Iz lsm:
Šobrīd Latvijā Covid-19 kumulatīvais 14 dienu nāves gadījumu skaits uz miljonu iedzīvotāju ir 136,4, bet Eiropā šis rādītājs ir 103,1.
LV saslimšana mēnesi atpakaļ!!! bija daudz plašāka kā Eiropas vidējais. Uz šī fona ļoti interesanta izskatās prasība pašizolēties pēc ierašanās LV, kaut ir acīmredzami, ka ES būtu jāizolējas no mums. Bet kā pasīvs ierobežojums kautkur vazāties laikam der
Šis ir precīzi 
Nu pag. Nav jautā Marine kautākada upure obligāti. Iespējams, ka varaskāra un raujas politikā (piem Apiņa nolūki ir tieši tādi).
Es diezgan noteikti netirgotu nekārtību organizāciju pa naudu. Bet ja dikti vajadzētu politikā, es iespējams uztaustītu kādu konjunktūru un iekļautos tajā ar mērķi savākt vēlētājus.
Salons ļoti vecmodīgs. Un nevis vintāžs, bet tieši vecmodīgs aka nestilīgs.
Būtu taisnība, ja visi ceļi būtu būvēti vadoties no max ātruma. Bet tā nav. Ir plats, taisns ceļš un pēkšņi 90 grādu elkonis. Un atkal taisns. Piem Murjāņu ceļš.
Padomju laikā tos ceļus sabūvēja vadoties no kartpeļu laukiem un 90 km/h tur jau ir par daudz.
Volx rakstīja: Neredzu loģiku. Ja tiek izmantota autoritāte, tad izmantotājs jāliek cietumā, bet ja pļēguri protestē, tad aprobežojamies ar naudas sodiem?
Vācijas ārsta gadījumā nav ne autoritātes, ne pļēguru. Katrā ziņā viss tas izskatās neveselīgi un drīz jau sēdēsim nevis mājās, bet cietumā.
Atšķirība ir:
daktera viedoklis = ekspertīze, jo viņš ir eksperts;
pļēgura viedoklis = viedoklis, jo viņš nav eksperts
Attiecīgi eksperta ekspertīze, kas ir veikta mantkārīgos vai varaskāros nolūkos ir nosodāma, jo viņā kā ekspertā klausīsies un papildus vērtējumu neveiks (jo veicējs nav kvalificēts ekspertīzei).
Savukārt neeksperta viedokli vnk pievienos par/pret pūlam un izvērtēs no sava vai pieaicināta eksperta viedokļa.
Es nerunāju par vadīšanu. Vienpersoniski neizdotos vadīt pat Monako.
Es runāju par vairākuma vīziju pirmās personas postenī. Nostaļģējot par PSRS laikiem (un tas ir būtisks faktors kā redzam no 9/05 svinībām) vairākums vēlas redzēt vadoni kas tām Eiropām var parādīt Kuzjas māti un laiku pa laikam parāda. Manuprāt Krievijas ārpolitika vienmēr ir iekšpolitika. Tāpēc ārpolitika ir brutāla, zemu morāli un obligātu spēka lietošanu. Krieviem patīk. Un nekāda pils pie Melnās jūras neko nemainīs. Tāda laupīšana pat atbilst brutāla cara tēlam
Šādā gaismā spēka lietošana pret demonstrantiem ir pat tautas atbalstīta
Nu tas gan. Plastmasai ir tendence palikt trauslai salā
Manuprāt Krievija sekmīgi turas uz PSRS laiku šovinismu. Un tāpēc krieviem tāda demokrātiska vara, ja tas nozīmētu spēka zaudēšanu, nemaz tā īsti nav vajadzīga.
Domāju, ka tāpēc tur vēl ļoti ilgi nekas nemainīsies un tas Navaļnijs to ūdeni tikai duļķo fonā.
Beha gan jau nobeigta bija.
LV ļoti vienkārši - sausā laikā pamēģini Mūkusalas ielas apli ar SUV pa iekšu izbraukt uz 80. Ar lowraideri var. Ar SUV neomulīgi paliek pie 60
Apsveicu!
Man apkārt gan acīmredzami sagurst. Visdrīzāk dēļ atbalsta nepieejamības un statusa nemainības noguruma.
Covid laikam nemutē tik zvērīgi kā gripa. Vismaz pagaidām tādu radikālu izmaiņu neesot redzamas
Tur laikam jāskatās kas tur pirmajā lietā bija, ka radās saistības pret probācijas dienestu. Tālāk jau saistību nepildīšana pret probācijas dienestu nav nekādi attaisnojamas.
Rezultāts jau likumsakarīgs un neizbēgams - ja Navaļnijs paliktu DE, visi par viņu aizmirstu. Attiecīgi atlika tikai revolūciju taisīt.
Attiecībā uz nemieriem un to apspiešanu, tur viss iekšpolitiski normāli - krievu vēlētājam ir svarīgi lai vadonis ir spēcīgs un izlēmīgs.
Es laikam sapratu tā - izslimošana (īpaši viegla un asimptomātiska) dēļ vieglā procesa nerada pietiekami daudz antivielas, lai nodrošinātos nākotnē. Attiecīgi iespēja noraut smagu slimības gaitu nākotnē saglabājas arī pēc izslimošanas. Pietiekamu antivielas daudzumu rada tikai pote.
Laikam tā ir, tikai nav skaidrs par cik mazāk un vai potēšanas samazinājums ir vērā ņemams.
Vispār jau grīstē salaida Lemaņu brāļi. Ja tur tā konstrukcija nebūtu sabūvēta, tad LV būtu neievērojama NĪ krīzīte kādā 2010. Kur bankas arī droši vien negribētu piedalīties.
Bet Lehman un NĪ kombo jau arī varēja pārvarēt nesagraujot celtniekiem visu pasauli un pārējos neuzsēdinot uz nepietiekamas naudas diētas. Ir paraugi.....
Jemena laikam ir laba ilutrācija tam, ka slēgtas robežas īsti neierobežo sērgu. Tikai sala ar ložmetēju tornī. Bet tad badā nomirs salinieki
Ja? 2009 Islandei, Ungārijai bija daudz lielāks parāds kā LV. Kā viņi dzīvo tagad? Slovākija ES iestājās kā agrāra republika (tipa Latgale). Tgd dzīvo labāk.
Jenoti vnk ļauj lietām plūst un roku nepieliek pat acīredzamām lietām. Tikai ja bankas ar 3a portfelīti paprasa. JKP, Naciķi un KPV gan roku pieliek tur kur to nevajag darīt.
Ja ar mēli skūpstīsi savu daiļo kolēģi kaut ārā, tāpat pielaidīsi savu Covid viņai.
2m attālumā covid visdrīzāk nelīp. 20cm attālumā gan jau līp pat ārā.
Vai ta tur vel kāds, kas izcils "veiksmes stāstu" radīšanā?
Tā Gribule jau vnk izveicīga nomenklaturšķica, kuras pamatnodarījums ir ES naudas bezjēdzīga tērēsana. Dombrovskis ir sataisījis sūdu sliedi, no kuras vēl tagad netiekam ārā
Pēc devalvācijas ekonomika parasti ātri uzkrāj atpakaļ jaunuzradušos naudas daudzumu. Un tajā brīdī tā parāda devalvācija rada būtisku atspaidu. Samazināt ienākumus, nesamazinot parādus IMO ir stipri sliktāk un nosēdina ekonomiku uz ļoti ilgu laiku
Klau nu 200to reizi:
- baisa nav slimība, baisa ir zemā slimnīcu kapacitāte. Un slimnīcā ir izredzes nonākt visiem radiniekiem ar kādu hronisku kaiti. Ar kādu 50% varbūtību. Tiem death rate ir ap 16%. Ar aizsistu slimnīcu (bez ierobežojumiem) - ap 80%. Tā arī visa starpība.
Ierobežojumu mērķis ir sagaidīt poti bez slimnīcu aizsišanas ciet. Pote tos 50% nomainīs uz 0,01%. Aplipušo skaits nemainīsies. Viruss nav uzvarams. Uzvarama ir imūnsistēmas reakcija
Nu nē. Austerity ir ļoti sen zināma slikta metode. Kliedza tak visi.
Jenotiem gan tā nolaidība un slinkums ir partijas statūtos - Reirs tāpat visu nomuļļā un neko nedara
Un diezkā Islande iedomājās darīt savādāk un Ungārija izveda parādu devalvāciju?
Nu tur kautkādos brīžos pie pacēlājiem tiešām ir 20 cil rinda. Es jau pabrīnijos. Pašā sākumā bija max 5. Pēdējo reizi ļoti daudz. Stumjas virsū (tādi mēs esam, jo rinda tad ātrāk iet), garām, etc
+ Pilns stāvlaukums ar līdzjutējiem. Omas, tantes, klasesbiedri sanākuši uzmundrināt jauno censoni. Tur gan pūli neredzēju. Uz nomu pie saņemšanas 2 cilv stāv pa 2m, aiz tiem ap 10 cilv max 20 cm.
Šeit gan pamatiemesls - bija ļoti labs laiks. Nedrūzmēties gan nemākam. Izskatījās diezgan traki.
Es gan drīzāk tur pāris poličus palaistu, ne aizliegtu. Teritorija maziņa, viegli trenkājami visi
Austerity risinājums LV 2009 gadā tika iedarbināts pēc banku lobija piespēles (nolaidīgs & korumpēts), kur kā jaudīgs arguments tika izmantots 3a portfelītis (korumpēts). Atceramies, ka SVF šo risinājuma ieteica neizmantot nevienam. Pat Grieķijai. Alternatīvas redzamas: Islande, Ungārija. Viss bija darāms. Bet nē - velkam jostu.
Austerity 1. darbība: samazināt valsts pasūtījumus - pati vienkāršākā (slinks) metode kā sabalansēt budžetu. Rezultātā celtniecības pasūtījumi samazinājās par 90% un 70% celtnieku aizbrauca uz UK. Jo iekšējā devalvācija (austerity) samazina ienākumus, ne parādus. Un bankas prasīja tos maksāt.
Salīdzinājumā SE celtniecības pasūtijumi pieauga uz 130% (laikam), jo 1. nauda kautkā ekonomikā jāatgriež un 2. Arī pēc krīzes celtniekus vajadzēs. Bet šādiem risinājumiem jau ir kautkas jādara, ne jāškirsta Briseles biroja aprīkojuma katalogu.
Vobšem IMO Dombrovskis ir Dieva sods latviešiem par nesaticību un stulbumu
Manuprāt Dombrovskis tiešām ir slinks un nolaidīgs korumpēts mēsls. Viņš no lēmumu pieņemšanas jātur lielgabala šāviena attālumā