti var iztikt bez auto. Ko darīt veciem cilvēkiem, kam nav dēliņi-kundziņi?
Un kā atslēdz avārijas slēdzi tā baterija tiek sadalīta uz pusi un 400V vietā tur vairs ir 200V zemspriegums. Lai dabūtu augstspriegumu tur īpaši jāpapūlas mēli piebāzt.
RTU_elektroenergetikas_pamatterminu_skaidrojosa_vardnica.pdf
augstspriegums, high voltage, HV высокое напряжение Hochspannung Vispārīgajā nozīmē - spriegums, kas lielāks par 1000 V
Arī:
Letonika.lv. Enciklopēdijas - Terminu un svešvārdu skaidrojošā vārdnīca. augstspriegums
Ar beigtu DPF tas iet pa taisno uz Tolmetu.
Tam nav nekāda sakara ar realitāti, jo tas augstspriegums ir uz 5min. Kā pagriez avārijas slēdzi akumulatora pakā, kas to atslēdz tā jau tā tiek sadalīta fiziski uz pusi. Domā tie metinātāji arī pēc dīlera vadlīnijām metina? Starp citu katram auto ir “body repair manual”, kurā tādi metinātāji pat neieskatās un tad brīnās, ka nosvilst auto, jo redz sliekšņos vai statnēs ir rūpnīcas pakojums, kas deg.
Pie tam nekāda augstprieguma kamēr auto nav iedarbināts nav, jo kontaktori nav saslēgti, tāpēc jau ir 12V sistēma, kas baro pārējo auto kamēr tas nebrauc.
Nopietni? Tik atpalicis esi?
"European Energy Latvia" nākamais projekts ir hibrīda saules parks ar integrētu akumulatoru enerģijas uzglabāšanas sistēmu (BESS), kas atradīsies Saldū, un to paredzēts pabeigt 2026. gada rudenī, tādējādi vēl vairāk paplašinot uzņēmuma atjaunojamās enerģijas portfeli.
Vajag ticēt PVE! Visu kontrolē tur no augšas, cieti.
Jā katru dienu lasu par pensionāriem, kas badā nomiruši, jo nav auto. Stāsti vēl.
Kāda vēl energoefektivitāte mājām? Cik CO2 tiek izniekots tās “renovējot” un aplipinot ar nākotnes atkritumiem un vēl tērējot līdzekļus visādām ventilācijām un regulācijām. Pie energoefektivitātes uzlabošanas ir tāds emisiju pīķis, kuru atgūs vien pēc 15 gadiem, kad jau atkal nāksies renovēt, jo materiāli citi, liks kā šīferi noņemt. Pie tam vecos materiālus nebūs kur likt, jo putuplasts būs bīstamie atkritumi un atkal izdevumi. Tā emisiju samazināšana vien uz papīra, vienīgi tas, ka būvmateriālu emisijas paliek aiz robežas tāpat kā bateriju ražošanā. Primāri un ātri emisijas var samazināt transporta jomā, ne jau mainot kvēlspuldzes uz CCFL.
Metinātāji lēti? Ko tu tur mels deģenerāt. Labi metinātāji ir tikpat reti kā kvalificēti elektriķi un prasa tikpat. Tāds ķep, ļep metinājums der vienai skatei.
ELEKTRONIKAS problēmas ir visiem salīdzinoši jauniem auto, jo tie visi ir pārbāzti ar elektroniku. Ironiskā kārtā elektroauto elektronikas kā reiz ir mazāk un tie darbojas ne tik agresīvā vidē, pat ABS sensori tiem kalpo. Un ar nekādu augstpriegumu nav jākrāmējas, akumulatora moduļi ir zemsprieguma. Tā kā jā elektriķu kļūs vairāk, bet metinātāju un tādi, kas grib ostīt dīzeli arvien mazāk. Kam smērēt rokas ar tiem smirdmobīļiem, mainīt eļļas, kārbas remontēt, līst motorā. Jau tagad motora blokus aizvest slīpēt nav kur, kur nu vēl remontizmēra virzuļus, čaulas un gredzenus meklēt, kas ne visiem modeļiem pieejami. Tā kā veci auto paliek arvien dārgāki, ja vien pats nevērtē savu laiku un to čubini.