Kārtot: Augošā secībā
1 2 3 4 5 6 ... 146 >

Tēma: Vai ir jēga gāzēt mājās dzērienus un kurš ir labāks - SodaStream pret Drinkmate? Pieredze un izmaksas

Šāds novērojums arī man. Vismaz 3 izpildījumos. Tur gan Cola ir tā atkarība, likās, ka tā ir šīs problēmas sakne. Bet var būt arī ka pietiek ar gāzīti

Tēma: "Ja būtu mana teikšana, elektromobiļi neeksistētu!" - tēma iekšdedzes dzinēju atbalstītājiem

Tādu kkur internātos redzēju. Avotu neatradīšu, modeli un komplektāciju nezinu. Bet jaunajiem auto motora maiņa ne tuvu nav lēta, darba daudz un tas ir ļoti komplicēts. Secīgi uzjāties ev baterejas maiņai ir ļoti nevietā

Tēma: Vai ir jēga gāzēt mājās dzērienus un kurš ir labāks - SodaStream pret Drinkmate? Pieredze un izmaksas

Paspeediķošu ar Opi.

Islandē pie viena restorāna!!!! durvīm ir ūdenskrāns un uzraksts: Dzeriet ūdeni. Tas ir daudz veselīgāks un pilnīgi par brīvu. Ļoti piekrītu. DZĒRienu nevajag samocīt, lai paDZERtos. Mocīšana tikai sabojā rezultātu

Tēma: Līgo 2026 policijas reidi - vai tie notiek un kur? Satiksmes drošība uz ceļiem

Līgo vakarā braucu no LT pa Jelgavas ceļu. LT ļoti daudz patruļas. LV visa ceļa garumā no aptuveni 20.00 neredzēju pilnīgi nevienu ekipāžu

Tēma: "Ja būtu mana teikšana, elektromobiļi neeksistētu!" - tēma iekšdedzes dzinēju atbalstītājiem

Dkurs rakstīja:

Kādus stereotipus? Fakti!

Auto salonos cenu lapiņas izliktas! 

Par uzlādi tāpat ir jāmaksā, kaut lādē no mājas saules paneļiem, tu esi samaksājis par "bezmaksas uzlādi" uzstādot saules paneļus... 

Lietoti EV ir laimes spēle! Neiegrābties uz baterijas maiņu.. pēc kuras aprautu šāļu, ķēžu nomaiņa vai kārbas remonts liksies lēti..

Pie tam šobrīd lietoto EV segmentā nav ko ņemt, jo tur veci līfi ar 50km distanci cenā pa 5tk, tāpat maksā ejošs dīzelis. 

 

Tu tās cenu lapiņas esi apskatījis? Vienādi aprīkots BEV maksā tikpat cik EV. Tā lohu padarīšana irr salīdzināt vecu dīzeli ar jaunu ev. Tie 20k ICE ir vnk katastrofāli mēsli ar 79bhp jaudu

Vecu ev nav, jo tā līnija ir galīgi zaļa. Ne tā kā dīzeļi ar 120k nobraukumu, kas piederējis mācītājam.... Tajos dīzeļos gan neviena slikta auto nav. Tie pārdevēji tādi īsti labdari.

Tu kaut vienu ev ar nobeigtu batereju esi redzējis?  Un baterejas nomaiņas cenu zini? Zināšanai Tesla baterejas maiņa (darbs un mat) ir 15k eur. Behai mitora maiņa (darbs un mat) 22 k€. Neputro ar šrota motora uzstādīšanu, jo tad tev jāņem arī lietota ev batereja. Un ev process būs lētāks vienalga

 

Tēma: VW vadītājs - ICE izmirs kā savulaik zirgi

Kautkādā mērā LV ir pieejamas ar offgrid mikrosistēmas. Tas manuprāt ir vienīgā pievienotā vērtība ģeogrāfiski izmētātiem paneļiem un propilleriem. Ārkārtas gadījumā skābekli operējamiem saražot varēs. Varbūt uzlādēt arī EV

Tēma: VW vadītājs - ICE izmirs kā savulaik zirgi

Litija LV nav un arī motoru blokus mēs izgatavot nevaram.

Sintētisko degvielu varam, ārkārtas situācijā izgatavos, bet tā ir fantastiski dārga. Nestē un Cirkulī jau ir pieejama sintētiskais dīzelis, kuru LV ir apņēmusies padarīt par vienīgo dīzeli uz 2030. Cena ir fosilais D + 1/2€. Ekonomika sanīkas no šitā.

Savukārt elektrību kautkādā daudzumā varēs saražot arī pie centrālās apgādes kolapsa. Jumta batereja jau kko saražos.

Nekas no šī nav vienīgais virzītājs. Tur arī ražotāju un dīleru apmīļošana iekšā, ir petrodolāru riski utt. 

Tēma: VW vadītājs - ICE izmirs kā savulaik zirgi

Šajā gadījumā gan kropļošana ir vienīgais veids kā ātri palielināt auto īpatsvaru. Bez kropļošanas patērētāji auto vnk nemainītu. Dīleriem sausiņi, metinātājiem darbs, pilsētā smogs.

Es gan ticu, ka viss šis Zaļais kurss pamatā ir vērsts uz atbrīvošanos no naftas dolāriem. Ķīnieši strauji atbrīvojas, Indija arī. Būti idiotiski palikt priekšpēdējam pirms USA ar finansiāli bīstamu energosistēmu

Tēma: VW vadītājs - ICE izmirs kā savulaik zirgi

GB12 rakstīja:

Kanibaals rakstīja:

>neefektīvas naudas izlietošanas elektroauto attīstībai 

Kur tad to naudu likt no emisijas kvotām? Jo mazāka atkarība no naftas, jo labāk. Viss pareizi, nečīksti.

Māju energoefektivitātei, piemēram… Ja būtu vēlme, atrastu, kur likt… Nu, nav tā, ka tikai elektroauto samazina emisijas… 

Ui. Vai tu esi mēģinājis kādai daudzdzīvokļu mājai saskaņot jebkādu projektu? Īpaši ja runa ir par finanšu saistību uzņemšanos? 

Hrušķovku energoefektivitātes uzlabojums ir absolūts dead end. Tavai privātmājai to emisijas kvotu izmantot nevar, jo tīri tavs privātais labums. 

Principā labākais risinājums ir neražot emisijas kvotas. Jebkuras gumijas pīlītes ražošana ir jēdzīgāka par ierobežotas izmantošanas vērtspapīru (emisijas kvotas) ražošanu

Tēma: Latvijas tūrismam kirdik?

Nu Līvu apkvaparks IMO vienmēr bijis piemineklis iztēles trūkumam: 18 trubas un...... viss. Vienreiz mūžā aizej un nekad vairs tur. Tur nav par ko maksāt

Tēma: Latvijas tūrismam kirdik?

A tu aviobiļešu cenas redzēji?

Savējie braukās. 

Tēma: VW vadītājs - ICE izmirs kā savulaik zirgi

aizejošais rakstīja:

imzz rakstīja:

saskaņā ar esošo fiziku un ķīmiju, ūdeņradis neko daudz vairāk nevar attīstīties. Tad, kad izdosies ūdeņradi uzglabāt teorētiski iespējamā metāliskajā agregātstāvokļa formā, tad arī būs nākamais līmenis.

uzglabāt ir viens, bet pasmelt no kurienes to ūdeņradi? 1 kg ūdeņraža ''radīšanai' vajag 50 kwh enerģijas. 1 kg ūdenŗaža ķīmiskā iespējamā enerģija ir 30 kwh. 

Viss ar to ir izteikts. 

Arī uzglabāšana ir gana izaicinoša: ūdeņraža molekula ir salīdzinoši maza un tāpēc tā spraucas cauri lielāku molekulu materiāliem. Attiecīgi normāla materiāla bākai tas vnk spiedīsies cauri. Tāpat šī problēma piemīt blīvējumiem un slēgumiem.

Tēma: Degvielas cenas Latvijā un pasaulē

Bencīnam nekādas dinamikas. Ar visām atlaidēm nejēdzīga cena

Tēma: Pirmais Ferrari un elektrisks - Luce!!!

GB12 rakstīja:

Pirms 25 gadiem tieši to pašu teica par Porsche, kad viņi palaida Cayenni… 

Tās jau Stradivari bungas. Bet ne vienmēr sveša vārda valkāšana atmaksājas. Ford šo nespēja izpildīt - ne dīvaino Capri, ne Explorer īsti nepērk. Mustang gan laikam diezgan labi.

Austrumeiropiešiem un arābiem liekas, ka vairāk bleķa = vairāk auto. 

Tēma: Pirmais Ferrari un elektrisks - Luce!!!

Pilnīga sakņu un stila zaudēšana. Man liekas, ka tie, kuri var tādu atļauties, ir diezgan konservatīvi.

Laikam to auto sabojāja tehniskais dizains – baterejas ir grīdā, kas lika celt kabīni uz augšu. Sanāca tusnis. Sporta EV batereju pamatā izvieto abos galos. Glabātuve cieš, bet forma sanāk laba.

Šajā gadījumā sanācis pirmās paaudzes Prius

Tēma: Toyota RAV4 jaunais 2026-2027 tests Latvijā - hibrīds, cena, patēriņš un reālas atsauksmes

Bet kā tur tas ekrānu interfeiss? Bija -2 paaudzes RAV4 un tur bija ekrānos milzu neaizpildīti laukumi, kuros izmētāti visādi mikroskopiski uzraksti. Man kā cilvēkam "tālredzīgam" šito štruntu izlasīšanai bija jāliek brilles, kaut braukšanai nevajag. Kautkas līdzīgs bija tā laika VW. Daudz mazvērtīgas informācijas, kas atainota mikroskopiskā šriftā. Un vienlaicīgi milzu ikonas un tukši lauki.

Tēma: Visādas sarunas par pasaules politiku

Hmm. Un ko gan viņi varētu Ķīnā panākt?

Es neredzu rūmi ne izmain't tirdzniecības / ražošanas profilu vienam, vai augstākas resursu cenas otram. IMO abi ir stūrī un solo neko īsti izdarīt nevar. Ja abi politikas dižgari sadotos rociņās, tad gan sanāktu.

Tēma: Man pašam patīk elektroauto un iesaku to pirkt citiem, jo..?

Aigars1981 rakstīja:

Tas var būt ļoti izdevīgs bizness, bet tikai tad, ja pareizi saliek matemātiski. Latvijā auto noma un ilgtermiņa abonēšana pēdējos gados aug, īpaši ap Rigu, taču “nopirkt jaunus auto un izīrēt” nav pasīvs ienākums — tas vairāk līdzinās finansētam operāciju biznesam.

Galvenais jautājums ir: vai nomas ieņēmumi mēnesī pārsniedz visas izmaksas + amortizāciju + risku rezervi.

Tipisks piemērs ar jaunu auto:

Jauns auto: 30 000 €

Līzings uz 5 gadiem

Maksājums ~550–700 €/mēn

KASKO + OCTA ~120–250 €/mēn

Apkopes/riepas/rezerves ~80–150 €/mēn

Nolietojums un dīkstāve arī jāņem vērā.

Ja tu šo auto vari stabilā režīmā izīrēt par:

45–60 €/dienā īstermiņā vai

700–1100 €/mēn ilgtermiņā,

tad peļņa ir iespējama.

Bet ir nianses kas patiesībā nosaka peļņu.

1. Noslodze

Auto, kas stāv, pelna 0.

Īstermiņa nomā bieži vajag:

20–25 apmaksātas dienas mēnesī, lai jauns auto būtu labs ieguldījums.

Ja auto izīrēts tikai 10–12 dienas mēnesī, peļņa bieži kļūst mazāka.

2. Auto tips

Ne visi auto pelna vienādi.

Parasti labāk strādā:ekonomiskie hibrīdi

Toyota

Škoda

mazi SUV ,biznesa klase, uzņēmumiem ,7-vietīgie.

Sliktāk:

dārgi premium bez korporatīvajiem klientiem

elektriskie auto bez savas uzlādes infrastruktūras

eksotiski modeļi

Piemēri:

Toyota Corolla

Toyota RAV4

Škoda Octavia

3. Finansējuma cena

Ja procenti ir augsti, peļņa ātri pazūd.

Daudzi kļūdās, skatoties tikai: “auto maksā 35 000eur”,bet īstenībā svarīgi ir:

pirmā iemaksa

procenti

atlikusī vērtība

4. Risks

Lielākie zaudējumi parasti nav no degvielas vai apkopes.

Tie nāk no:

avārijām

klientu bojājumiem

dīkstāves

tiesvedībām

krāpniecības

strauja auto vērtības krišanās

Kad tas ir izdevīgi?

Šis modelis labi strādā, ja:

ir vairāki auto (vismaz 3–5)

ir korporatīvie klienti

ir laba rezervāciju plūsma

ir automatizēta sistēma

auto tiek izmantoti gandrīz nepārtraukti

Daudzi mazie nomātāji pelna nevis no milzīgas maržas, bet no:

apjoma,stabilas noslodzes ,pareizi izvēlētiem auto.

Ko bieži dara gudrāk.

Daļa operatoru nepērk pilnīgi jaunus auto.

Viņi ņem:

2–4 gadus vecus auto ar garantiju pēc lielākā nolietojuma krituma.

Tad:

iegāde ir daudz lētāka,bet nomas cena krītas mazāk nekā auto vērtība.

Tas bieži dod labāku ROI nekā pilnīgi jauns auto.

Aptuvena rentabilitāte

Ja viss strādā labi:

8–20% gadā ROI ir iespējami,

 

Tie cipari nav taisnība un nav pareizi. 

30k auto ilgtermiņa pilna servisa  īre būs ap 400EUR mēnesī, ja līgumu pārslēds katru gadu. Un tas ir lētāk kā līzēt savā uzņēmumā. Starpību veido cena, kuru pamatā nodrošina pelēkais imports un dienesta transporta nodeva, kas viengadīgiem līgumiem nav jāmaksā. Privātpersonai starpība būs tikai par iegādes cenu, kas psl uzņēmumiem mēdz būt fantastiska

Tēma: Degvielas cenas Latvijā un pasaulē

Cienījamie eksperti lūdzu atgādināt ka bija jārīkojas, lai realizētu Cirkuļa iedoto atlaidi. Kautkur stipri augstāk bija instrukcija un antiinstrukcija, bet vairs nevaru atrast.

Būs tā diena klāt, kad arī man drusku fosilais jāiepilda

Tēma: Man pašam patīk elektroauto un iesaku to pirkt citiem, jo..?

Par akumulatoru uzreiz nevarēšu pateikt, bet minēšu, ka elektrība, ne frikcija. Pasāta lādējamam hibrīdam elektrība piedzen gan kondicionieri, gan stūri un iespējams, ka arī bremžu pastiprinātāju. 

Secīgi tiem bez vienas ierīces braukšana nenotiek. Varbūt vietējie mājamatnieki spēj savienot ar drāti tā, ka defekts nenolasās, bet pabraukt tad ir grūti

Tēma: Man pašam patīk elektroauto un iesaku to pirkt citiem, jo..?

Volx rakstīja:

Krampítis uzrakstīja, ka grib sérijas hibrīdu. Visa táláká diskusija ir par paralélo hibrīdu, kur darbojas abi piedziņas avoti. Sérijas hibrídá motors ražo tikai enerģiju priekš baterijas un riteņu piedziņá nepiedalás. Tádus šobrid ražo( var nopirkt) tikai Nissan un Honda, cik man zináms.

Sērija hibrīdiem viss ir krietni sliktāk kā paralēlam hibrīdam. Ja paralēlo hibrīdu ir vēl cerības ar līku drāti iedzīvināt, ja viena no iekārtām ir atmetusies, tad sērijas hibrīdam tādu cerību nav, jo iekārtas ir virknē. Secīgi sērijas hibrīds ir diezgan dumjš risinājums. 

Tēma: Man pašam patīk elektroauto un iesaku to pirkt citiem, jo..?

Aigars1981 rakstīja:

Tas laikam ir arī šobrīd Manuprāt labākais variants.Gan ērti,ekanomiski pietiekami un jaudīgi.Es nākamo noteikti ņemšu Pkug-in-hibrid,jāmet miers tiem dīzeļiem ,ja nu vienigi neuzraušos uz kādu intresantu 5l MB atkal🤣

Man izskatās, ka ar PHEV tā pati bēda, kas ar dīzeļiem - pārāk sarežģīti un tāpēc neuzticami. Turklāt abas piedziņas viena otru pieskata - nedarbojas, ja otrai kaput. Attiecīgi substitūcijas cerības nav attaisnotas

Tēma: Visādas sarunas par pasaules politiku

Kanibaals rakstīja:

Paldies Dombrovskim. Finanšu ģēniji un mahinatori jau cerēja uz lata devalvāciju. Nesanāca analītiķiem nopelnīt. Tādi pat analītiķi solīja Orbāna uzvaru.

Jā? Tieši Dombrovska izvērstā iekšējā devalvācija radīja milzīgu ekonomikas kritumu un darba vietu zudumu. Vienlaicīgi ar LV bedrē nonāca arī IS, kur krīzi radīja pat ne nekustamais īpašums IS, bet aizdevumi ārpus IS šiem NĪ. 

IS veica ārējo devalvāciju, 2 gadus pacīnījās ar krīzi un tad jau viss bija kārtībā. 

Arī HU veica valūtas un hipo aizdevumu valūtā devalvāciju. Krīzes nebija vispār. 

JV risinājums ir tas, kas atsvieda LV vistālākajā ES attīstības kaktā, no kura izkulties nevaram arī šodien. Protams Finanšu kapitālais remonts tur piedalās, bet tas jau ir on top Vienotības konsolidācijas sekām

Tēma: Lexus RZ elektroauto tests Latvijā 2026 / 2027 – reāls patēriņš, cena, atsauksmes, plusi un mīnusi

Hehē. Pumpuru stāvlaukums. Dīvaini redzēt bez neviena kaitera

Kad meklēju EV, apskatīju arī mazo Lexus EV. Tobrīd, salīdzinot pret tirgu, ievērojot paplāno sniegumu, tas bija ārkārtīgi pārcenots. Liekas, ka tirgus tāpat to novērtējis - maz uz ielām.

Šim arī cena un patēriņa rādītāju ļoti augsti. IMO virs pievienotā premium  vērtības, jo dati pašvaki

Tēma: Kuras lietoto auto markas šobrīd pērk vairāk?

Tie dīzeļmerši ir katastrofāli smagi. Amīšu ražotāji tam nav bijuši gatavi. +MB useri laikam ir kategorija kā tāda. Uz Liepājas ielas bieži sastopu MB, kas pa to bruģi lavās uz 5km/h. Taupa amīšus

1 2 3 4 5 6 ... 146 >

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti