Maksātgribēšana, vai maksātvarēšana? Kā teica viens pazīstams cilvēks, kurš nodarbojas ar piena lopkopību - jāstrādā vienam pašam, jo palīgs grib saņemt vairāk kā viņš pats nopelna. Un kāda mehanizācija lai palīdz visādos remontos? Ā, pilsētas gudrinieks noteikti ieteiks dārgus pilsētu servisus? Turpinot šo diskusiju mēs noteikti atklāsim ka tu vēlies atbalstīt lielzemniekus, kas rullē ar jauniem Jāņiem Briežiem bet no simtiem hektāru sanāk tikai uzturēt dažas ģimenes + nopirkt jaunu džipu, kamēr tādā pat pleķī ar belarusiem rullējoši mazie/vidējie kaut kā spēj uzturēt stipri lielāku cilvēku skaitu tik, nu jā, jauns džips nesanāk. Par to arī liek domāt filosofija par ņivas "jaudīgumu" - vispār kombaina labumu nosaka tas, cik litri degvielas vajadzīgi lai nokultu hektāru, nevis tas, cik hektāru dienā tas spēj nokult - tāpēc arī tās lielās ņivas pamatā ir aizvietojuši mazi rietumu kombaini, bieži vien tādi kam pat kabīnes nav.
Bet "civilizācija" diemžēl aizvācās cilvēku trūkuma dēļ, nevis otrādi.
Tieši otrādi - mūsdienās tas jēdziens "normāls motors" vairs nav aktuāls. Parādi man motoru, mašīnā kas maksā zem 40 štukām, kurš spēj zemos apgriezienos pavilkt to mašīnu, kurā tas atrodas - elektromotorus un hibrīdus neskaitot. Visus tos mazos nemotorus ražotāji spēj iesmērēt, jo kopā ar tiem izdodas iesmērēt arī tomātus. Tāds 1.3 turbo varētu būt ok priekš 900 kilo smaga otrā golfa, un 0.9 turbo priekš 800 kilo smaga otrā polo, nevis priekš mašīnas kas sver vismaz pusotru tonnu - es nejustos sevišķi pārsteigts ja izbraucot ar tādu 0.9 dacīti rastos līdzīgas sajūtas kā ar LT35 busu, ar kuru otrajā robā tiek ieiets pūtienā, un pēc tam tālāk jāčikājas lai neļautu apgriezieniem nokrist zem 2k. Protams, tiem kas ir pieraduši ikdienā zāģēt četru katlu traktormotori, tie jau tam ir gatavi :D
Pirmajā rindkopā tu esi uzskaitījis sekas. Tieši tā, pateicoties valsts politikai cilvēkus koncentrēt rīgā vai ārpus latvijas, pārējā latvija ir pietiekami iztukšojusies no darbaspēka - tā kā mani kontakti vietējo zemnieku vidū pakāpeniski uzlabojas, es redzu kā tas tādā vidē izskatās - nākas nodarbināt visādus vecus, knapi kustošus vīreļus, jo tāds tomēr kustas, un vienīgā alternatīva ir no 50 km attālās pilsētas par četrciparu algu. Lieki teikt ka kādus 20 gadus atpakaļ un vēl senāk tā aina bija savādāka - es pats atceros kā manā bērnībā šajā ciemā bija četri veikali un kafejnīca - tagad viens veikals un viens uz tūristiem orientēts iestādījums - kafejnīca ar pašauru piedāvājumu/rokdarbi/cita figņa. Ak jā, tolaik te arī bija vidusskola nevis pustukša pamatskola.
Man patika kā Zviedru Demokrātu nostāja uz šo jautājumu - kāpēc jātērē zviedrijas nodokļu maksātāju nauda lai citi varētu turpināt piesārņot?
"No Ķīnas mums elektrība nenāk." - vai mēs arī atrodamies uz citas planētas nekā ķīna, jeb tomēr uz tās pašas?
Kā poļiem centās aizliegt būvēt bāņus?
"ātrāks par porši 911" mhm, reizi desmit minūtēs, mēs jau zinām šito prikolu. Kaut gan - tesla vienkārši mēģinās iet GMC Syclone pēdās.
Cenas starpība mazāka - starp ko? Es domāju ka tagad kā reiz tā jaunā dacīte var bāzītē saturēt dažus knibuļus, kuru pirms 10 gadiem loganā nebija - teiksim, bija tas prikols ka pelnutrauks, ja nemaldos, nāca otrajā aprīkojuma līmenī bet piepīpētājs trešajā - vai otrādi - kad man sanāca pabraukt ar mana mācītāja desmitgadīgo loganu, sapratu kā pelnutrauks var nebūt bāzītē - jo tas ir tāda speciāla glāzīte, kas ieliekas glāzēm paredzētajā caurumā... :D
Attiecībā par "normālajiem motoriem" - es neko tā vecā logana motoru klāstā normālu neredzu - vieni vienīgi nemotori - tas pats 1.5 ķīselis, un kaut kādi nīkulīgi benzīnnieki - 1.1, 1.6, pa vidu laikam kaut kas arī bija - un man liekas ka tie 1.6 laikam bija arī deforsēti. Var gadīties ka tas 0.9 turbo pat ir sakarīgāks variants.
Tu esi sarkastisks ka vari salīdzināt C5 A6 ar kaut kādu dacīti...
Tas C5 pret jebkuru jaunu dacīti ir limuzīns un C5 alternatīva tā dacīte var būt tikai tad, ja braucējs žmiedzas un nav gatavs maksāt par ērtībām, un tā nu tiek pie kastes, kurā iekšā atrodas neadekvāti mazs traktormotoriņš, kuram VNT turbīna pat ir papildaprīkojums [es biju par šito šokā, 21. gadsimts tak laukā ir].
Dacīte alternatīva ir klasi zemākām mašīnām. Teiksim, man tagad ir darīšana ar vienu vietējo zemnieku; lodēju vadus vienam viņa traktoram - ikdienas mašīna, ar ko braukāt uz 5 km attālo saimniecību - B4 Audi 80, kaut kāds dīzelis - un priekš tālākiem braucieniem uz saimniecību ir divi jauni dusteri. Audī, protams, ir ikdienas mašīnas lomā, jo tas ir lēts un izturīgs.
"Piemēram, Dacia cena ar normālu motoru un kondicionieri tuvojas Clio vai kāda cita, labāka auto līmenim un tas vairs nav interesanti"
Padsmit gadus atpakaļ ar pirmās paaudzes dacia logan bija tieši tas pats - tā miza lēta bija tikai plika, bet kad saķeksēja aprīkojumu, tad cena sanāca tāda, ka var jau domāt par ko pieklājīgāku, tā ka nekas nav mainījies.
Tas viss ir vienkārši politiska spēle. Reku vācija ir sev sataisījusi atjaunojamās jaudas, bet CO2 izmešu mazāk nepaliek...
Tavam passaratti vienkārši ir centrālās elektrības bloks - E46, ļoti iespējams, vēl ir normālā lietu kārtība, bez šāda mezgla.
Man ir depo karte, kas nav mana karte - savu kaut kad padirsu; kādu laiku pēc tam laipna kasiere, uz atbildi ka kartes nav, attaisīja atvilktni, izvilka vienu karti un man iedeva. Vēl tā nianse, ka citas depo kasieres, ja kādam nav depo karte, aicina nākamo padalīties ar savējo.
Ko nu?
Neviens normāls ražotājs nav tik stulbs lai uzliktu abus lukturus uz viena drošinātāja, tādā veidā pakļaujot braucējus riskam ka kaut kādas kļūmes ar vienu lukturi dēļ pazūd abi lukturi. Šī iemesla dēļ normālām mašīnām uz lielajiem lukturiem kopā ir četri drošinātāji - pa divi uz katru pusi, un katrai pusei attiecīgi viens tuvās, otrs tālās gaismas.
Manis nosauktā saruna, ja nemaldos, notika laikā, kad nīcas pagasta padome sēdēja uz pieslēguma ar 64 KBps uz augšu un 256 KBps uz leju, un nīcā bija tikai vēl viens tāds pats pieslēgums, skolā. Kādus gadus vēlāk liepājas kabeļtelevīzijas operators ostkoms atvilkās uz nīcu un sāka piedāvāt sūdīgu kabeļinternetu; lattelecoms attiecīgi bija spiests sākt piedāvāt nīceniekiem mDSL un tad arī skolai un pagastnamam parādījās niknāki pieslēgumi. Vēsture atkārtojās vēlreiz pēc kādiem gadiem - ostkoms atvilka līdz nīcai optisko kabeli un sāka piedāvāt optiku līdz 250 Mbps, un lattelecoms bija spiests sākt darīt to pašu. Žēl ka ostkoms nav atvilcies līdz rucavai; lattelecomam nav nekādas motivācijas te kaut ko uzlabot.
ezis71 rakstīja: Mans nav gudrs šajā jomā kā arī citās bet viens elektriķis man pastāstīja kad Latvijas tirgū ir lētie un dārgie vadi.Protams taupīgais latvietis skrien uz Depo un pērk tos lētos vadus,kā arī visus pārējos sūdus ko tur var nopirkt.Tad visā mājā savelk tos vadus un vēlāk brīnās ka elektrības patēriņš paliels, pēc tam domā kad viņas tas izliekas,beigās pierod un maksā.
Izklausās pēc muļķībām, kapars ir un paliek kapars - saekonomēt var licējs uz vadu resnumu.
Svarīgāks lielums ir nevis pieslēgumu skaits, bet gan tas, kā tie pieslēgumi tiek lietoti. Rietumos dažs labs ISP ir ar "godīgas lietošanas politiku", kas nosaka ka tev ātrums ir, bet tu to lietot nedrīkst = p2p nogriezti utt.
Nu, ja es tur sarēķinātu kaut kādu ieguvumu, un veļasmašīna atrastos mājā, par to varētu padomāt. Bet tā kā veļasmašīna atrodas saimniecības virtuvē, tāds variants automātiski atkrīt.
Un man likās ka man, kurš apkārtējajiem kaimiņiem, metinot ar lētu ķīniešu vienfāzes pusautomātu, taisa diseni, ir problēmas...
Jo vidējais neko neizsaka, un ja uzrakstīs "ātrums 600 mbps" bet nebūs, tu varēsi kasīties. Kādus padsmit gadus atpakaļ man nīcas pagastvecis atstāstīja sarunu ar telekomistu par pagastnama pieslēgumu - tur līgumā arī bija "līdz" un šie nebija gatavi tur ierakstīt kaut kādu garantētu ātruma ciparu :D
Nu, šajā situācijā [ja kāds grib veļasmašīnai dot siltu ūdeni] mēs esam nonākuši situācijā, kur mūsdienu progress ir iešāvis kājā - cik esmu lasījis, veļas automātiem vispirms bija aukstā un karstā ūdens padeve, un tikai pēc tam notika pāreja uz automātiem kas sildīja ūdeni paši.
Ja man būtu raimja problēmas, es droši vien ar pazīstamu elektroniķu palīdzību savai 20 gadus vecajai veļasmašīnai mehānisko vadību aizvietotu ar kādu kontrolieri, kurš atkarībā no attiecīga slēdža pozīcijas pēc vajadzības padotu iekšā siltu ūdeni 
Kāpēc lai nevarētu apskati iziet? Nu labi, šobrīd, kad tajā mašīnā nav salona, gandrīz visu vadu, izpūtēja un kardāna, arī nevarētu, bet tā tā mašīna savulaik nostājās dēļ tā ka es ķēros pie smilšošanas un uzlabojumiem - liku jauno piekari abiem tiltiem, kas vēl bija jāsasmilšo un jāsakrāso, un tā tas viss ievilkās un beigās nostājās. Kaut kad, kad radīsies vēlme, būs tur kaut kas jādara; pārāk daudz laika un naudas tajā mašīnā aizgājis.
Frāze "Tas itkā , ka motorā jau antifrīzs ieplūst(sadeg), tad itka esot šitādi zilgani dūmi." parāda cik tu daudz sajēdz no mašīnām, bet tas jau bija agrāk manāms...
Ar zilganiem dūmiem sadeg eļļa - tevis nosauktajai mašīnai noteikti turbīnai ir pizģec - ja cilindros nonāk dzeses šķidrums, pa izpūtēju nāk laukā baltu tvaiku mākonis; pašām vienreiz gadījās ar golfu to piedzīvot, kad iepriekšējajam motoram izpūta galvas blīvi - motors brīvgaitā darbojās uz trīs cilindriem un iedegoties zaļajam aizbraucot no krustojuma, aizmugurējais paliek baltu tvaiku mākonī... :D :D
Tu arī esi kaut ko pārpratis. VISAM šajā pasaulē ir cena. Tātad, ja tev lai braukātu pa rīgu, būtu jāmaksā, teiksim, 100e dienā, tu brauktu ar mašīnu, lai cik tā laiku neietaupītu - ? Droši vien ka nē. Vai atkal - ja aizbraukt uz darbu ar velosipēdu būtu ātrāk, vai tu brauktu ar mašīnu? Mums te ir bijušas pietiekami daudzas diskusijas par tēmu "velosipēds pret mašīnu", un kas ļoti bieži atklājās - ka ne jau problēma ir laikā, bet pieradumā pie ērtībām - jo, lūk, braucot ar velosipēdu sasvīdīs, vai, nedod Dievs, salīs, un tak neesot nekādīgi iespējams bērnu uz skolu vai dārziņu aizvest ar velosipēdu [tas nekas ka ja grib/vajag, tad var bez problēmām]. Mēs te runājam par rīgu, ja kas - liepājā un citās latvijas pilsētās ar mašīnu var kaut kur nokļūt ātrāk [ar velosipēdu var liepājai pa diagonāli pāri pārbraukt 25 minūtēs; grūti iztēloties situāciju kad ar mašīnu to gabalu nevarētu 10-15 minūtēs] , bet rīgā lielākoties par velosipēda ātrākumu nav pat diskusijas - tāpēc par pretargumentiem tiek lietotas [ne]ērtības.