Ķīna - automašīnu modes noteicēja? Nesmīdini; skaidri redzams ka tev ir švaka sajēga par autobūves industriju. Ķīna varētu noteikt kaut kādu modi tad, ja tajā nesaražotu nevienu pašu mašīnu, un visas tiktu vilktas iekšā no eiropas, un tad eiropas ražotāji apjoma ekonomijas dēļ, iespējams, sāktu eiropiešiem uzspiest ķīniešu gaumes mašīnas - teiksim, ķīniešiem patīk pagarinātas mašīnas - un tev nāktos braukt ar sēklu, kurai aizmugurē sēdošajiem atvēlēti papildus 30 cm, jo īsās sēklas vairs nebūtu; nebūtu izdevīgi tādu ražot. Bet nekā - no tā mašīnu apjoma lielāko daļu saražo savējie, un atlikumu saražo citu valstu ražotāji, bet uz vietas - tā nu ķīnas tirgum tiek specmodeļi, un nevis otrādi.
Attiecībā par parīzi - pieņemt tādu lēmumu var, jā - bet vietējie var pieņemt lēmumu iziet ielās. Šībrīža aizliegumus vēl var mēģināt aiz matiem pievilkt klāt idejai par piesārņojumu - bet ja piepeši izrādīsies ka iebraukt drīkst tikai turīgie, var gadīties ka dzeltenas vestes izies ielās un aizliegums nokritīs. Tā jau nav nekāda latvija...
Ko lai saka, forši - hujdajs sagatavojas dīzeļu, kuru izmešu klase būs EURO -20 ieviešanai - tā nu tu varēsi braukt ar elantru, un kad redzamība kvēpu dēļ samazināsies zem 100 metriem, klimats aizies recirkulācijā :D
Kur es izrāvu ZF? Atvēru tavu otro saiti un tur pirmais teikums skan šādi "Nesen ZF paziņoja par jaunu elektrisko transportlīdzekļu divu ātrumu pārnesumkārbu, un apmēram tajā pašā laikā parādījās vairāk informācijas par jauno Porsche Taycan.". Tu pats lasi ko tu te publicē?
Ierakstot pārlūka meklētājā "ZF", tajā lapā šī burtu kombinācija ir 15 [!!!] reizes un tu to neesi pamanījis nevienu pašu rezi :D
Par tām "saprātīgajām naudām" - hibrīds kopā ar to saules bateriju jumtu noteikti nebūs sevišķi lēts. Bet savu ūberfiltru tu vari iestumt jau esošajai sēklai, ja vien kāds ražotājs ir sācis tādus ražot - stāstīt "tādi un tādi ražotāji ir slikti, jo tie nekomplektē savas mašīnas ar tādiem un tādiem filtriem" ir tas pats kas stāstīt "hujdajs ir sūds, nekomplektē savas mašīnas ar pirelli riepām", tikai smieklīgāk, jo filtrs ir jūtami lētāks.
Paga paga, es kaut ko nesapratu - "kia izstrādājusi jaunu kārbu", "vāciešus izcērt visos caurumos", un tam pamatojums - raksts ka ZF izstrādājis jaunu kārbu - WTF? Mums te ir eidis, japāņu jūsmiņš, un tu, korejiešu jūsmiņš; abi jūs salīdzināsiet pirkstu ar krānu un sagrozīsiet patiesību tik lai pierādītu savu. ZF ir VĀCU firma. Kāds tajā ka vācu firma, droši vien vācijā, izstrādājusi šādu kārbu, sakars ar korejiešu autoražotājiem? Ļauj, es minēšu - hujdajs, nespēdams vairs šodien iesmērēt 20-30-40 gadus vecas, no japāņiem nopirktas tehnoloģijas, nu taisīs hibrīdus, izmantojot vācu firmas kārbu - un tad nu "vācieši tiek izcirsti visos caurumos" jo korejiešu ražotājs izmanto vācu kārbu?
Par to filtru nosmaidīju - muļķītis priecājas ka jaunam hujdajam būs dārgs salona filtrs
Es savam golfam nelieku parastu salona filtru, jo tas samazina gaisa plūsmu, lai arī bik prasītos, jo tad panelis mazāk noputētu - bet tev vajag speciālu filtru, lai naudu vairāk izdotu - ieliec tādu savā sēklā un vēl uzlīmē uz abiem lielajiem stikliem lielus uzrakstus "HEPA FILTRS" lai visi zinātu ka tev tur tāds ir 
Nu, davai, statistiku studijā - cik cilvēkiem dižajā pilsētā ir problēmas ar elpceļiem, un tieši dēļ gaisa piesārņojuma ielās, un iemeslu kāpēc tu tajā tik šausmīgi piesārņotajā vietā vēl dzīvo.
Abet par indiju normāli, kaut kas pa latvijas modi - iespert nabagiem pa olām - jāsagaida tik tas 2025. gads un tad noteikti panesīsies neslikti protesti - galu galā, ja jau reiz gadā tur pārdod pārdesmit miljonus divriteņu motorizētu transportlīdzekļu, pēc 2025. varētu būt gadā kādi 10 miljoni cilvēku kas nespēs nopirkt jaunu pļerdaku...
"hujdajam jauna sonāte ar saules paneļu jumtu un kijai jauna kārba" - un? Kopš kura laika bezjēdzīgu figņu izstrāde ir tehnoloģiski panākumi? Tātad, sonātei ir dārgs un bezjēdzīgs jumts - bet nu kāds idiots tādu varbūt nopirks - kas tad ir? Audī lūkas ar saules baterijām piedāvā jau kādus nepilnus 30 gadus - ja saule spīd, tā strāva darbina salona ventilatoru lai salons tik ļoti neuzkarstu. Sonātei tātad varēs darbināt to ventilatoru ātrāk - ja tu tiešām esi iedomājies ka tās saules baterijas ir priekš elektromobīļa un kaut kas noderīgs, tad tu esi vai nu naivs, vai stulbs - lai ar tādām uzlādētu kaut kādu tur akumulatoru, mašīnai būs jāstāv šausmīgi ilgi dienvidu saulē; diez vai tu gribēsi ar elektrisku sonāti ar saules bateriju jumtu izbraukt reizi mēnesī - nē, tu nospļausies un to spraudīsi rozetē.

Nevar saprast, kurš te ir MINI un kurš nav...
Bet nu tiktāl tā mūsdienu autobūve jau ir nokritusi...
Kā tas ir - "asv tikusi galā ar dīzeļiem" ? Tur nekad vieglajās mašīnās nav bijis liels noiets eksemplāriem ar dīzeļiem, bet šie noteikti netiks galā ar fūrēm, lielajiem pikapiem un autobusiem...
Pirmais ko es ieraudzīju tajā tavā lapā - amsterdama un vācija. Es teicu "pamatiedzīvotāju", nevis "dajebkādu iedzīvotāju".
Par "telefonu attīstību" sasmējos. Gan elektromobīļi, gan iekšdedzes dzinēji abi ir pēdējos vairāk nekā 100 gados attīstījies, bet rezultāts nav mainījies - elektromobīļi bez mākslīgiem handikapiem, tādiem kā lieli nodokļi mašīnām ar iekšdedzes dzinējiem, joprojām NAV KONKURĒTSPĒJĪGI, un viss. Man patīk tā diršana ko dažs labs elektrots bīda par elektromotora lietderības koeficientu - ko tas dod ja beigās, kā vācu telekanāls paradīja, dīželis patērējot degvielu, no kuras cenas pusi sastāda akcīze, var aizbraukt tālāk nekā elektromobīlis patērējot elektrību, kuras cenā nav ne centa akcīzes - tad par kādu attīstību mēs te runājam?
P.N. Tu te uztraucies par gaisa kvalitāti - cik daudzi cilvēki dižajā pilsētā staigā pa ielām uzlikušies respiratorus?
Kā tikt vaļā no dīzeļiem? Smagi nomest lejā akcīzi un litrāžas nodokļus. Paskaties uz amūriku - vieglajos vieni vienīgi benzīnnieki, dīzeļi ir tikai mazajos gazikos un lielajos, lai arī mazie gaziki tāpat lielākoties ir ar lieliem V8 benzīnniekiem.
Kāpēc tik pesimistiski? Man ir zināma nojausma par demogrāfiskajiem rādītājiem tajās valstīs, kaut kādi cipari arī ir lasīti. Attiecībā par veselību - kas tev tur ir ar to tavu veselību? Tu negribi labprātīgi dzīvot kvēpos? Kāpēc tad tu tajos kvēpos dzīvo? Latvija nav sala, sastāvoša no dižās pilsētas - droši var pārcelties hoķ 200 km no tās un elpot svaigu gaisu, ja jau reiz tajā dižajā pilsētā esot tik slikts gaiss [kaut kā neesmu pamanījis] - bet nē - pats brīvprātīgi esi izvēlējies tur dzīvo, un vēlies tādēļ ierobežot citus. Sāc ar sevi - noliec savu sēklu pie žoga vai, vēl labāk, tolmetizē - ja jau tev tik rūp piesārņojums, atceries ka tavai sēklai no izpūtēja nenāk tikai rožu smarža vien.
Sarunāt jau var ko citu - maksāt akcīzi par degvielu un PVN par paiku lietuvā. Protams, te varētu būt viens no iemesliem kāpēc valstij vajag savākt visu latviju dižajā pilsētā - dižās pilsētas iemītnieki ir ar jūtami mazāku risku šādi izmukt no visādiem nodokļiem, kamēr lietuvas pierobeža [par igauniju neko nezinu] vismaz 25 km platumā noteikti vairāk iepērkas lietuvā nekā latvijā.
Ā, un es vispār biju mazliet pārsteigts ka neviens no četriem savādajiem braucējiem nebija ar latvijas numuriem, bet nu, loģiski domājot - lielākā daļa šādu latviešu dzīvo dižās pilsētas apkaimē, un ko tādiem pavēlā vakarā darīt uz leišu A1 šosejas braucot klaipēdas virzienā? Pareizi, neko - tie brauc pa citām šosejām un/vai pretējajā virzienā.
Kā jau bradypus ir neskaitāmas reizes to uzrakstījis - ķīnā totalitārs režīms cīnās pret piesārņojumu pilsētās - eiropā tikai kripatu labāks režīms rūpējas par pamatiedzīvotāju tiesību ierobežošanu, aizbildinoties ar piesārņojumu un klimata pārmaiņām. Priecājies ka ES pagaidām tās skrūves piegriež tikai aplinkus, nevis tieši - tu jau arī kļūsi par kājāmgājēju procesā.
Nē, par tevis iemestajā rakstā nosauktajām vietām.
Tur drīzāk izzudīs pamatiedzīvotāji nevis iekšdedzes dzinēji...
Kā tas ir - nav tādu ceļu - ja jau nav, tad kāpēc var būt kreisajā joslā sēdētāji? Ja pie mums būtu kāda autostrāde, tad vienkārši CSDD dabūu sākt sludināt turēšanu pie labās malas; ceļi ar divām joslām ir, nav tikai 130 kmph atļautais.
Nevis tirgotāju, bet tirgojamo objektu. Viens paziņa aizbrauca uz dižo pilsētu meklēt C6 audī - šim apnika skatīties uz tīteņiem ar nopulētām stūrēm, beigās ieraudzījis smuku tādu gadu C klases eksemplāru, paņēma to.
Sestdien man pirmo reizi sanāca eksotisks brauciens - brauciens pa autostrādi , no kauņas uz klaipēdu
- latvijā tak autostrādes nav, jo nav lielu pilsētu ko ar tām savienot... Secinājums - leiši tiešām māk pa autostrādēm braukt; 200 km garumā redzēju četrus braucējus kas nemācēja uzvesties, divus leišus un divus baltkrievus; abi leiši, iespējams, no tās sugas, kas latvijā brauc pa jūrmalenes vidējo joslu, jo tā darot ilgtermiņā varot dažus centus uz piekares remontiem ieseksot - jo tā leišu autostrāde ir diezgan nelīdzena. Kasiņa lidojošos draugus gan kaut kā nesanāca ieraudzīt; gan jau cepisti šos ir labi izdrāzuši un tie vairs negrib uz 160 un ātrāk lidot 
Viņš varbūt nesaprot vates valodu, kamēr tu savādā kārtā amerikāņu jūtubista viģiku esi ielicis tieši vates valodā. Es biju spiests tam viģikam saburtot komentārus lai atrastu viģiku normālā valodā...
Par cenu lapām neko nezinu - atverot wikipēdijā porša šībrīža modeļu laika joslu, tur ir četri porši, un divi "porši" - pēdējie divi ir makāns un kājene. Kāds to pēdējo divu eksistencē vispār sakars ar konstruktoriem? Veikalinga speciālisti nosaka - "mums vajag palielināt pārdošanas apjomus - šobrīd modē ir SUV - konstruktori, davai taisiet SUV!" - un tā radās kājene un makāns. Labi, kājene, vismaz iepriekšējās divas paaudzes, no porkas varēja saturēt ne tikai bļembas, bet arī motorus - patreizējajai laikam vairs nav.
Es pieņemu ka pie mums valdošās treniņtērpu mentailtātes dēļ ja kaut kur izdodas ieraudzīt mašīnu, uz kuras ir piestiprinātas porša bļembas, tā ir kājene vai makāns. Minos, kad 9 gadus atpakaļ daudz sanāca staigāt pa glasgovas apkārtnes guļamrajoniem, biezajos rajonos šad un tad sanāca redzēt poršus, bet poršs - tas vienmēr bija diezgan svaigs 911; neredzēju nevienu kājeni, lai arī tās sāka ražot 2002. gadā...
Kas darīsies pēc 10 gadiem? Kam jādarās? Pēc 10 gadiem satiksme būs mazāka, jo būs mazāk kam braukt, tas pirmkārt, otrkārt, ja sāks uzspiest elektromobīļus, tad arī vienkārši kritīsies mašīnu skaits. Tā ka neuztraucies - pēc 10 gadiem situācija būs labāka. Vienīgā problēma - tu to visdrīzāk izbaudīsi autobusa sēdeklī.
Kāda starpība cik liels procents jaunu mašīnu ir ar ķīseli? Tev šķiet ka burbulī dzīvojošie jauno mašīnu pircēji nosaka to, kas atrodas uz mūsu ceļiem? Iedomāsimies, teiksim, ka šogad jaunu tačku pircēji - VISI pircēji, ieskaitot firmas, no jaunajām mašīnām pusi nopirks benzīnniekus - tev šķiet ka pēc 10 gadiem 10 gadus veco mašīnu grupā būs 50% benzīnnieki? Augstākais 10%, drīzāk mazāk.
Ko tad tie amerikāņi tā pērk M3?
Nu un kas tad ir? Poršs = sporta mašīna; paneļa vietā īstā poršā hoķ metāla gabals ar apaļiem pulksteņiem varētu būt - brīdī kad tu pa trasi močī uz 200+, tas tevi neinteresēs. Bet ja no porkas ir tikai bļembas, tad jā, salons paliek svarīgs jo trasē tādu var likt tikai galīgā izmisumā.