"Kristietībā lielākais absurds ir tāds, ka bērns piedzimstot jau ir grēcinieks! Nu kas tas par marasmu. Es neesmu kristījis savus bērnus tieši šī iemesla dēļ. Viņi nav grēkojuši, jo piedzima. Viņi ir gaidīti un mīlēti."
Piedzimstot? Piedzimstot diez vai. Bet tas ir labi ka neesi kristījis - tā katoļu/luterāņu tradīcija ir muļķīga un nebibliska - palaista ūdeni uz bērna galvas, vienīgi nekur bībelē nevar atrast, kāpēc, un kāda no tā jēga - jākrista cilvēks kurš ir pieņēmis Jēzu Kristu par savu pestītāju un glābēju no brīvas gribas un pie pilnas saprašanas. Bet par maziem bērniem var aizlūgt.
Sāksim ar to, ka tu runā par veco derību. Ja tu gribi runāt par kristietību - kasies klāt tam, kas ir rakstīts jaunajā derībā. Tora ietilpst kristīgās baznīcas kanonā tikai tāpēc, lai būtu saprotams, ko Jēzus Kristus īsti tādu izdarīja - teiksim, viņš piepildīja bauslību, bet ja bauslība nebūtu bībelē iekšā, tad kā kāds varētu saprast, kas tā bauslība tāda ir? Priekš kristieša vecā derība ir vairāk kā vēstures grāmata.
Attiecībā par to tavu komisko apcerējumu - "ideālais cilvēks" nekad nav pastāvējis, tieši tāpat kā nav ideāls mācītājs; ideāls var būt tikai radītājs, bet ne radība. Noasam bija līdzīgs uzdevums kā savulaik mozum - Dievs iecēla kādu cilvēku par vadītāju kaut kam. Bet šādi Dieva izredzētu cilvēku klupieni bībelē/torā ir noteikti pieminēti ar nolūku - lai parādītu ka ideālu cilvēku nav bijis. Ķēniņa Dāvida klupiens - kāda kareivja sievas iekārošana - arī ir pieminēts - ja tas būtu izņemts no toras ārā - o, kāds ideāls, bezgrēcīgs, dievam paklausīgs cilvēks!
Bradypus rakstīja:
msh rakstīja: "Bībeles galvenais princips ir dari ko gribi, Dievs piedod." - žēl, bet tā gluži nav. Par budismu sasmējos - iespējams ka budismā ir kaut kādas līdzības ar kristietību; tā jau nu nevarētu būt ka budisma dibinātāji būtu pilnīgi visu nošāvuši garām galīgi greizi - bet tas arī viss - tur tas viens luterāņu mācītājs kurš sarakstījis grāmatu par "kristīgo meditāciju" to ir darījis uz savu galvu un tāpēc viņu diezgan ķengā, jo tas ir balstīts uz nebibliskiem principiem.
Kristietībā, tāpat kā jebkurā citā reliģijā, lielākais klupšanas akmens mūsdienu informācijas apmaiņas vidē ir "vienīgā pareizā Dieva" statuss - t.i. apgalvojums, ka mūsu domubiedru grupiņa ir vienīgā pret visu pārējo pasauli, kas dzīvo maldos. Un tieši dēļ nespējas tikt galā ar šo faktu, reliģijas vai nu zaudē ietekmi vai radkalizējas, pārstājot pildīt savu īsto uzdevumu, kuru negrib atzīt ne ticīgie, ne neticīgie.
Lielākais klupšanas akmens? Klupšanas akmens te ir tikai lielākās kristiešu daļas nespēja atbildēt uz šo jautājumu - bet kristietībai šāda atbilde ir. Ar pareizajiem atslēgas vārdiem to var arī atrast gūglē - es neatradu tieši to, ko gribēju, bet te pāris piemēri www.rzim.org/read/a-slice-of-infinity/isnt-christianity-arrogant carm.org/why-believe-in-christianity-over-all-other-religions
"Bībeles galvenais princips ir dari ko gribi, Dievs piedod." - žēl, bet tā gluži nav. Par budismu sasmējos - iespējams ka budismā ir kaut kādas līdzības ar kristietību; tā jau nu nevarētu būt ka budisma dibinātāji būtu pilnīgi visu nošāvuši garām galīgi greizi - bet tas arī viss - tur tas viens luterāņu mācītājs kurš sarakstījis grāmatu par "kristīgo meditāciju" to ir darījis uz savu galvu un tāpēc viņu diezgan ķengā, jo tas ir balstīts uz nebibliskiem principiem.
Pirms meklē kādu sūdu, vispirms paskaties spogulī, varbūt atradīsi tur.
Esmu vairākas reizes izlasījis jauno derību, esmu izlasījis gandrīz visu veco derību, dažus gadus atpakaļ apmeklēju šādas tādas bībeles studijas, kur tiek kaut kas lasīts, apspriests, diskutēts - tagad vienīgi esmu to mazliet pārtraucis. Dažus gadus atpakaļ arī viens zināms ateistiski noskaņots čalis mani mēdza barot ar visādām ateistu huiņām - no konteksta izrautām bībeles frāzēm un tamlīdzīgi, kas palīdzēja iedziļināties attiecīgās tēmās. Kamēr tu - nu jā, tev acīmredzot ir bijusi tikai darīšana ar tādiem prikoliem.
Es atļaušos pasmaidīt
Jaunām mašīnām ir dažas problēmas. Pirmā - es šaubos vai eksistē jauna, manai gaumei atbilstoša mašīna - tātad, iedomāsimies ka es varētu nopirkt jaunu golfu - tam būtu jābūt ar mešalku un jābūt ne mazāk elastīgam par esošo - tā kā jauns golfs ir jūtami smagāks, tātad tam būtu jābūt ar VR6 motoru - VR6 iekš mk8, ar mešalku - tāds eksistē?
Bet nu labi, iedomāsimies ka es spētu pieciest 2.0 TFSI elastības problēmas - tālāk vēl tai mašīnai būtu jābūt ar adekvātu klīrensu, riepu gumijai vismaz 55-60 procentu augstumam, un ļoti gribētos poliuretāna buferus un moldingus - arku uzlikas nē - un atkal kaut kas nav pieejams... :D
Otrā - par to "pats tur nelabotu" - te iestājas nākamā problēma - ērtāk ir remontēt pašam nekā braukāt uz servisu, kaut vai dīlerservisu. Teiksim, kā es mainu eļļu - atbraucis no pilsētas uzreiz palienu zem golfa, atrauju vaļā skrūvi un atstāju lai tek - nākamajā dienā brīdī kad nav slinkums, samainu filtru un ieleju eļļu - bet ar jaunu golfu būtu jābrauc darba dienā darba laikā pie dīlera [kurš manā gadījumā gan atrodas tikai 50 km attālumā uz vienu pusi, un droši vien 60 km uz otru pusi], iepriekš to ieplānojot un organizējot, un kaut kur vēl jānosit laiks... Līdzīgi ir ar jebkuru citu remontu - kaut kādu figņu pārskrūvēt savā garāžā sev vēlamā laikā pret triekšanos uz servisu darba dienā darba laikā... Bet ja es darītu kā man ērtāk - viens no galvenajiem jaunas mašīnas plusiem - garantija - vairs nepastāvētu... Trešais - es baidos ka man pret jaunām mašīnām būtu augstākas prasības kā pret vecām, bet jaunās mēdz tādām neatbilst - teiksim, kasiņš savulaik rakstīja postu pa tēmu "passātam DSG kaut kādās situācijās gļuko, uzlika jaunāku programmatūru, bet nu viss ir forši
" - mana attieksme būtu "es esmu nopircis jaunu mašīnu, tai ir jāstrādā ideāli, ja tā nav, tātad tā ir sūds, par ko es esmu savu naudu samaksājis?!"
P.N. Tavā sapņu variantā es, iespējams, kādas situācijas spiests pārkāptu uz ko jaunāku, bet ne jaunu - es esmu principiāli pret nevajadzīgiem kredītiem, bet arī ar divarpus štuku aldziņu sakrāt 30-40 štukas pieklājīgam golfam prasītu laiku, pārāk ilgu priekš manis kas krāt nespēj... :D
Drīkst, es arī? Man iekš audī bija baltas ādas ķebļi - kaut kā sevišķu smērēšanos nenovēroju 
Es neteicu "nepienākas" - es teicu "nevajag". Ja tu brauc uz darbu ar mašīnu tikai tāpēc ka tā ir ērtāk, tātad tev to nevajag, pieņemot ka tā darbavieta nav milzīgi tālu, jo savu ērtību, nevis vajadzības, dēļ tu satiksmes plūsmai un korķiem pievieno veselu vienu mašīnu. Ja tev tā tava darbavieta ir vismaz 10 km attālumā, vai tu uz to ikdienā ved smagas kravas, vai četrus cilvēkus kas nav paši spējīgi iet vai braukt ar velosipēdu - tas ir bik savādāk.
Lielākoties šajā forumā par to, kāpēc dižās pilsētas iemītniekam ikdienas gaitās vajag mašīnu, gadījies lasīt atrunas pa tēmu "salīšu izkusīšu" "sasvīdīšu" "ar velosipēdu nevar vest kaut ko" [bērnus uz bērnudārzu - tas nekas ka pat parastam velosipēdam var uzlikt veselus divus bērnu ķeblīšus] [kravu - tas nekas ka to tavu pēdējo promo iepircienu varētu mājās aizvest ar normālu kravas piekabi vai kravas velosipēdu] utt - pa lielam atrunas, kas būtu sasummējamas frāzē "es ļoti vēlos braukt ar mašīnu!".
Pa grāmatu tēmu viens mans novērojums - latvijas laikos bībeles un jaunās derības latviešu valodā drukāja latvijā - piemēram, man ir jāņa rozes 1938. gadā drukāta jaunā derība. Visas latviskās bībeles un jaunās derības kas drukātas mana mūža laikā, ir drukātas ārpus latvijas - lielākoties dienvidkorejā...
Ko es izvēlētos? Atkarībā no situācijas. Tā "kamaza" situācija vispār ir nenormāla - vecu modeli stellēt citā valstī no oriģinālām detaļām - tā reti kad dara - tas modelis tak dzimtajā firmā ir ticis noņemts no ražošanas.
Tam, kā parasti tādas lietas notiek, par piemēru varētu kalpot mk2 jetta [jā jā
] - to ražoja dažādās vietās astoņdesmitajos gados, līdz deviņdesmito sākumam, un tad sākās "otrais mūžs", piedevām divos modeļos - jettu kā jettu sāka ražot FAW-VW ķīnā 1991. gadā - 1997. gadā izlaida feisliftu zem nosaukuma Jetta King, uztaisot ārējo izskatu kā B4 passātam - un 2010. gadā uztaisīja feisliftu zem nosaukuma Jetta Pioneer, uztaisot feisliftu lai līdzinātos attiecīgā laika saistošajiem modeļiem; ražošanu beidza 2013. gadā. Lieki teikt ka visu ražoja uz vietas, piedevām feislifti pēc bildēm spriežot ir tādi ka dabūnot no ķīnas Jetta Pioneer savādākās detaļas, tās varētu mierīgi uzskrūvēt pie mums esošai astoņdesmito gadu jettai. Tas par VW jetta - bet bija vēl otra līnija - 1990. gadā SEAT, VW meitasfirma, izlaida pirmās paaudzes Toledo, bāzētu uz mk2 jettu, lasīt - uz mk2 jettas platformas uzmesta cita virsbūve un cits salons. Toledo ražoja līdz 1998. gadam, pēc tam pa kluso pārdeva ķīniešu Chery - Chery to ar nelielu feisliftu un ne-VW motoru izlaida kā A11, pēc tam 2003. gadā vēl vienu feisliftu un nosaukumu A15 - 2010. gadā uztaisīja vēl vienu feilisftu un kaut kādos pasaules stūros [laikam pat ukrainā] ražoja līdz 2016. gadam - lieki teikt ka viss tika ražots uz vietas ķīnā, varbūt izņemot FAW jettas pašus pirmsākumus.
Gaumes jautājums. Es kā reiz vienu tādu cilvēku pazīstu - kuram reto dižās pilsētas pamešanas reižu dēļ aizbraukt, teiksim, līdz w-pilij liekas mokoši un ilgi... :D
Jā, un tad kad kāds no šiem milžiem aplaužas, tad visa pasaule apdiršas - kā, piemēram, ar to pašu bēdīgi slaveno takata... Labāk tomēr "izgudrot velosipēdu no jauna"...
Bez tam - izvēlas ne jau labāko, bet lētāko - lētāko jo ražošanas apjomi un atstrādāts produkts.
Es jau to uzrakstīju kādu strēķīti atpakaļ. Ja man nāktos uz turieni pārcelties, es diezgan nopietni apsvērtu tikšanu vaļā no mašīnām - velosipēda ērtības dažus gadus atpakaļ izmēģināju un iepazinu - autobraucēja neērtības dižajā pilsētā pēdējo pāris gadu laikā arī esmu iepazinis.
2.0 iekš mk2 atrodas tikai tad, ja to kāds tur ir ielicis - lielākie mk2 dzimtie motori bija 1.8, vienīgi dažādos veidos , ar jaudu 90-207 zs diapazonā. Es baidos ka mans golfs ar savu 2.0 8v motoru un vēlīna GTI cienīgām bremzēm paātrinās un bremzē vismaz vidējās latvijas jaunās mašīnas līmenī [vidējās jaunās, nevis vidējās jaunās premiuma mašīnas līmenī - trīslitrīgie 300 zs ķīseļi atrodas augšpusē, nevis vidū :D ] - vadāmība arī ir laba, ar to foršo mazās mašīnas sajūtu [nevis kā jebkuram audī], vienīgi stabilitāte ne pārāk - dēļ kā beidzot tiek likti gāzes amarti lai kaut ko uzlabotu, bet tāpat klīrenss paliks pirmajā vietā. Cik ir sanācis pabraukt ar dažiem 10 gadus veciem pseidodžipiem, tie nebija īpaši stabilāki kā mans golfs pāris gadus atpakaļ - un cilvēki ar tādiem brauc, daudzi piedevām - tad par ko mēs runājam?
Un kāds sakars komplektācijai? Elementāri - ko tev uz ceļa dod auto vadāmība? Uz ceļa noder motors, bremzes, elektriski logi un kruīzs - bet no labas vadāmības, sevišķi uz klīrensa un ērtuma rēķina, jēgas ikdienas mašīnai nav sevišķi lielas. Teiksim, tev ir mašīna, kas forši spēj izbraukt salinieka pārvadus uz 120 - tu tā izdari, un apakšā tev ir sekss ar policistu un piespiedu braukšana ar velosipēdu kādus mēnešus - noderēja labā vadāmība? Tas apmēram kā teslas uzrāviens, kas reālajā dzīvē ir pa tēmu "kā papist vadītāja apliecību dažās sekundēs" :D Lai labi vadās [un iekšā sēdošajiem zobi grab] svētdienas mašīnas, ikdienas mašīnai pietiks ar "pieņemami" - jā, jā, zinu "bet jaunajām mašīnām ir laba vadāmība!" - protams, jo tās ir nokomplektētas ar koka ratu riteņiem un zemu klīrensu.
Ja tu vēlies brīvdienās kaut kur izbraukt, tad tu darīsi apmēram kā es 
Sasmējos par "centos pārāk nespīdzināt un nemocīt" kas ir kopā ar "par 194 ātrāk neiet" - nu labi, tā ir vācija, kur var vajadzēt ātrāk pabraukt, bet ja braukt pa bāni cik tik iet ir "pārāk nespīdzināt un nemocīt", kas tad tavā izpratnē ir mocīšana?
Vispār jau diskusija ir par 25 gadus vecs vs 10 gadus vecs - tu te atnāci un pierāvi klāt jaunas mašīnas... :D
Lasīt manu iepriekšējo postu. Bet nu ja jābraukā ārpus dižās pilsētas, vai kaut kas jāvadā apkārt, nu tad neko darīt.
Atsevišķām frāzēm varu piekrist - piemēram, "sāk jau apnikt" - piemēram, ka man piedēvē viskautko, ko es neesmu teicis, vai arī - pagriež sarunu sev vēlamā virzienā, lai pēc tam man kaut ko pārmestu. Teiksim, no kurienes rodas "ar putām uz lūpām stāstīt kāds super duper auto ir vecs golfs " ? Jo atnāk tādi kā tu, kam sanācis braukt tikai ar kādu 1.3 vai 1.6 karbuli komplektācijā "plika žurka" un ko sakarīgāku ir gadījies tikai par gabalu redzēt, un pasludina "golfs ir sūds!" Protams ka tāds golfs ir sūds - tieši tāpat kā jebkuras citas mašīnas bāzes versija - nu varbūt izņemot kādus rollsroisus un tamlīdzīgus, kam papildaprīkojuma saraksts ir daži punkti. Tad nākas tādiem "esmu braucis ar sūdīgu eksemplāru, bet zinu par visu modeli!" gudriniekiem oponēt - un tur rodas šiem gudriniekiem vajadzīgais "ar putām uz lūpām stāstīt kāds super duper auto ir vecs golfs ". Vai atkal, kārtējo reizi vēlamā pasniegšana par esošo "kādi idioti ir visi, kas pērk jaunus auto" - kur te runa par jaunām mašīnām? Te dažs labs salīdzina 25-30 gadus ar 10 gadiem, jo par jaunām kastēm te nav pat runa, bet desmit gadus veca mašīna mistiskā kārtā ir labā stāvoklī, un labākā nekā vecā mašīna, lai arī pa 10 gadiem jebkuru mašīnu mierīgi var nobraukt līdz kliņķim.
P.N. Par to brīvo laiku atļāvos pasmaidīt
P.P.N. 5. punkts manā gadījumā lielākoties balstās uz debīlu iauto lietotāju debīliem stāstiem, vai arī personīgo pieredzi ķibinoties ar vadiem - laikam tomēr jaunas tačkas lietošana tiešām ir kaut kas mistisks un neiedomājams 
Iespējams ka tas, kā tu to postu uzrakstīji, nebija labi saprotams 
1. es vienkārši izskaidroju ko tu ar savu nojājēja pieeju esi palaidis garām - lai tu varētu piesēsties pie visa gatava, kādam citam pirms tevis ir kaut kas jādara. Zīmīgi ka tavā aprakstā pat riepas neietilpst...
2. Jā es tiešam salīdzinu pirkstu ar pimpi - uz šosejas tāds golfs patērē ~7 litrus benzīna stundā, korķī 2-3, lasīt, uz šosejas bez dzeses ir grūtāk nekā korķī bez propellera
3. -
Man liekas ka tu esi tas, kurš ķeras pie pēdējā salmiņa. Maģis ir sūds, jo tam ir kasešu atskaņošanas mehānisms, kurš netiek lietots - un tā kā argumenti ir beigušies, jāķeras pie rupjībām. Mans maģis izpilda visu to pašu, ko izpildītu tavas, vienalga kādas, mašīnas maģis, ja es ar to brauktu - ar to arī viss ir izteikts. Bez tam, kad jau tu tā reiz pieķēries pie kasešu atskaņošanas mehānisma - a kā tu zini ka tam maģim nav pieslēgts kāds Yatour? 
Kādēļ? Tādēļ ka velosipēdu neietekmē korķi, slēgti tilti, kreisie kas atļauti tikai nakts vidū, dārgas un/vai aizpildītas stāvvietas un citi brīnumi, kuru dēļ man tajā vietā īsti ar mašīnu negribas rādīies. Velosipēda ērtums tik īsā distancē, sevišķi ziemas laikā, ir ļoti apšaubāms, nerunājot nemaz par to ka mašīnai tāds lietošanas režīms ir ļoti neveselīgs.
Paga, tu par ko? Mēs abi jau arī nekur nediskutējam - tu man oponē ar "tev nav saprotams tas un šitas" un tālāk pasniedz savu viedokli, kuram man jāpiekrīt, es tam dodu pretargumentus, tam pretī tiek atkal dota kaut kāda diagnoze attiecībā uz mani un atkal kaut kāds tavs viedoklis kam man jāpiekrīt - un beigās, lūk, slēdziens "msh, tev ir bezjēdzīgi censties uztiept viedokli bez argumentiem". Tā nav diskusija - diskusija ir divvirzienu domu apmaiņa, nevis vienvirziena 